Чому пригожин зупинив “марш” вагнерівців на москву?

Семаковська Тетяна 10:44, 26 Червня 2023

70b1fc0 prygozhyn690 fb4e8Аналітики Інституту війни припустили, що пригожин не зміг дійти до москви, бо не знайшов підтримки від союзників. Російські джерела припускають, що за посередництва білоруського диктатора Олександра Лукашенка було досягнуто домовленості про припинення збройного повстання групи Вагнера 23-24 червня.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни

Що передувало?

В ніч на 24 червня засновник і фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що російські війська нібито вдарили ракетами по тилових таборах «вагнера».

Міноборони рф майже одразу заперечило заяву пригожина про ракетний удар, назвавши це провокацією. Водночас у москві та інших великих містах росії на вулиці виїхала бронетехніка. Після заяви пригожина стровиків регулярної армії почали озброювати.

Російські ЗМІ повідомляли, що в москві посилили заходи безпеки, під охорону взяли усі важливі об’єкти. По тривозі підняли підрозділи міліцію (ОМОН) і спеціальний загін швидкого реагування СОБР росгвардії. Московське управління спецслужб теж підняли по тривозі.

фсб закликало найманців «не робити непоправних помилок» та затримати пригожина. Але «вагнерівці» відповіли, що виконуватимуть накази свого лідера.

Самі росіяни, панікуючи фотографували і знімали на відео військову техніку, яка переміщувалася москвою. Силовики на блокпостах отримали наказ відкривати вогонь «у разі виникнення загрози».

Російське опозиційне видання Meduza, посилаючись на неназвані внутрішні джерела в Кремлі, повідомило, що пригожин спочатку намагався зв’язатися з Адміністрацією президента Росії опівдні 24 червня, коли бойовики Вагнера рухалися на північ з Ростова-на-Дону в напрямку Москви, але путін відмовився розмовляти з пригожиним.

Найманці, не дійшовши до москви, розвернули колони та повернулися до польових таборів. Неочікувано посередником у розв’язанні «конфлікту» став самопроголошений білоруський президент олександр лукашенко. Він гарантував «безпеку для бійців ПВК». Також стало відомо, що пригожин «піде в Білорусь», а кримінальна справа про «збройний заколот» буде закрита.

Чому пригожин не дійшов до москви?

photo 2023 06 26 10 31 52 69cc2

Справу проти пригожина в рф не закрили, хоча обіцяли. Фото: скріншот росЗМІ

Медуза зазначає, що після того, як пригожин побачив відсутність широкої військової підтримки дій “Вагнера” і змінив свою думку про перспективи “Вагнера”, Кремль вдався до переговорів за участю Лукашенка, та керівника адміністрації президента росії Антона Вайно і посла росії у Білорусі Бориса Гризлова. 

Про можливу участь Вайно і Гризлова 24 червня не повідомлялося. Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер також поставив під сумнів те, що угода притягне Вагнера або Пригожина до відповідальності за загибель щонайменше 13 російських військовослужбовців 24 червня.

Місцезнаходження пригожина неможливо перевірити, окрім того, що він виїхав з Ростова-на-Дону пізно ввечері 24 червня. Російський телеканал RTVI заявив, що прес-служба Пригожина повідомила RTVI, що Пригожин “передає привіт” і відповість на всі питання, “коли буде на нормальному зв’язку”, а відомий Telegram-канал, пов’язаний з Вагнером, поділився згенерованим штучним інтелектом зображенням пригожина, який приклав палець до губ і заявив, що “плани люблять тишу”, що є копією фрази, яка зазвичай використовується в Україні щодо оперативної безпеки.

Наслідки збройного повстання “Вагнера” ще не завершилися, і поки що невідомо, як буде реалізована угода, чи всі залучені сторони будуть повністю її дотримуватися, що Кремль і Міністерство оборони мо рф мають намір робити з особовим складом “Вагнера”, і чи підуть бойовики “Вагнера” на співпрацю – незалежно від бажання пригожина.

За даними російських джерел справу проти пригожина досі не закрили, а генерал-депутат Гурульов закликає його негайно розстріляти.

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!