На Бахмутському напрямку українські військові зайняли оборонні позиції, російська армія активізувала штурми. Ворог закидає наших захисників штурмовими групами.Працює російська артилерія, яка стріляє й по своїх же солдатах.
Про це повідомляє військовий з Бахмутського напрямку з позивним “Передовичок”.
Ситуація поблизу Бахмута
За словами Передовичка, на Бахмутському напрямку без вагомих просувань. Зараз наші війська активно працюють на обороні. Росіяни закидають ЗСУ своїми солдатами та артилерією. Бої тривають майже постійно, пише військовий.
Він додає, що в напрямку Кліщіївки та Берхівки зараз ситуація складна, але вже більше під контролем ЗСУ.
На напрямку досить важкі бої, кацапи повернули стратегії “ВПЕРРРЕЕЕД” бігаючи групами, які біжать то вперед, то назад. Артилерія ворога просто “найкраща”: деколи навіть і ми не розуміємо, за кого вона, хуя**ть і по наших і по своїх, тому деколи ми навіть вдячні,
Передовичок // про Бахмутський напрям
За минулу добу на Бахмутському напрямку за підтримки авіації ворог вів штурмові дії в районах Дубово-Василівки, східніше Кліщіївки та Андріївки Донецької області, де українські захисники відбили близько 10 атак. Наш рух південніше Бахмута продовжується.
Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.
Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.
Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста
“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.
Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.
Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.
Як долучитися
Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради
Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.
Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.
Алебастрове лиття
Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.
Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.
“Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.
Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.
“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.
В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.
Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.
Заповнити анкету можна за посиланням:https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.
Окупаційна армія рф посилила наступальні дії на Бахмутському напрямку. Загарбники прагнуть повернути під свій контроль раніше втрачені позиції під Бахмутом. Про це начальник служби зв’язків […]
На тлі великих втрат особового складу зс рф російські пропагандисти намагаються зачепитися за будь-який недолік в українській владі, аби приховати свої проблеми. Наприклад, вириваючи з […]
Російські війська продовжили наступи на Бахмутському напрямку 1 листопада, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Відомо, що окупанти безуспішно намагалися покращити свої позиції поблизу Кліщіївки […]