На сайті окупаційної адміністрації Первомайська опублікували список людей з Бахмута, які, як стверджують пропагандистські джерела, були вивезені із міста у вересні. Серед переліку є четверо дітей.
Загалом у списку є 73 нових особи, з них 22 людей були вивезені у вересні 2023 року. У серпні 2023 в списках числиться Глущенко Антон Ільїч 2013 року народження. Дитині, яку вивезли на територію росії, приблизно 9 років.
Також у списку є 18 річна дівчина – Бредихіна Христина Володимирівна, дівчинка 2005 року народження. Є на рік молодший хлопчик — Васильченко Максим Володимирович. Наймолодшій дівчинці 7 років, вона 2016 року народження. Верцанова Діана Констянтинівна була вивезена 7 липня.
Як жили ці люди в Бахмуті невідомо, адже місто знаходиться у сірій зоні. Бахмутська влада, поліція та волонтери неодноразово закликали людей евакуюватися, однак з невідомих причин — люди залишалися й зараз опинилися по той бік фронту разом з росіянами. Їхня доля там невідома.
Нагадаємо, що з початком активного просування росіян на Бахмутському напрямку на пропагандистських каналах почали ледь не щодня з’являтися списки тих, кого вивезли до територій підконтрольних рф.
Повний список вивезених до рф з Бахмута: літо та вересень
У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції Rebuild Ukraine, присвяченій відбудові України. Для реалізації проєкту тепер необхідне схвалення Гощанської громади та залучення донорів, які забезпечать фінансування
На якому етапі ухвалення проєкту в Гощі, редакції “Бахмут IN.UA” розповів очільник Гощанської громади Микола Панчук.
“Бахмут-Гоща”, презентація проєкту
Наразі в Гощанській громаді проводять презентації проєкту “Бахмут-Гоща”. Його вже представили виконавчому комітету й освітянам. Після цього, за потреби, презентації проведуть у старостинських округах.
“Презентація і обговорення проєкту вже відбулися для виконавчого комітету селищної ради, всіх освітян, директорів нашої територіальної громади. Також презентація запланована для депутатів громади і керівників комунальних установ. Далі, якщо буде потрібно, ми поїдемо в старостинські округи, щоб показати проєкт там і презентувати з перших вуст від представників Бахмута і мене, як селищного голови. Наприклад, якщо буде потреба в медиків почути це, то ми поїдемо й до них. Будемо максимально публічно висвітлювати все”, — розповів Микола Панчук.
Окремо селищна рада збиратиме думки та зауваження від громадськості та бізнесу.
“Буде зроблена анкета, яку ми надамо для опитування людей. Туди наші мешканці зможуть надавати свої пропозиції й рекомендації, розповісти, що, можливо, вони бачать по-іншому. Також зараз ми робимо зріз по бізнесу — їхні потреби, кількість працівників у нашій громаді, кількість працівників, які ще потрібні”, — розповідає очільник громади.
Презентувати проєкт і збирати думки громадськості планують протягом двох тижнів. Після цього буде ухвалене юридичне рішення щодо виділення землі під будівництво.
“Нам важливо почути думки всіх людей, які тут проживають, врахувати їхні зауваження. Тільки після цього буде затверджено генплан у цьому році та ухвалене рішення про виділення земельної ділянки”, — розповідає Микола Панчук.
Будівництво житла для бахмутян: реакція громади
Звести житло для переселенців у Гощі планували вже давно. Адже сюди релокувалося Бахмутське професійно-технічне училище, і для викладачів немає житла.
Очільник громади каже, що спочатку місцеві жителі з обережністю ставилися до нових жителів громади. Однак вже зараз їхня думка змінилася.
“Коли релокувалося Бахмутське училище (Бахмутський центр професійно-технічної освіти — ред.), громада ставилася дуже з обережністю. Але всі освітяни, які сюди приїхали, дуже гарно себе зарекомендували. Вони професійно, відповідально та якісно надають свої послуги. Але вони не мають тут власного житла. І за цей період я, як голова, і мої представники, які їздять по Україні, шукали всі можливості для того, щоб десь знайти фінанси на житло”, — розповідає голова селища.
Збудувати житловий квартал для бахмутян у Гощі запропонувала Бахмутська міська рада. На цю пропозицію схвально відреагувало керівництво громади і бізнес. Більшість жителів селища також позитивно сприйняли новину.
“Я скажу чесно, цей проєкт нам точно цікавий, бо нам не вистачає дуже багато людей для бізнесу”, — зауважив селищний голова Микола Панчук.
Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на одного члена домогосподарства складає 10 600 гривень за 3 місяці.
Про реєстрацію в місті Обухів інформує команда УВКБ ООН у місті Київ та області.
Хто допомагає ВПО в Обухові
У сісто Обухів, 26 та 27 листопада (вівторок, середа), приїде мобільна команда УВКБ ООН, яка реєструватиме внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу. Під час запису буде жива черга, попередній запис непотрібний.
Візит відбудеться за адресою вулиця Київська, 117 (будинок культури), а години прийому з 10:00 до 16:00.
Хто може отримати грошову допомогу від ООН
Грошову допомогу можуть отримати переселенці протягом 6 місяців з моменту переміщення та люди, які повернулися в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни. При цьому вони мають відповідати одному з критеріїв:
родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дітьми віком до 18 років або з людьми похилого віку (55 років і старше);
родина, яку очолює одна самотня або кілька самотніх людей похилого віку (55 років і старше);
людина похилого віку з однією або кількома дітьми віком до 18 років;
родина з однією або кількома людьми з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо).
При цьому люди, які відповідають критеріям вразливості, повинні мати місячний дохід менше 5 400 гривень на одного члена родини.
Якщо ви вже отримували допомогу від УВКБ ООН, іншої агенції чи гуманітарної організації ООН, то вам можуть відмовити у виплаті.
Окупанти вже контролюють більшу частину Бахмута, хоча й просування в місті вагнерівців частково зупинилося. Люди, які не евакуювалися раніше й залишилися в небезпечних районах міста, […]
Українці, які не евакуювалася з початку повномасштабного вторгнення тепер, опинившись на підконтрольній росії території, виправдовують російську агресію та дискредитують ЗСУ. Під приціл російської пропаганди цього […]
Чимало українців зараз перебувають в окупації, оскільки не встигли евакуюватися. На тимчасово окупованих територіях (ТОТ) люди ведуть приховану партизанську боротьбу й передають дані про розміщення […]