Хто такий дмитро шевченко: досьє на мера окупованої Ясинуватої

Валентина Твердохліб 14:00, 25 Січня 2025
дмитро шевченко

Дмитро шевченко регулярно фігурує в новинах окупаційної влади. Він є “мером” окупованої Ясинуватої — очолює місто з 2019 року. До політичної кар’єри у “днр” дмитро шевченко був викладачем.

Звідки родом дмитро шевченко та як він став “мером”? Редакція зібрала детальне досьє на колаборанта.

Дмитро шевченко: звідки родом і де навчався

Дмитро шевченко народився 22 серпня 1983 року. Яке точне місце його народження не зрозуміло. В декількох росджерелах вказано, що він народився в селі Олександрово-Калинове колишнього Костянтинівського району Донецької області (ред. зараз цей населений пункт у складі Краматорського району). Однак сам шевченко в інтерв’ю росмедіа, яке він дав у листопаді 2024 року, зазначає, що народився в Ясинуватій.

Біографія дмитра шевченка в одному з росджерел / скриншот
Шевченко про Ясинувату / скриншот

Для отримання вищої освіти дмитро шевченко переїхав до Донецька. Там вступив у Донецький державний університет управління, де навчався за спеціальністю “Менеджмент організацій”. Здобув кваліфікацію менеджера-економіста. Згодом у цьому ж навчальному закладі закінчив аспірантуру і захистив кандидатську дисертацію з економіки.

Кар’єра дмитра шевченка в “днр”

Свою професійну кар’єру дмитро шевченко пов’язав з викладацькою діяльністю. Після захоплення окупантами Донецька шевченко лишився в місті і продовжив роботу в Донецькому державному університеті управління. Окупаційна влада перейменувала навчальний заклад на Донецьку академію управління і державної служби при голові днр.

Дмитро шевченко на нагородженні випускників / фото Донецька академія управління і державної служби при голові днр

Дмитро шевченко викладав понад десять років. Також був директором структурного підрозділу академії — центру додаткового професійного навчання.

Привітання дмитра шевченка з отриманням нової посади / скриншот

У січні 2019 року дмитро шевченко розпочав політичну кар’єру. Ватажок “днр” денис пушилін призначив його “мером” окупованої Ясинуватої.

Указ про призначення шевченка “мером” Ясинуватої / скриншот

У вересні 2023 року дмитра шевченка оголосили ще й головою так званого Ясинуватського муніципального округу. В це муніципальне об’єднання увійшли Ясинувата, Авдіївка та нещодавно захоплені населені пункти.

Структура Ясинуватського округу / скриншот

На владних посадах дмитро шевченко сприяє інтеграції захоплених територій до рф. Зокрема, за його ініціативи в окупованій Авдіївці роздавали російські паспорти.

Видача російських паспортів у Авдіївці / скриншот

Також дмитро шевченко сприяв вивезенню дітей з Ясинуватої до російського челябінська, про що у серпні 2023 року повідомляв Центр національного спротиву. Школярів вивозили на підставі “неможливості проведення очного навчання”. Проте вивезти дітей вирішили не в Донецьк, де триває навчання, а у віддалений регіон рф. Відтак, йдеться про навмисну депортацію українських дітей з метою їх подальшої асиміляції.

Однією з головних тем, які висвітлює шевченко, є так звана “відбудова”. У руйнуванні інфраструктури поплічник окупантів звинувачує Україну. За його словами, “обстріли відбуваються щодня, але це не заважає відбудові”. За цю “роботу” ватажок “днр” пушилін називав шевченка “героїчною людиною”.

Пушилін про дмитра шевченка і “відбудову” / скриншот

Разом із звинуваченнями України в риториці шевченка йде вихваляння росії. За його словами, “росія надає ясинуватій всеосяжну допомогу”.

Дмитро шевченко про співпрацю з рф / скриншоти

На інформаційних ресурсах Ясинуватського округу часто публікують дописи про “відновлення Авдіївки”. Нібито, в цьому місті відбудова йде швидкими темпами. Та насправді ж це не відповідає дійсності. Станом на листопад 2024 року окупаційна влада відзвітувала всього про один “відновлений” будинок на 40 квартир. Саме цей будинок фігурує в десятках новин про “відновлення” Авдіївки, періодично тут людям видають ключі від квартир. Про реальну ситуацію в місті ми розповідали в матеріалі.

“Відновлений” будинок в Авдіївці / фото адміністрація Ясинуватського муніципального округу

Дмитро шевченко: затримання за хабарництво

У грудні 2024 року дмитра шевченка затримали. Його підозрюють у корупції. За даними росзмі, шевченко вимагав і отримав хабар у 10 мільйонів рублів. Справу проти шевченка, нібито, передали до слідчого комітету рф.

Офіційно про затримання дмитра шевченка влада “днр” не повідомляє. Інформацію про затримання “мера” Ясинуватої не публікують ні на офіційних ресурсах “днр”, а також не надають журналістам.

Повідомлення у росзмі про затримання дмитра шевченка / скриншот

На офіційних ресурсах “днр” шевченко досі вказаний головою Ясинуватої.

Сам шевченко після затримання зник з медіапростору. Його інформаційний канал у Telegram видалено. Натомість у новинах Ясинуватського муніципального округу фігурує його заступник — олександр пеняєв.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прописка в Україні: що це за документ та як його оформити у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 26 Січня 2025
Оформлення документів / фото ілюстративне, iStock

Прописка — це важлива відмітка, яка прив’язаний до кожного окремого громадянина чи громадянки. Вона відображає те, у якому житловому приміщенні (квартирі, кімнаті чи будинку) переважно, чи постійно мешкає людина.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що це за документ, де він потрібен та як саме його оформити.

Прописка в Україні у 2025

Прописка — це реєстрація місця проживання або місця перебування особи в Єдиний державний демографічний реєстр про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.

Відповідно до законодавства, людині, яка знялася з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається один місяць (30 календарних днів) на те, щоб зареєструватися за новою адресою.

Прописка оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та за бажанням заявника може проводитись одночасно з випискою з попереднього місця проживання.

Які документи потрібні для прописки у 2025 році

Оформлення прописки може відбуватися трьома способами:

  • у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
  • у ЦНАП;
  • через мобільний додаток “Дія”.

Для того, щоб оформити прописку в офлайн-форматі, потрібні:

  • паспорт особи, яка прописується, і паспорт власника квартири;
  • документ, що підтверджує право власності на житло;
  • для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку — військово-обліковий документ;
  • заява на зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання, якщо це актуально;
  • документи, що підтверджують право на проживання в житлі, адреса якого реєструється для проживання (свідоцтво про право власності, ордер, договір оренди (найму, піднайму), договір найму житла у гуртожитку (для студентів);
  • квитанція про сплату адміністративного внеску (від 45 до 75 гривень).

Прописка: де можна взяти витяг про прописку

Витяг про прописку за певною адресою наразі можна отримати:

  • в органі реєстрації або ЦНАПі;
  • у застосунку “Дія”.

Строк створення документа — до 1 дня.

Відповідальність за відсутність реєстрації

В Україні передбачена відповідальність перевищення встановленого терміну реєстрації. 

Якщо він не є значим, то до громадянина може застосовуватися попередження. Утім, якщо вказаний термін перевищує один рік, то особу можуть притягнути до адміністративної відповідальності та штрафу в розмірі від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У 2025 році це від 17 до 51 гривні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Класичні та незвичайні: три рецепти смачних млинців до Масниці-2025

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 26 Січня 2025
Млинці зі сметаною / фото ілюстративне, iStock

Головним атрибутом світлого свята Масниця — це млинці. Наші пращури вважали їх уособленням сонця, адже вони були такими ж теплими, що навіть додавали затишку в будинку.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала до Масниці три цікавих рецепти млинців, які варто спробувати приготувати вдома та подати до святкового столу.

Рецепти млинців на Масницю

Млинці є символом і невід’ємною частиною святкування Масниці в українській та інших слов’янських культурах. Навіть у наш час, коли традиції Масниці зазнали змін, млинці залишаються центральним атрибутом святкувань, який об’єднує родини за столом, а їх приготування та споживання наповнюють свято особливим теплом і затишним. Особливо в цьому допоможе підбір правильних рецептів, серед яких можна знайти як класичні варіації страви, так і незвичайні.

Класичні млинці на молоці

Класичні млинці / фото ілюстративне, iStock

Рецепт млинців на молоці дуже простий, але в результаті можна отримати ніжну випічку, яку можна споживати майже з будь-яким елементом, зокрема, вареннями чи навіть м’ясом.

Для приготування класичних млинців потрібні:

  • 340 мілілітрів молока;
  • 130 грамів борошна;
  • 50 грамів вершкового масла для змащування млинців;
  • 2 яйця;
  • 2 столових ложки цукру;
  • 2 столових ложки соняшникової олії;
  • 1/3 чайні ложки солі.

Додайте 130 грамів борошна та продовжуйте замішувати тісто. Вбийте 2 яйця, додайте ложки цукру, сіль та влийте туди соняшникову олію. Суміш потрібно перемішати до об’єднання компонентів. Далі додаємо туди молока та знову перемішуємо віничком. Цукор і сіль мають повністю розчинитися.

Наступним кроком стане порційне додавання 130 грамів борошна та вимішування маси віничком. Результатом має стати рідке тісто, яке варто залишити відпочивати на 10 хвилин.

Далі в приготуванні стане випікання млинців на пательні, яку потрібно спершу змастити соняшниковою олією за допомогою кулінарного пензлика. Ополоником виливайте тісто на середину сковорідку та розподіляйте її по всьому дну, нахиляючи пательню з боку в бік.

Після того, як краї млинця млинця стануть коричневими, перевертайте його на інший бік. Так само смажте всі млинці та викладайте їх на тарілку.

Зелені млинці на шпинаті з вершковим сиром і лососем 

Шпинатні млинці / фото ілюстративне, Cookpad

Шпинатні млинці — це та сама різновидність звичної страви, яка здатна створити вау-ефект. До того ж, вона поєднує в собі неймовірний вітамінний склад від шпинату.

Для приготування млинців за цим рецептом потрібні:

  • 500 мілілітрів молока;
  • 200 грамів борошна;
  • 100 мілілітрів води;
  • 100 грамів свіжого шпинату;
  • 2 столових ложки цукру;
  • 2-3 яйця;
  • дрібка солі та розпушувача.

Для начинки треба вершковий сир та слабосолоний лосось.

Приготування розпочинаємо з підготовки тіста. Для цього змішуємо шпинат, яйця, цукор, сіль, рослинну олію, 1/2 молока. Перебиваємо суміш блендером до однорідної консистенції та додаємо до неї борошно з розпушувачем. Кладемо в кінці залишок молока, теплу воду.

Далі випікаємо млинці на пательні з обох боків, після чого дати їм охолонути. На вже підготовлені млинці додаємо тонкий шар вершкового сиру та викладаємо рибу. В кінці скручуємо у своєрідний рулет та подаємо до столу.

Креп сюзетт від Євгена Клопотенка

Креп сюзетт / фото Евгена Клопотенко

Креп сюзетт — це традиційні французькі  тонкі млинці, які зазвичай згортають учетверо та ароматизують солодким апельсиновим сиропом із коньяком.

Для їх приготування потрібні:

  • 340 мілілітрів молока;
  • 130 грамів борошна;
  • 2 яйця;
  • 2 столових ложки соняшникової олії;
  • 2 столових ложки цукру;
  • дрібка солі.

Для соусу:

  • 1 апельсин з соком та цедрою;
  • 2 столових ложки цукру;
  • 3 столових ложки коньяку.

Для приготування потрібно змішати яйця, цукор, ванільний цукор, сіль, цедру апельсина, рослинну олію, половину молока та борошно. Пробити блендером до однорідної консистенції. Додати залишок молока і теплу воду. Перемішати та після випікати млинці на пательні з обох боків. 

Особливості починаються під час приготування соусу. Для початку потрібно висипати цукор на суху пательню та тримати його до утворення карамелі. Далі вливаємо коньяк до карамелі та гарячий апельсиновий фреш, м’якуш апельсина та цедру. Всю суміш варимо 3-4 хвилини, після чого заливаємо млинці соусом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прописка в Україні: що це за документ та як його оформити у 2025 році

Прописка — це важлива відмітка, яка прив’язаний до кожного окремого громадянина чи громадянки. Вона відображає те, у якому житловому приміщенні (квартирі, кімнаті чи будинку) переважно, […]

13:00, 26.01.2025 Скопіч Дмитро

Класичні та незвичайні: три рецепти смачних млинців до Масниці-2025

Головним атрибутом світлого свята Масниця — це млинці. Наші пращури вважали їх уособленням сонця, адже вони були такими ж теплими, що навіть додавали затишку в […]

12:00, 26.01.2025 Скопіч Дмитро

Коли святкуватимуть Великдень у 2025 році: точна дата

Великдень — традиційно одне з найголовніших релігійних свят у християнському календарі. Воно присвячене воскресінню Ісуса після того, як він був розп’ятий на хресті та спокутував […]

11:00, 26.01.2025 Скопіч Дмитро

“Піноккіо” та містичний “Уперед”: добірка з п’яти мультфільмів, які стануть до вподоби усій сім’ї

Мультфільми полюбляють як дорослі, так і діти за легкість сюжетів та яскравість образів, котрі запам’ятовуватимуться надовго. Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з п’яти різних мультфільмів, […]

10:00, 26.01.2025 Скопіч Дмитро

До 153 тисяч у місяць: скільки отримує керівництво Бахмутської районної адміністрації

У матеріалі про заробітні плати Бахмутської районної адміністрації редакція проаналізувала скільки заробляють працівники відомства в евакуації. Також ми звернулися до РДА із запитом щодо оплати праці […]

14:00, 25.01.2025 Носуля Марина