Гаяне Авакян – бахмутянка, редакторка онлайн-журналу «СвоїCity». Жінка розповіла нашій редакції про рішення евакуюватись з Бахмута, нове життя в Києві та як змінилось їх видання з початку повномасштабного вторгнення.
У родині Гаяне Авакян війна вже не вперше. Жінка народилась у Бахмуті, але її батьки переїхали сюди, коли в Нагірному Карабаху розпочалась війна. Тут вони 30 років будували свій новий дім, який зараз вже знищено росіянами.
«У Бахмуті в мене зараз не залишається рідних, і я не думаю, що Бахмут – це місто, де можна залишитися і почуватися безпечно».
Гаяне не знає, яким буде місто після війни, але вона впевнена, що майбутнє Бахмута можливе тільки під українським прапором.
Виставка картин / фото Facebook-сторінка Кобеляцького музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика
У місті Кобеляки Полтавської області відкрилась виставка художника з Бахмута Миколи Єрьомки. Тут митець представив понад 20 своїх робіт — графічних і живописних картин.
Про свою виставку художник Микола Єрьомка розповів редакції Бахмут IN.UA.
Художник з Бахмута відкрив виставку у Кобеляках
У місті Кобеляки, в музеї літератури та мистецтва імені Олексія Кулика, відкрилась персональна виставка робіт художника Миколи Єрьомки. Митець родом з Донеччини, війна двічі змушувала його покидати домівку. Вперше у 2016 році він переїхав з Єнакієво, а вдруге, у 2022 році — з Бахмута.
Виставка художника складається з двох серій картин. 14 графічних картин, виконаних олівцем, із серії “Шляхами України” та 7 живописних картин із серії “Моя Батьківщина”.
Художник розповідає, що на створення картин він надихався місцями, в яких жив. Серед них Бахмут, Слов’янськ і селище Білики на Полтавщині, де наразі проживає. Всі роботи нові, старі полотна художника залишились в Бахмуті й знищені.
“Ці роботи створені вже після виїзду з Бахмута. Всі старі картини залишились там — все пропало, будинок згорів. Я почав малювати у Слов’янську, куди ми переїхали. Простим олівцем я робив серію графічних робіт. Умов для більшого в мене не було, я мав лише олівець і стілець. Малював довоєнний Бахмут, школу мистецтв, Народний дім, також Слов’янськ малював. Є ще три графічні роботи повоєнного зруйнованого Бахмута.
Згодом для цієї серії з’явилась назва “Шляхами України”. Тому що ми пересуваємось по Україні, і де б я не був, я це замальовував олівцем”, — розповідає Микола Єрьомка.
Мирний Бахмут на картині Миколи Єрьомки / фото Facebook-сторінка Кобеляцького музею літератури та мистецтва імені Олексія КуликаВійна в Бахмуті / фото Facebook-сторінка Кобеляцького музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика
У майбутньому ці графічні роботи художник планує виконати в форматі живопису та більш композиційно об’єднати спогади. Живописні роботи митець почав створювати в селищі Білики на Полтавщині, де він зараз оселився. У доробку Миколи Єрьомки вже є пейзажі, натюрморти і портрети. На картинах можна побачити й Донеччину, і селище Білики.
Живописна картина “Зима в Біликах” / фото Facebook-сторінка Кобеляцького музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика
Небайдужі люди запропонували художнику представити свої роботи в кобеляцькому музеї. Відкриття виставки відбулося 4 квітня. На захід прийшло й чимало людей з Донеччини.
Відвідати виставку можна буде протягом місяця.
“У селі знайшлися люди, які запропонували зробити виставку в кобеляцькому музеї. Я погодився. На відкриття виставки запросили місцевих поетів, які читали вірші, художників. Були й люди з Донеччини — Бахмута, Донецька, Авдіївки, Покровська. Загалом у дуже гарній теплій обстановці відкрилась виставка. Буде вона там працювати місяць“, — розповів митець.
Окрім створення картин, Микола Єрьомка разом з дружиною Тетяною проводять навчання з образотворчого мистецтва у Біликах. Для дітей створили невеликий гурток, де малечу вчать малювати.
Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.
Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.
Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля
Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко
У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.
На вулицях людно / фото Роман Потапенко
У мешканців Краматорська ми питали:
Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?
Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.
Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко
Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.
У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.
Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни
У місті Кобеляки Полтавської області відкрилась виставка художника з Бахмута Миколи Єрьомки. Тут митець представив понад 20 своїх робіт — графічних і живописних картин. Про […]
Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]
Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]
Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]
Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]