Горлівські терикони та штурми Ягідного: як просувають бої на Донеччині

Семаковська Тетяна 09:50, 20 Листопада 2023
Терикон біля Горлівки / Генштаб

Російські війська штурмували під Бахмутом позиції ЗСУ, але не здійснили жодних підтверджених просувань 19 листопада. Ймовірно, що 18 листопада російські війська здійснили невстановлене просування в Андріївці.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Бої поблизу Бахмута

Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Кліщіївки та Андріївки. Своєю чергою, окупанти стверджували, що 18 та 19 листопада російські війська атакували в напрямку Богданівки та поблизу Кліщіївки, де українські війська.

Тут ЗСУ утримують позиції на прилеглих висотах. Російський військовий оглядач стверджував, що російські сили значно просунулися з Ягідного і Берхівки у напрямку Богданівки та Хромового.

Бої біля Бахмута / Інститут вивчення війни

Геолокаційні кадри, опубліковані 19 листопада, вказують на те, що українські сили атакували і спочатку просунулися на південь від Шуми (23 кілометри на південь від Бахмута і 9 кілометрів на північний захід від Горлівки).

МО рф стверджувало, що українські сили безуспішно атакували поблизу Шуми, а російські блогери повідомили, що підрозділи російського 3-го мотострілецького батальйону, начебто, витіснили українські сили з позицій на териконі біля шахти імені Гагаріна на північний захід від Горлівки.

Є повідомлення, що російські війська відбили невизначені позиції на териконі, а ЗСУ утримують територію біля західного схилу. Верхівка терикону, ймовірно, є спірною “сірою зоною”.

Генштаб повідомляє, що на Бахмутському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Сили оборони відбили 11 атак й продовжують штурмові дії південніше Бахмута.

Терикон біля Горлівки

Український журналіст Богдан Мірошиников повідомив, що ЗСУ не закріпилися на одному з териконів в Горлівці. За його словами, вилазки робилися й раніше, але це не закріплення, адже такої задачі перед Силами Оборони не було.

Журналіст пояснює, що йдеться про терикони величезних розмірів, які знаходяться на окупованій з 2014 року території біля житлового масиву: Бесарабка Микитівського р-ну Горлівки з одного боку, та біля залізничного перегону Майорськ-Микитівка з іншого.

На південний схід від цих териконів знаходяться ще кілька, також неподалік розташована шахта. Вся ця система штучних висот прикриває Горлівку з заходу на кілька кілометрів.

Штурманути хоча б один з таких супертериконів — задача не те щоб непроста. Це обернеться великими втратами, якщо робити це під час формування резервів окупантів у самій Горлівці для штурмів як Авдіївки, так і на бахмутському напрямку. Як зараз. Тому ніхто робити цього не стане,

Богдан Мірошников // військовий журналіст

Водночас, пише Мірошников, з боку Торецька у селі Південне знаходиться вже контрольований ЗС великий терикон. Саме він є причиною, чому окупанти не можуть підібратися до Торецька. Втім така ситуація в обох сторін, як української, так й російської.

Нагадаємо, що під Бахмутом залишилися мирні мешканці, окупанти показали, як вони живуть.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЗСУ Бахмутський напрям

“Активно працюємо на обороні”, — Передовичок розповів, за що вдячний росіянам

На Бахмутському напрямку українські військові зайняли оборонні позиції, російська армія активізувала штурми. Ворог закидає наших захисників штурмовими групами. Працює російська артилерія, яка стріляє й по […]

Мапа боїв

“Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиці не закінчаться ніколи”, — експерт

Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиць міста та того, який був би для України оптимальний курс дій, не припиняться і триватимуть постійно. Дійти консенсусу […]

10:42, 14.11.2023 Микола Ситник
Штурм З підрозділ рф

“М’ясні атаки”: окупанти обурені втратами у підрозділі Шторм-Z

На заміну ПВК “Вагнер” російське Міністерство Оборони створило нові підрозділи з ув’язнених, ці військові частини отримали назву Шторм-Z. Засудженим росіянам, які записалися до лав новоствореної […]