Діти учасників бойових дій (УБД), як і їх батьки, мають певні пільги. Вони значно спрощують їх життя, дозволяючи їм мати пріоритет у закладах освіти й соціальну стипендію.
Детальніше про те, які пільги мають діти з сімей УБД, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Які пільги мають діти учасників бойових дій
Україна продовжує надавати допомогу та підтримку тим, хто захищає її — людям зі статусом УБД, які проходили службу в ЗСУ, СБУ Нацгвардії та інших. Однак право на пільги також мають й сім’ї УБД, зокрема діти.
Редакція Бахмут IN.UA розбиратиме, які ж пільги мають діти з сімей тих, хто захищав країну під час бойових дій.
Освітні пільги
В першу чергу, дітям тих осіб, яких визнали учасниками бойових дій, надаються певні пільги в освіті.
Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовці та членів їх сім’ї” передбачено, що дітям зі складу сімей УБД, які навчаються у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, надають пріоритет при розподіленні місці в них. Їм також надається право на безплатне харчування коштом місцевого бюджету.
Пільги для здобувачів професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти
Ширший перелік пільг мають діти з сімей УБД, які наразі здобувають професійно-технічну, фахову передвищу та вищу освіту, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Держава забезпечує таких громадян повною оплатою навчання коштом загального фонду державного або місцевих бюджетів у разі зарахування вступників на навчання за державним замовленням (бюджет) або частковою оплатою тим, кого зарахували на навчання коштом фізичних і юридичних осіб (контракт).
Студенти також мають право на першочергове переведення на навчання на місцях державного (регіонального) замовлення у державних або комунальних закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти з контактної форми.
Крім пріоритетів, студенти з сімей УБД мають право на безплатні підручники, доступ до Інтернету в закладах освіти й проживання в учнівських та студентських гуртожитках.
Соціальна стипендія
Студенти також мають право на соціальну стипендію при відсутності заборгованості. Її розмір становить:
- для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти — 450 гривень на місяць;
- для студентів закладів фахової передвищої освіти — 890 гривень на місяць;
- для студентів закладів вищої освіти, наукових установ — 1180 гривень на місяць.
Як студентам отримати пільги
Особі, яка оформлює пільги, необхідно подати заяву на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. До заяви додають копію посвідчення УБД одного з батьків.
Оздоровлення та відпочинок дітей учасників бойових дій
Дітям військовослужбовців (віком від 7 до 18 років), які мають статус учасника бойових дій, за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у дитячих оздоровчих таборах. Держава забезпечує таку категорію дітей пільговими путівками для відпочинку не більше одного разу на рік.
Для отримання путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку батьки подають до органу соціального захисту населення міських та районних державних адміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання УБД наступні документи:
- копію свідоцтва про народження дитини;
- копію документа, який підтверджує належність дитини до пільгової категорії;
- форму первинної облікової документації №079/о “Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку”.
Читайте також:
- В Україні заборонили мобілізацію частини громадян до 25 років: рішення парламенту
- СЗЧ та дезертирство: чим відрізняються поняття
- Радіодиктант національної єдності у 2024 читатиме поет з Донеччини
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!