Грант розміром у 5 тис. євро для ВПО: хто може отримати

Семаковська Тетяна 17:42, 16 Жовтня 2023
Гранти для покращення життя ВПО/з відкритих джерел

Українці, які хочуть покращити життя внутрішньо переміщених осіб можуть отримати грант розміром у 5 тисяч євро у межах програми “Культура допомагає”. Фінансову підтримку пропонують культурним ініціативам та організаціям, що працюють із людьми, які через війну в Україні були змушені переїхати до безпечніших регіонів чи країн Європи. 

Про це повідомляє портал Інша Освіта.

Грант на культурну реінтеграцію

Програма “Культура допомагає” пропонує грант для українців, який сприятиме інтеграції переселенців у нові спільноти через культуру, а також підтримці їхнього психічного здоров’я. Розмір гранту варіюватиметься від 2 до 5 тисяч євро.

Додатково, проєкти мають пропонувати активності для сімей та дітей. Така діяльність може мати форму воркшопів, процесів спільної творчості, освітніх проєктів, арттерапії тощо.

Заявки можна подати через форму за посиланням. Усі питання з форми ви можете знайти тут. Зверніть увагу, що подати заявку можна англійською або українською мовами. Вибір мови заявки не впливає на її оцінку;

Дедлайн подачі заявок — 5 листопада 2023 року 23:59 за київським часом. Результати відбору будуть оголошені не пізніше 15 грудня 2023 року;

Хто може подавати заявку на грант:

  • Некомерційні організації або незалежні ініціативи, що базуються в Україні або країнах  Європи;
  • Організації та ініціативи, що активно займаються інтеграцією людей, зокрема сімей та дітей, які були змушені переїхати до безпечніших регіонів України чи країн Європи, у нові спільноти через культуру.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

гранти для ВПО

Переселенці, які живуть на Дніпропетровщині та Харківщині можуть отримати мікрогрант

Внутрішньо-переміщені особи, які постраждали через війну і ведуть свою діяльність у Харківській або Дніпропетровській областях можуть отримати мікрогрант. Мова йде про 130 тисяч гривень. Про […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Screenshot 349 146f6

Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються […]