Бахмутяни в евакуації: Тетяна Даруда про виїзд в Німеччину та нове життя

Семаковська Тетяна 16:35, 2 Лютого 2023

 423 e4ac7Як бахмутянка Тетяна Даруда звикала до життя в Німеччині та чим пенсіонери там відрізняються від наших, читайте в матеріалі.

Евакуація з України

Тетяна Даруда, бахмутянка, яка з 2020 року мешкала в Одесі й працювала психологом. 24 лютого саме в Одесі жінка з донькою зустріли повномасштабну війну:

 «Я пам’ятала 2014 рік і розуміла, що не хочу переживати це знову, а особливо не хочу, щоб моя п`ятирічна донька це бачила. Тому я досить швидко виїхала й остаточною зупинкою стала Німеччина, де нас прийняла родина на фермі».

Знайома Тетяни з росії розповіла про неї та реалії життя в Україні своїм друзям в Німеччині. Їх вразило як маленькій дівчинці необхідно вже знати правила виживання та поведінки під час ракетних ударів, тому німці запросили Тетяну з донькою до себе. 

«Так, моя знайома з росії, але вона дуже розумна людина, історик, і вона навіть покинула університет, бо не могла бачити як там переписують історію».

Чи варто виїжджати?

328707646 935161277843232 2864929022854154967 n 1b3b4

Німеччина. Фото: особистий архів героїні

«Я впевнена, що краще виїжджати з гарячих точок і дати нашим військовим зробити свою роботу. Бо саме ми їм заважаємо вести активні бойові дії».

Тетяна запевняє, що дуже важливо в наш час шукати соціальні зв’язки й не боятись просити про допомогу. 

 «Мої батьки з Бахмута виїхали в Рівне безкоштовно за допомогою волонтерів. Там їм все розповіли й допомогли. Так, страшно залишитись одному без грошей та домівки, але можна знайти підтримки волонтерів, головне шукати й не мовчати».

Допомога в Німеччині 

Тетяна запевняє, що в Німеччині їй надали все необхідно, щоб почувати себе як вдома. Родина яка прийняла їх допомагала у всьому необхідному й дуже співчували. В районі, де мешкає Тетяна, є соціальні магазини, де українці можуть придбати їжу чи одяг, а для дітей відкрили безкоштовний басейн. 

«Тут є підтримка від держави, але й люди особисто також багато допомагають. Особливо українці, які давно вже живуть в Німеччині, але й самі німці також. Окрім допомоги біженцям, збирають посилки в Україну».

Україна й Німеччина

328879741 749694713254850 2763188096079445202 n 38f6f

Німеччина. Фото: особистий архів героїні

Тетяна Даруда поділилась, що найбільше в Німеччині її вразила безпека, яка панує на вулицях. Навіть втрачені речі скоріш за все тобі повернуть, а не заберуть собі:

«Мені тут дуже подобається безпека. Ніде немає решіток, величезних парканів, навіть можна не зачинити двері й бути спокійним. Пошту залишають під дверима з впевненістю, що ніхто її не вкраде. До цього довелось звикати деякий час».

Також, окрім безпеки, великою відмінністю від України є життя похилих людей. Німці на пенсії тільки починають жити, на відміну від наших бабусь та дідусів:

«Тут дуже активні люди пенсійного віку. Якщо наші бабусі вже доживають свій вік вдома, то тут вони займаються якимись видами спорту, катаються на велосипедах, подорожують й живуть максимально активним життям».

Життя українців в Німеччині

В Німеччині кращі умови соціального характеру, але труднощі є, запевняє Тетяна. Все залежить від людини, бо хтось тільки чекає на допомогу, а хтось вже починає працювати. В Німеччині можна отримувати гарні гроші за робочі спеціальності, бо там вони дуже цінуються:

«У мене є знайомий, який влаштувався в готель на посудомийну машинку, йому надали житло там і оплата 15 євро на годину. Це гарна заробітна плата. А деякі живуть в маленьких кімнатах, їм це не подобається, але переїжджати вони не хочуть, бо тоді доведеться працювати, щоб платити».

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Бахмутяни в евакуації: яке воно життя в райській Греції з європейськими цінами?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“З цієї сукні все почалося знову”: як бахмутянка повернула справу життя

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:20, 22 Листопада 2024

Софія Голець — культурологиня, модель та власниця вінтажної костюмерної, яка спеціалізується на сукнях. Бахмутянка була змушена евакуюватися в Житомир, де зараз продовжує збирати колекцію. А ще дає можливість людям зробити фотосесію в унікальних образах минулого століття.

Про те, як склалося життя евакуйованої  власниці вінтажної костюмерної, та як розвивається її хобі під час війни, дізнавайтесь на нашому каналі “Донеччина в евакуації”.

Бахмут-Житомир

Софія Голець – власниця вінтажної костюмерної. Раніше вона працювала у бахмутському міському центрі дітей та юнацтва з 2015 по 2020 роки, де регулярно допомагала підліткам у саморозвитку та самопізнанні.

Паралельно з роботою, вона займалася збором колекції з незвичайних речей — вінтажних суконь з усього світу. Втім, війна змінила все і бахмутянка евакуювалась в безпечніші регіони країни.

За словами Софії Голець, робота колекціонера суконь та вінтажної моделі розпочалася ще десять років тому, але війна змусила залишити усі дорогі речі в рідному місті.

Найцінніше, що зараз є в колекції — це сукня з Бахмута, яка опинилася у жінки вже після початку повномасштабного вторгнення та штурмів міста. Це стало справжнім дивом:

Я віддавала людині, а вона змогла її передати мені сюди. Саме з цієї сукні все почалося знову. Коли я її побачила, коли я її потримала в руках, то мені захотілося все відновити“, — каже Софія Голець.

Наразі бахмутянка робить усе, щоб її колекція поповнювалася. Деякі сукні надсилають їй друзі та колеги з усього світу, а інші вона отримує напряму від виробників унікального вінтажного одягу.

Більше про життя власниці вінтажної колекції суконь, її діяльність та плани, дивіться у нашому репортажі за посиланням на каналі “Донеччина в евакуації”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Тут дуже сумно”: фотограф зі Швеції про війну, місто Лиман та Україну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 15 Листопада 2024

Йєнс Олоф Лестеін — фотограф зі Швеції, який приїхав до України для роботи над новим проєктом, що присвячений війні та життю в прифронтових містах.

Детальніше про те, як сприймає війну громадянин Швеції, які враження у нього склалися під час роботи в прифронтових зонах та про перспективи України на міжнародній арені, дивіться у відеорепортажі Бахмут IN.UA.

Громадянин Швеції про війну в Україні

Йєнс Олоф Лестеін Він в Україну приїжджає не вперше, однак вперше працює в прифронтовому місті. Це дозволило йому зіставити нинішню ситуацію в Україні та те, що він бачив раніше — війну на території Югославії.

За словами чоловіка, йому досить складно порівнювати ці війни.

Вони мають схожі характеристики. Це війни сусідніх народів. У одних більше зброї, ніж у інших. Утім, ця війна набагато масштабніша. росія — це ядерна держава. Сербія була сильною, але не мала ядерної зброї“, — каже фотограф.

Він також додав, що в Югославії працював протягом 5-6 років, а в Україні в умовах війни — лише декілька десятків днів.

Фотограф також розповів про власний проєкт. За його словами, це буде розповідь про життя в умовах конфлікту на крайньому сході Європи (в Україні) та на крайньому заході (у Північній Ірналдії).

Між цими конфліктами є певна схожість. Як приклад, в обох них беруть участь великі імперські держави: росія тут та Англія на заході. Вони пригнічують сусідні народи: українців тут й ірландців або ірландців-католиків там. Тут у вас гаряча війна, а там все поступово налагоджується“, — каже Йєнс Олоф Лестеін 

Більше про життя фотографа зі Швеції, його думки про війну й Україну гостей, дивіться у нашому репортажі за посиланням на платформі YouTube.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“З цієї сукні все почалося знову”: як бахмутянка повернула справу життя

Софія Голець — культурологиня, модель та власниця вінтажної костюмерної, яка спеціалізується на сукнях. Бахмутянка була змушена евакуюватися в Житомир, де зараз продовжує збирати колекцію. А […]

18:20, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

“Тут дуже сумно”: фотограф зі Швеції про війну, місто Лиман та Україну

Йєнс Олоф Лестеін — фотограф зі Швеції, який приїхав до України для роботи над новим проєктом, що присвячений війні та життю в прифронтових містах. Детальніше […]

18:15, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

Місто “Щедрика”: як живе прифронтовий історичний музей в Покровську

Покровськ — місто на Донеччині, де композитор Микола Леонтович провів 4 роки та де написав українську колядку “Щедрик” (адаптована англійською як Carol of the Bells), […]

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у […]

18:20, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

“Все, що відбувається — це нормальна реакція на ненормальну війну”: психолог з Костянтинівки про життя та власну діяльність

Андрій Кузнєцов — спеціалізований психолог з Костянтинівки, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції […]

18:15, 18.10.2024 Скопіч Дмитро