Горлівські терикони та штурми Ягідного: як просувають бої на Донеччині

Семаковська Тетяна 09:50, 20 Листопада 2023
Терикон біля Горлівки / Генштаб

Російські війська штурмували під Бахмутом позиції ЗСУ, але не здійснили жодних підтверджених просувань 19 листопада. Ймовірно, що 18 листопада російські війська здійснили невстановлене просування в Андріївці.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Бої поблизу Бахмута

Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Кліщіївки та Андріївки. Своєю чергою, окупанти стверджували, що 18 та 19 листопада російські війська атакували в напрямку Богданівки та поблизу Кліщіївки, де українські війська.

Тут ЗСУ утримують позиції на прилеглих висотах. Російський військовий оглядач стверджував, що російські сили значно просунулися з Ягідного і Берхівки у напрямку Богданівки та Хромового.

Бої біля Бахмута / Інститут вивчення війни

Геолокаційні кадри, опубліковані 19 листопада, вказують на те, що українські сили атакували і спочатку просунулися на південь від Шуми (23 кілометри на південь від Бахмута і 9 кілометрів на північний захід від Горлівки).

МО рф стверджувало, що українські сили безуспішно атакували поблизу Шуми, а російські блогери повідомили, що підрозділи російського 3-го мотострілецького батальйону, начебто, витіснили українські сили з позицій на териконі біля шахти імені Гагаріна на північний захід від Горлівки.

Є повідомлення, що російські війська відбили невизначені позиції на териконі, а ЗСУ утримують територію біля західного схилу. Верхівка терикону, ймовірно, є спірною “сірою зоною”.

Генштаб повідомляє, що на Бахмутському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Сили оборони відбили 11 атак й продовжують штурмові дії південніше Бахмута.

Терикон біля Горлівки

Український журналіст Богдан Мірошиников повідомив, що ЗСУ не закріпилися на одному з териконів в Горлівці. За його словами, вилазки робилися й раніше, але це не закріплення, адже такої задачі перед Силами Оборони не було.

Журналіст пояснює, що йдеться про терикони величезних розмірів, які знаходяться на окупованій з 2014 року території біля житлового масиву: Бесарабка Микитівського р-ну Горлівки з одного боку, та біля залізничного перегону Майорськ-Микитівка з іншого.

На південний схід від цих териконів знаходяться ще кілька, також неподалік розташована шахта. Вся ця система штучних висот прикриває Горлівку з заходу на кілька кілометрів.

Штурманути хоча б один з таких супертериконів — задача не те щоб непроста. Це обернеться великими втратами, якщо робити це під час формування резервів окупантів у самій Горлівці для штурмів як Авдіївки, так і на бахмутському напрямку. Як зараз. Тому ніхто робити цього не стане,

Богдан Мірошников // військовий журналіст

Водночас, пише Мірошников, з боку Торецька у селі Південне знаходиться вже контрольований ЗС великий терикон. Саме він є причиною, чому окупанти не можуть підібратися до Торецька. Втім така ситуація в обох сторін, як української, так й російської.

Нагадаємо, що під Бахмутом залишилися мирні мешканці, окупанти показали, як вони живуть.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки військові формування Бахмута приносили у бюджет міста

Семаковська Тетяна 17:45, 19 Червня 2024

До повномасштабної війни у Бахмуті були розташовані військові формування, які щороку регулярно платили податки, також до бюджету надходили кошти від зборів на доходи фізосіб. Це була значна частина бюджету.

Редакція надіслала запит до Бахмутської МВА та отримала відповідь від фінансового Управління про грошові надходження за останні роки, а також про кошти, які виділяли з бюджету коштом субвенцій для потреб військових.

Податки. Бахмут 2020

За 2020 рік бюджет Бахмутської МТГ поповнився податками та зборами на доходи фізичних осіб:

 • від військових формувань зареєстрованих на території Бахмутської МТГ, як платники за основним місцем обліку – 77287,6 тисячі гривень;
 • від військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 10814,1 тисячі гривень.

Своєю чергою, у 2020 році з бюджету Бахмутської МВА перерахували кошти субвенції з місцевого бюджету держбюджету на користь військових формувань, які були зареєстровані на території Бахмутської МТГ. Відтак, платники податку, за основним місцем обліку отримали 2723,5 тисячі гривень, а військові формування, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за
не основним місцем обліку отримали 669,7 тисячі гривень, тобто понад пів мільйона гривень.

Примітка. Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі.  Кошти субвенції з місцевого бюджету перераховували держбюджету, а вже згодом вони опинялися у користуванні військових формувань. Річ у тому, що донедавна фінансування мало здійснюватися саме наданням субвенції з місцевого бюджету державному бюджету, тому що ОМС не були наділені повноваженнями щодо закупівлі озброєння, бойової техніки, модернізації та ремонту озброєння тощо.

Податки. Бахмут 2021

За 2021 рік бюджет Бахмутської МТГ поповнився податками та зборами на доходи від фізичних осіб:

 • від військових формувань, зареєстрованих на території Бахмутської МТГ як платників за основним місцем обліку – 70670,7 тисячі гривень;
 • від військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 82592,9 тисячі гривень.

У цей же рік з бюджету громади перерахували кошти субвенції з місцевого бюджету держбюджету
на користь військових формувань зареєстрованих на території Бахмутської МТГ.

Платники за основним місцем обліку у сумі отримали 5223,0 тисячі гривень, а військові
формування, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 6267,1 тисячі гривень.

Податки. Бахмут 2022

За 2022 рік бюджет Бахмутської МТГ поповнився податками:

 • від військових формувань зареєстрованих на території Бахмутської МТГ як платники за основним місцем обліку на 380896,0 тисяч гривень;
 • від військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 59861,1 тисячі гривень.

Того ж року з бюджету Бахмутської МТГ перерахували кошти субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на користь військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку у сумі 4099,9 тисячі гривень.

Вже протягом 2023/2024 року до бюджету Бахмутської МТГ коштів від державного, обласного бюджетів та від різних донорів, благодійників, громадських організацій, інших юридичних та фізичних осіб для подальшої передачі їх на користь військових формувань, не надходили.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

  Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

  Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 19 Червня 2024
  Вікторія Амеліна / фото PenUkraine

  Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” (“Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”). У виданні зібрані історії про українок, залучених у боротьбу з російськими окупантами або таких, що допомагають цю боротьбу вести.

  Про це повідомляє PenUkraine.

  Книга про долі українських жінок

  Серед героїнь книги — адвокатка та військова Євгенія Закревська, правозахисниця Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, та бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк. 

  Як зазначено в анотації, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Вікторія Амеліна взяла на себе нову роль – документаторки воєнних злочинів та хронікерки життя жінок, що приєдналися до руху опору. Видання української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” вийде навесні 2025 року в імпринті Macmillan Publishers St. Martin’s Press, одного з найстаріших світових видавництв.

  Про Вікторію Амеліну

  Вікторія Амеліна була українською письменницею, авторкою низки книжок. З червня 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, де працювала документаторкою воєнних злочинів на деокупованих територіях. Трагічно загинула 1 липня 2023 року внаслідок ракетного обстрілу росією Краматорська.

  Читайте також:

  Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

  ЗСУ Бахмутський напрям

  “Активно працюємо на обороні”, — Передовичок розповів, за що вдячний росіянам

  На Бахмутському напрямку українські військові зайняли оборонні позиції, російська армія активізувала штурми. Ворог закидає наших захисників штурмовими групами. Працює російська артилерія, яка стріляє й по […]

  Мапа боїв

  “Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиці не закінчаться ніколи”, — експерт

  Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиць міста та того, який був би для України оптимальний курс дій, не припиняться і триватимуть постійно. Дійти консенсусу […]

  10:42, 14.11.2023 Микола Ситник
  Штурм З підрозділ рф

  “М’ясні атаки”: окупанти обурені втратами у підрозділі Шторм-Z

  На заміну ПВК “Вагнер” російське Міністерство Оборони створило нові підрозділи з ув’язнених, ці військові частини отримали назву Шторм-Z. Засудженим росіянам, які записалися до лав новоствореної […]