Як бахмутянка Тетяна Даруда звикала до життя в Німеччині та чим пенсіонери там відрізняються від наших, читайте в матеріалі.
Евакуація з України
Тетяна Даруда, бахмутянка, яка з 2020 року мешкала в Одесі й працювала психологом. 24 лютого саме в Одесі жінка з донькою зустріли повномасштабну війну:
«Я пам’ятала 2014 рік і розуміла, що не хочу переживати це знову, а особливо не хочу, щоб моя п`ятирічна донька це бачила. Тому я досить швидко виїхала й остаточною зупинкою стала Німеччина, де нас прийняла родина на фермі».
Знайома Тетяни з росії розповіла про неї та реалії життя в Україні своїм друзям в Німеччині. Їх вразило як маленькій дівчинці необхідно вже знати правила виживання та поведінки під час ракетних ударів, тому німці запросили Тетяну з донькою до себе.
«Так, моя знайома з росії, але вона дуже розумна людина, історик, і вона навіть покинула університет, бо не могла бачити як там переписують історію».
Чи варто виїжджати?
Німеччина. Фото: особистий архів героїні
«Я впевнена, що краще виїжджати з гарячих точок і дати нашим військовим зробити свою роботу. Бо саме ми їм заважаємо вести активні бойові дії».
Тетяна запевняє, що дуже важливо в наш час шукати соціальні зв’язки й не боятись просити про допомогу.
«Мої батьки з Бахмута виїхали в Рівне безкоштовно за допомогою волонтерів. Там їм все розповіли й допомогли. Так, страшно залишитись одному без грошей та домівки, але можна знайти підтримки волонтерів, головне шукати й не мовчати».
Допомога в Німеччині
Тетяна запевняє, що в Німеччині їй надали все необхідно, щоб почувати себе як вдома. Родина яка прийняла їх допомагала у всьому необхідному й дуже співчували. В районі, де мешкає Тетяна, є соціальні магазини, де українці можуть придбати їжу чи одяг, а для дітей відкрили безкоштовний басейн.
«Тут є підтримка від держави, але й люди особисто також багато допомагають. Особливо українці, які давно вже живуть в Німеччині, але й самі німці також. Окрім допомоги біженцям, збирають посилки в Україну».
Україна й Німеччина
Німеччина. Фото: особистий архів героїні
Тетяна Даруда поділилась, що найбільше в Німеччині її вразила безпека, яка панує на вулицях. Навіть втрачені речі скоріш за все тобі повернуть, а не заберуть собі:
«Мені тут дуже подобається безпека. Ніде немає решіток, величезних парканів, навіть можна не зачинити двері й бути спокійним. Пошту залишають під дверима з впевненістю, що ніхто її не вкраде. До цього довелось звикати деякий час».
Також, окрім безпеки, великою відмінністю від України є життя похилих людей. Німці на пенсії тільки починають жити, на відміну від наших бабусь та дідусів:
«Тут дуже активні люди пенсійного віку. Якщо наші бабусі вже доживають свій вік вдома, то тут вони займаються якимись видами спорту, катаються на велосипедах, подорожують й живуть максимально активним життям».
Життя українців в Німеччині
В Німеччині кращі умови соціального характеру, але труднощі є, запевняє Тетяна. Все залежить від людини, бо хтось тільки чекає на допомогу, а хтось вже починає працювати. В Німеччині можна отримувати гарні гроші за робочі спеціальності, бо там вони дуже цінуються:
«У мене є знайомий, який влаштувався в готель на посудомийну машинку, йому надали житло там і оплата 15 євро на годину. Це гарна заробітна плата. А деякі живуть в маленьких кімнатах, їм це не подобається, але переїжджати вони не хочуть, бо тоді доведеться працювати, щоб платити».
Фото: особистий архів героїні
Читайте також: Бахмутяни в евакуації: яке воно життя в райській Греції з європейськими цінами?
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!