Main menu

Бахмутяни в евакуації: історія волонтерки Наталі Роменської

IMG 20230329 162529 876 98594Наталя Роменська народилася та виросла в Бахмуті. Жінка волонтерка ГО “Бахмут Український”, до останньої можливості пані Наталя залишалися в Бахмуті, щоб допомагати військовим та бахмутянам. Волонтерка евакуювалася з Бахмута в лютому, там залишився її дім і багато творчих робіт — пані Наталя власноруч виготовляла мотані ляльки. Деякі встигла взяти з собою.

Життя в прифронтовому Бахмуті

Гуманітарний штаб, в якому працювала пані Наталя розміщувався неподалік від залізнодорожного вокзалу у напівпідвальному приміщенні, сюди за допомогою приходили місцеві бахмутяни й військові. Інколи жінка сама відносила допомогу літнім людям, яким було важко самотужки дістатися до пункту. Переважно, це люди з інвалідністю.

«День, коли я могла допомогти нашим хлопцям, дати ковдри теплі, термобілизну чи їжу — я розуміла, що тут залишилися не дарма. Отакі в мене були думки», — наголошує бахмутянка.

В основному в Бахмуті залишилися люди старші 60 років, дітей дуже мало було на той час, запевняє жінка. Гуманітарної допомоги в місті вистачало каже пані Наталя, працювали пункти Незламності, люди також ходили туди.Ляльки мотанки українські

Ці ляльки були зроблені при свічках в Бахмуті. Фото: особистий архів героїні

 

До слова, в Бахмуті ще в січні працював імпровізований базар по вулиці Ювілейній, де місцеві продавали молоко, фрукти, овочі, м'ясо, рибу, солодощі, батарейки, свічки, тож попри обстріли люди намагалися продовжувати жити. В лютому бахмутяни вже майже не ходили на ринок, бо там були прильоти.

«Військові останнім часом вже не брали продукти, їм були потрібні рації чи тепловізори, ми (ред. ГО “Бахмут Український”) на них збирали.Продукти нам віддавали. В місто все менше волонтерів їздило», — каже пані Наталя, додає, що зараз не знає в якому стані їхній склад в Бахмуті.

Життя в евакуації

Льлька-мотанка червона

Лялька зроблена майстринею в евакуації. Фото: особистий архів героїні

Минуло близько місяця відколи волонтерка евакуювалася з Бахмута, переїзд як й багатьом бахмутянам, які щиро люблять своє місто — видався непростим.

«Фізично, я можливо й виїхала, але думками все одно ж там. Постійно дивлюся відео, що у нас там в Бахмуті. Чекаємо, що додому ми всі повернемося, все налагодиться тоді. Звісно, що тут в евакуації тихе життя в порівнянні з Бахмутом. Тут почалися якісь житейські нюанси, ти розумієш, що краще Бахмута немає жодного місця в світі», — розмірковує волонтерка.

До вибухів в Бахмуті жінка за місяці війни вже звикла, покидати дім було важким, але необхідним рішенням.

Колекція майстерні «Оберіг»

Льлька-мотанка

Ляльки, які пані Наталя встигла вивезти з Бахмута. Фото: особистий архів героїні

Пані Наталя в Бахмуті була членкинею творчої майстерні «Оберіг», жінка виготовляла ляльки-мотанки, які були на виставках. На жаль, чимало творчого доробку довелося залишити в Бахмуті.

«Частково керівник нашої майстерні Світлана Кравченко вивезла, зокрема народні костюми. Одна колекція, яка на Чорнобильській виставці в Лимані була у нас згоріла, там були роботи різного плану», — розповідає майстриня.

Пані Наталя змогла вивезти з Бахмута дуже мало робіт, але декілька ляльок все ж встигла прихопити. Зараз майстриня живе в Запорізькій області, нещодавно оформила статус ВПО, жінка продовжує займатися рукоділлям. Вечорами виготовляє ляльок. Світлинами своїх робіт пані Наталя поділилася й з нами.

зображення viber 2023 03 28 23 40 37 810 56aa4

Лялька у білому строї. Фото: особистий архів героїні

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Читайте також: Бахмутяни в евакуації: як вчителька музика Катерина Чернова живе та волонтерить в Дніпрі

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!