Грант розміром у 5 тис. євро для ВПО: хто може отримати

Семаковська Тетяна 17:42, 16 Жовтня 2023
Гранти для покращення життя ВПО/з відкритих джерел

Українці, які хочуть покращити життя внутрішньо переміщених осіб можуть отримати грант розміром у 5 тисяч євро у межах програми “Культура допомагає”. Фінансову підтримку пропонують культурним ініціативам та організаціям, що працюють із людьми, які через війну в Україні були змушені переїхати до безпечніших регіонів чи країн Європи. 

Про це повідомляє портал Інша Освіта.

Грант на культурну реінтеграцію

Програма “Культура допомагає” пропонує грант для українців, який сприятиме інтеграції переселенців у нові спільноти через культуру, а також підтримці їхнього психічного здоров’я. Розмір гранту варіюватиметься від 2 до 5 тисяч євро.

Додатково, проєкти мають пропонувати активності для сімей та дітей. Така діяльність може мати форму воркшопів, процесів спільної творчості, освітніх проєктів, арттерапії тощо.

Заявки можна подати через форму за посиланням. Усі питання з форми ви можете знайти тут. Зверніть увагу, що подати заявку можна англійською або українською мовами. Вибір мови заявки не впливає на її оцінку;

Дедлайн подачі заявок — 5 листопада 2023 року 23:59 за київським часом. Результати відбору будуть оголошені не пізніше 15 грудня 2023 року;

Хто може подавати заявку на грант:

  • Некомерційні організації або незалежні ініціативи, що базуються в Україні або країнах  Європи;
  • Організації та ініціативи, що активно займаються інтеграцією людей, зокрема сімей та дітей, які були змушені переїхати до безпечніших регіонів України чи країн Європи, у нові спільноти через культуру.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Сильних затоплень не буде”: представники влади у Кураховому прокоментували підрив дамби

Валентина Твердохліб 15:30, 12 Листопада 2024
Підрив Курахівської дамби / скриншот

11 листопада російські військові підірвали Курахівську дамбу. Внаслідок цього сталися підтоплення населених пунктів Великоновосілківської громади.

Яка ситуація у громаді станом на 12 листопада і чи будуть звідти евакуйовувати людей, редакції “Бахмут IN.UA” розповів представник міської влади Курахового.

Підрив Курахівської дамби: наслідки

Вчора, 11 листопада, російські військові підірвали Курахівську дамбу. Внаслідок знищення дамби почали фіксувати підтоплення населених пунктів у напрямку села Багатир. На надзвичайну ситуацію оперативно відреагували в Донецькій ОВА. За словами голови військової адміністрації Вадима Філашкіна, рівень води у річці в межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метри. Підтоплень житла не фіксували.

За інформацією, наданою представником міської влади Курахового, наразі ситуація під контролем. Підтоплення є, але вони не критичні.

“Так, дамбу підірвали. Але нічого суттєво не затоплюється, бо річка була зміліла. Все під контролем. Підтоплення є, але вони не критичні. Вони фіксуються на дорогах у полях, що не асфальтовані, вони частково постраждали. Основні дороги проїзні, критичного підтоплення немає”, — зазначає представник міськради.

Міська влада дає позитивні прогнози. Кажуть, що страшних наслідків ця подія не спровокує.

“Річка була зміліла, бо давно не було дощу. Тому сильних затоплень, як всім може здатися, не буде. Такого страшного, як на Каховській ГЕС, не передбачається. Тим паче, Курахівська електростанція вже давно не працювала”, — каже джерело у міськраді.

Евакуація населення через підрив дамби проводитись не буде. Втім, людей закликають евакуюватися через складну ситуацію з обстрілами і російським наступом.

“Необхідність евакуації з Курахівської громади є, але не через підрив дамби чи підтоплення, а через напружену воєнну ситуацію. Територія дуже небезпечна, тому евакуація людей проходить”, — каже представник Курахівської МВА.

Нагадаємо, що оцінити руйнування греблі на водосховищі біля Курахового наразі неможливо. Виїхати на місце події і оглянути пошкодження не дозволяє безпекова ситуація. Росіяни постійно обстрілюють територію біля дамби.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підрив Курахівської дамби: чи є підтоплення будинків

Валентина Твердохліб 14:35, 12 Листопада 2024
Затоплення / фото AP

Вчора, 11 листопада, російські військові підірвали Курахівську дамбу. Наразі ситуація з цим об’єктом складна, адже дамба знаходиться під обстрілами.

Детальніше про ситуацію розповів начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун в етері “Суспільне. Студія”.

Курахівська дамба: ситуація зараз

За словами голови Курахівської МВА, зараз вода продовжує прибувати нижче за течією від пошкодженої Тернівської греблі на Курахівському водосховищі, проте критичних ситуацій та підтоплень будинків поки не фіксували.

Роман Падун зазначає, що росіяни активно намагалися пошкодити греблю протягом останніх трьох місяців. Проте, навіть уся вода з водосховища не витече.

Дамба так збудована, що все дзеркало водойми не може злитися. Там є критичний рівень водойми, який може злитись, і є той рівень, який залишається“, — говорить Роман Падун.

Голова МВА також розповів й про те, чи вдалося провести оцінку руйнування греблі на водосховищі біля Курахового. За його словами, наразі неможливо виїхати на місце розташування гідротехнічної споруди та провести детальну оцінку пошкодження. Причина — постійні російські обстріли.

Підрив дамби: що сталося

Момент взриву / скриншот

Дамба Курахівського водосховища розташована на річці Вовча. Довжина водосховища — 40 кілометрів. Внаслідок російської агресії дамба Курахівської ТЕС перебувала в зоні тимчасових обстрілів.

Ймовірно, учора, 11 листопада, російські військові підірвали Курахівську дамбу, через що почали фіксувати підтоплення населених пунктів у напрямку села Багатир.

За словами голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, рівень води у річці в межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метри. Підтоплень житла наразі не зафіксовано.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

гранти для ВПО

Переселенці, які живуть на Дніпропетровщині та Харківщині можуть отримати мікрогрант

Внутрішньо-переміщені особи, які постраждали через війну і ведуть свою діяльність у Харківській або Дніпропетровській областях можуть отримати мікрогрант. Мова йде про 130 тисяч гривень. Про […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Screenshot 349 146f6

Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються […]