Україна в евакуації: топ-5 найкращих країн з морем для українських біженців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 12 Квітня 2024
Португалія / фото ілюстративне

З початку повномасштабної війни понад 4 мільйони українців виїхали за кордон та отримали там статус біженців. Країни світу, в тому числі й ті, що розташовані коло морів або океанів, продовжують допомагати громадянам України, надаючи їм захист, соціальне житло та навіть виплати.

Про те, які країни з морем зараз надають найкращі умови для життя біженцям з України, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Українські біженці в Європі

Ще на початку 2024 року, в ЄС продовжили термін надання захисту громадянам України до березня 2025 року. Це означає, що українці, які виїжджають за кордон, зможуть на місцях отримати всебічну підтримку та допомогу.

Країна 1. Швеція

Швеція надає одні з найкращих умов для життя біженців / фото ілюстративне

Країна на півночі Європи вважається однією з найдорожчих країн світу. Одначе, саме вона надає одні з найкращих умов для українців. Наші громадяни в ній отримують:

  • регулярну грошову допомогу у розмірі 818 євро (24 500 гривень);
  • соціальне забезпечення;
  • доступ до ринку праці;
  • медичну допомогу й можливість здобувати освіту.

Додатково передбачена допомога для родин із дітьми та соціально незахищеним людям.

Місцева влада також надає українцям соціальне житло як у спеціалізованих закладах із безплатним харчуванням, так і в окремому житлі. 

Серед головних труднощів можна назвати саму шведську мову. Річ у тому, що у Швеції досі немає спеціальних безплатних курсів шведської мови для українців, що заважає їм швидко інтегруватися в суспільство. Проте, держава, ймовірно, запровадить їх у 2024 році.

У Швеції можна відпочити як у горах, так і на берегу Балтійського моря.

Країна 2. Данія

Незвично яскара архітектура — візитна картка Данії / фото ілюстративне

Данія — це ще одна північноєвропейська країна, яка надає досить непогані умови для українців. У 2024 році Данія забезпечує біженців з України належними умовами для проживання. Наприклад, їм надається житло, зокрема у місцевих комунах та фінансову підтримку в сумі від 2 823 крон (15 500 гривень) до 13 105 крон (72 000 гривень).

Громадяни мають можливість безплатно вивчати мову на спеціальних курсах інтенсивного вивчення, а діти — здобувати освіту у безплатних державних закладах. 

Працевлаштування в країні досить доступне для українців, а особливо для тих, хто володіє англійською на просунутому рівні та здобув вищу освіту в одному з європейських університетів (що означає, що в країні визнається диплом).

Українські біженці в плані медицини були прирівняні до громадян Данії. Це означає, що держава буде повністю покривати видатки на медичну допомогу, за винятком ліків та стоматологічних послуг для дорослих.

Відпочити в Данії біля моря також можна. На вибір є Балтійське та Північне моря.

Країна 3. Португалія

Вид на Лісабон / фото ілюстративне

Португалія — одна з найдешевших європейських країн, яка також приймає біженців з України. Вона має гарний клімат та вихід до Атлантичного океану, який постійно приваблює туристів з усього світу. Відвідати можна також безліч красивих місць дикої природи, неймовірні архітектурні пам’ятки та зустріти привітних людей.

Карстова печера в Алгарве / фото ілюстративне

Країна у 2024 році надає соціальну підтримку тільки найбільш вразливим категоріям громадян. Сума підтримки становить менш ніж 200 євро (8 400 гривень) на місяць для дорослих і 100 євро (4 200 гривень) на дитину. Людям, які не мають можливість самостійно винаймати житло, надають тимчасове помешкання за умови пошуку роботи.

Медичні послуги в Португалії безплатні для усіх мешканців країни, у тому числі й українців. Однак, для цього потрібно мати:

  • ідентифікаційний номер;
  • номер соціального страхування
  • номер пацієнта для Національної служби здоров’я.

Також є чимало приватних лікарень та страхових компаній, які з ними співпрацюють. Ліки в аптеках продаються за рецептом, при цьому оплачувати потрібно лише певний відсоток від загальної вартості. Однак, існує велика кількість ліків, які надаються безплатно за умови наявності хронічних захворювань.

Країна 4. Румунія

Країна-сусід, яка продовжує допомагати українцям / фото ілюстративне

Країна-сусід України продовжує всебічно допомагати українцям, надаючи їм тимчасовий захист. Наразі, Румунія вважається одним з найкращих місць для українських біженців. 

Українці, оформивши тимчасовий захист в Румунії, отримують дозвіл на проживання та працевлаштування, а діти — можливість здобувати освіту. Варто зазначити, що в країні сильно розвинена мережа українських шкіл.

Уряд, на жаль, не надає фінансової підтримки біженцям. Однак, це роблять численні благодійні організації, які розглядають кожен випадок в індивідуальному форматі. Пріоритет надається саме вразливим категоріям населення.

Важливим плюсом Румунії можна назвати помірні ціни на оренду житла. Досить непогану 2-кімнатну квартиру в Бухаресті можна знайти за 15 000 гривень на місяць.

Бухарест / фото ілюстративне

Румунія також надає українцям доступ до стаціонарної допомоги та лікування на рівні з громадянами країни у випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю.

Відпочинок в країні також можливий. Україцні можуть провести оздоровчий відпочинок як у Карпатах, так і на берегу Чорного моря. При цьому, ціни помірні.

Країна 5. Латвія

Латвія — союзниця України / фото ілюстративне

Латвія — це одна з небагатьох європейських країн, яка досі надає широкий спектр допомоги біженцям з України, зокрема, з покупкою квитка до країни.

По прибуттю, біженцю з України надається 120 днів безплатного проживання та 30 днів безоплатного харчування. Крім цього, українці можуть отримати одноразову виплату в розмірі 343 євро (14 500 гривень), щомісячну допомогу в сумі 137 євро (5 800 гривень) та іншу матеріальну підтримку або соціальні послуги відповідно до потреб людини. 

Після отримання усіх необхідних документів, які підтверджують статус біженця, Латвія надає можливість працевлаштування без обмежень.

В Латвії гарно розвинутий бюджетний туризм, особливо який стосується відпочинку на берегу Балтійського моря.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:05, 26 Липня 2024
Консультація психолога / фото ілюстративне

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіли в БФ “Право на захист”.

Безплатна психологічна допомога українцям

Наразі представники та представниці БФ “Право на захист” проводить широку просвітницьку кампанію, метою якої є розповісти про основні аспекти й етапи проживання горя, заохочуючи українців не відкладати тему власного психологічного стану на інші дні, тижні чи місяці. 

В межах кампанії також надаватиметься безплатна психологічна допомога від спеціалістів.

Як отримати психологічну допомогу

Психологічна допомога тривалістю 50 хвилин надаватиметься в очному та онлайн форматах як дорослим, так і дітям. 

Для того, щоб отримати безплатну психологічну допомогу, потрібно  заповнити спеціальну форму за посиланням. При цьому треба надати наступну інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • статус заповнювача анкети;
  • очна чи онлайн консультація психолога;
  • якщо очно, то треба вказати місто (Київ, Полтава, Чернігів, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Павлоград, Миколаїв, Одеса, Чернівці, Житомир);
  • мобільний номер телефону.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

13:30, 25.07.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

29 та 31 липня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]

Карітас Дніпро: чим займається організація та де вона розташована

“Карітас” — це велика міжнародна організація, чия діяльність направлена на допомогу вразливим категоріям населення. Від початку російського вторгнення допомогу від “Карітасу” отримали тисячі переселенців, й […]

13:00, 24.07.2024 Скопіч Дмитро