Російські пропагандисти створили фейк про так званий “Територіальний центр катання”, без дозволу якого “ухилянтам” пересуватися самокатом неможливо.
Чому інформація не відповідає дійсності, пояснює редакція Бахмут.IN.UA.
Хто поширює фейк?
Розповсюдженням неправди про Україну займається російська платформа Дзен.ру. На цей раз вдалися до брехні щодо застосунку Bolt, у якому нібито перш ніж оформити поїздку на самокаті, її треба узгодити з ТЦК.
До новини фейкомети прикріпили скриншот, згідно з яким ТЦК розшифровується не як “Територіальний центр укомплектування”, а як “Територіальний Центр Катання”. Формулювання складає враження, що назва такої «установи» вигадана в жартівливому контексті. Звісно ж, такої в Україні не існує.
Окрім того, пропагандисти посилаються на Міністерство оборони, при цьому навіть не уточнюючи яке саме вони мають на увазі як джерело: російське чи українське. У будь-якому випадку, українське Міноборони не надавало жодної заяви або наказу з цього приводу.
Перевірка додатку Bolt
Аби спростувати цю інформацію, ми скористалися застосунком, спробувавши оформити поїздку електросамокатом:
Виявилося, що, як і зазвичай, перед поїздкою з’являється запит на встановлення віку користувача та попередження про безпечну швидкість під час пересування
До того ж скриншот, що поширюють, є підробкою: шрифт у застосунку та той, що на підробці — абсолютно різні. За такий немалий період повномасштабного вторгнення росіяни так і не навчилися робити якісні фейки, бути уважними до деталей при їх створенні. Неозброєним оком видно, що шрифти не збігаються.
Тема ТЦК, обмежень “ухилянтів” у всіх сферах життя в Україні — один із найбільш популярних інфоприводів для створення росіянами фейків. Після публікації подібних новин їх підхоплюють всі інші пропагандисти та постять у своїх Телеграм-каналах.
Фейкомети вдаються до ще більш безглуздих ідей, як створити ІПСО та посприяти виникненню розбіжностей у світогляді між українцями. Тож варто бути уважними навіть до дрібних деталей, щоб зрозуміти, що перед вами неправдива інформація.
Читайте також:
- Фейк: Україна планує мобілізувати 90% поліцейських в Харківській області
- Маніпуляція: Дмитро Кулеба заявив про можливість перемовини з росією через посередників
- Фейки: менша частина українців проживають на території України та 17% населення підтримують Зеленського
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!