Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Семаковська Тетяна 13:00, 13 Липня 2024
Підтримка українців закордоном / фото з відкритих джерел

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та психологічну допомогу продовжують працювати практично по всій Європі.

Редакція зібрала корисні контакти для українців закордоном.

Допомога українським біженцям 2024

Біженці з України перебувають у різних країнах Європи та потребують особливої підтримки, щоб допомогти людям з юридичних, житлових, освітніх чи робочих питань, в країнах ЄС працюють організації, куди можуть звернутися біженці.

Гаряча лінія для біженців від Представництва ЄС в Україні

Якщо у вас є питання щодо умов в’їзду та подорожі до ЄС, доступу до прав та можливостей, таких як освіта, робота чи охорона здоров’я, то ви можете зателефонувати на гарячу лінію від Представництва ЄС в Україні. Якщо ви перебуваєте в межах ЄС, телефонуйте за номером 008 (00) 67 89 1011, а якщо ви перебуваєте поза межами ЄС, телефонуйте на номер 32 (22) 9996 96.

Благодійний фонд “Право на захист

БФ “Право на захист” / фото ілюстративне

Благодійний Фонд “Право на захист” надає безоплатну фахову підтримку, зокрема, психологічну та юридичну допомогу в Польщі. Для запису на консультацію потрібно заповнити форму за посиланням. В ній треба вказати:

  • пошту;
  • статус заповнювача анкети (приватна особа, організація, або Внутрішнє перенаправлення БФ);
  • зустріч в онлайн чи офлайн форматі;
  • ім’я;
  • контактну інформацію (номер телефону);
  • з якої теми потрібна консультація психолога.

Польський офіс у місті Варшава працює з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00. Про адресу офісу, в якому проводитимуть офлайн-зустрічі, зареєстрованим учасникам повідомлять додатково.

United for Ukraine

Знайти тимчасове житло закордоном чи знайти роботу закордоном допоможе організація United for Ukraine. Вона надає різноманітний спектр послуг щодо вимушеної імміграції, а також консультує біженців з питань фінансової підтримки. Для того, щоб скористатися послугою, перейдіть за посиланням та оберіть потрібну сферу допомоги.

Крім правничих питань United for Ukraine організувала спільноту українців закордоном, щоб люди могли спілкуватися та підтримувати один одного.

Консульства України закордоном

консульство України
Консульство України у Вроцлаві / фото з відкритих джерел

Україна станом на 2018 рік налічувала понад 80 своїх консульств закордоном. Якщо ви опинилися у важкій ситуації: втратили документи, залишилися без коштів на існування у чужій країні, опинилися у небезпеці, ви можете звернутися до посольства України закордоном. Знайти адресу консульства можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна в евакуації: топ-5 найкращих країн з морем для українських біженців

З початку повномасштабної війни понад 4 мільйони українців виїхали за кордон та отримали там статус біженців. Країни світу, в тому числі й ті, що розташовані […]

15:00, 12.04.2024 Скопіч Дмитро

Українці в ЄС: у яких країнах живуть наші біженці з тимчасовим захистом

Понад 4 мільйонів українців, станом на кінець квітня 2024 року, мають статус тимчасового захисту в ЄС. Чи не найбільше наших громадян зараз живуть у Польщі, […]