“Епідемій нам не уникнути”: лікар Київської лікарні розповів про коронавірус

Буянова Єва 15:00, 9 Вересня 2024
Андрій Горощак, хірург з Києва / фото з особистого архіву героя

У 2024 році пандемія COVID-19 залишається важливою темою обговорень серед лікарів, науковців і суспільства загалом. Як змінилася природа вірусу? Як медична спільнота реагує на нові виклики, що виникають у зв’язку з еволюцією штамів та їх впливом на здоров’я людей? Ми дізналися про те, як ми можемо краще захистити себе та своїх близьких у цих нових умовах.

Редакція поспілкувалась з Андрієм Горощаком, хірургом з Київської обласної клінічної лікарні.

“Частка переселенців серед моїх пацієнтів сягає приблизно 20%”

Питання: Яка поточна ситуація з коронавірусом в нашій країні? 

Відповідь: Станом на кінець серпня 2024 року ситуація доволі стабільна, проте ще 2-3 тижні тому захворюваність залишалась доволі високою. Нам слід звикати до нової реальності – вірус COVID-19 буде з нами так само як і інші вірусні захворювання по типу грипу та інших. І епідемій нам не уникнути».

Питання: Як змінився вірус з початку пандемії? Чи з’явилися нові штами, які викликають занепокоєння? 

Відповідь: Вірус змінюється постійно. Зараз одним з найпоширеніших варіантів є підвиди штаму Omicron. Стосовно нових штамів, вони точно будуть з’являтись, проте наскільки вони будуть небезпечними станом сьогодні спрогнозувати важко.

Питання: Чи звертаються до вас переселенці?

Відповідь: Так, звісно. Частка переселенців серед моїх пацієнтів сягає приблизно 20%.. Послуги всі надаються безкоштовно рівно так, як і всім громадянам України. Фактично статус ВПО жодним чином не впливає на надання медичних послуг.

Які існують способи уберегтися від вірусу? 

Питання: Як пандемія змінила підходи до лікування та профілактики інфекційних захворювань? 

Відповідь: Пандемія COVID-19 змінила наше ставлення до здоров’я, змусивши більше людей звертати увагу на своє самопочуття. Завдяки цьому, випадки раку легень почали виявлятися на ранніх стадіях значно частіше, оскільки багато людей робили комп’ютерну томографію органів грудної клітки.

Пандемія також прискорила розвиток телемедицини, а сервіси доставки ліків та аналізів стали невід’ємною частиною нашого життя. Інтенсивні зусилля з розробки вакцин значно просунули вперед біотехнології. Завдяки цьому періоду багато людей усвідомили важливість вакцинації як ключового інструменту у боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Питання: Які запобіжні заходи актуальні у 2024 році? Чи потрібно продовжувати носити маски та дотримуватись соціальної дистанції? Чи є можливість нових пандемій, і як до них готуватися? 

Відповідь: У 2024 році носіння масок та соціальна дистанція залишаються рекомендованими в місцях великого скупчення людей або під час спалахів інфекцій.

Питання: Які поточні рекомендації щодо вакцинації? Чи потрібно робити повторні щеплення?

Відповідь: Згідно даних центру контролю та профілактики захворювань у США офіційні рекомендації на разі такі: усім людям від 6 місяців слід вакцинуватись або зробити бустерні дози вакцини. Щодо рекомендацій МОЗ, офіційна позиція полягає у рекомендації ревакцинації після 6-12 місяців для людей, які знаходяться в зоні ризику (люди старші 60 років, люди з ослабленим імунітетом, а також представники професійних груп ризику (медики).

Примітка: Чотири головні вакцини від COVID-19:

  • Pfizer/BioNtech;
  • Moderna;
  • AstraZeneca;
  • CoronaVac.

Таким чином, ми поговорили про поточну ситуацію з коронавірусом в нашій країні, про те, як змінився вірус з початку пандемії і головне, як уберегтися від вірусу. Розмова з лікарем чітко демонструє, що, попри прогрес у лікуванні та профілактиці COVID-19, пандемія залишається серйозним викликом для всього світу.

Нові штами вірусу змушують науковців і медиків постійно оновлювати свої підходи, а суспільство — адаптуватися до нових реалій. Вакцинація, особиста відповідальність за здоров’я і тісна співпраця між медиками й громадськістю залишаються ключовими факторами у боротьбі з пандемією.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто такий денис пушилін: досьє на ватажка “днр”

Валентина Твердохліб 14:30, 6 Вересня 2024
Денис Пушилін
денис пушилін / фото росджерела

Пушилін регулярно фігурує в новинах окупаційної влади, це другий ватажок терористичного угрупування так званої “донецької народної республіки”. Як денис пушилін опинився на цій “посаді” та звідки він родом?

Редакція зібрала детальне досьє на колаборанта

Денис пушилін: зв’язок з Україною

Денис пушилін народився 9 травня 1981 року у Макіївці Донецької області. З 2014 року рідне місто колаборанта є окуповане російськими військами.

Пушилін закінчив Макіївський міський ліцей, пробував навчатися у Донбаській національній академії будівництва і архітектури на факультеті економіки, маркетингу і менеджменту, але не завершив навчання. Після ліцею денис пушилін служив у рядах Нацгвардії України у Криму.

У 2013 році денис пушилін очолив новостворену політичну партію “Ми маємо мету” (скорочено — “МММ”). Від цієї політичної сили балотувався у Верховну Раду на 94-му окрузі в Київській області. За результатами виборів на округу зайняв 19 місце, отримавши 0,08% голосів. У заяві про реєстрацію партії “МММ” метою її діяльності було “сприяння зміцненню і відродженню України, як незалежної, правової, демократичної, суверенної і сучасної держави”.

Партія “МММ”, денис пушилін крайній справа / фото соцмережі

Денис пушилін: кар’єра “днр”

5 квітня 2014 року пушилін став заступником так званого “народного губернатора” Донецької області павла губарєва, після чого очолив мітинг жителів Донецька. 7 квітня було проголошено створення “днр”, а пушилін став співголовою тимчасового уряду. 15 травня 2014 року став головою “верховної ради днр”, що на той момент було найвищою посадою в так званій республіці.

9 листопада 2014 року тодішній голова “днр” олександр захарченко призначив пушиліна постійним повноважним представником республіки на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську.

пушилін і захарченко
денис пушилін і тодішній голова днр олександр захарченко / фото росджерела

Денис пушилін: голова “днр” і політична кар’єра в росії

31 серпня 2018 року в Донецьку вбили олександра захарченка і тимчасовим виконувачем обов’язків голови днр було оголошено його заступника дмитра трапезникова. Однак 6 вересня виконуючий обов’язки генерального прокурора днр андрій співак оголосив це рішення незаконним. Він відправив звернення до пушиліна і поклав на народну раду днр обов’язок призначити нового очільника так званої “республіки”, новий склад ради міністрів і центральної виборчої комісії.

7 вересня депутати народної ради днр призначили пушиліна тимчасовим виконувачем обов’язків голови днр до виборів, що були призначені на 11 листопада 2018 року. 20 листопада 2018 року денис пушилін, набравши 60,85% голосів на “виборах”, офіційно став головою “днр”.

Наприкінці 2021 року пушилін почав ще й політичну кар’єру у росії — став членом партії “єдіная росія” і урочисто отримав партійний квиток від дмитра медведєва.

пушилін на з’їзді партії “єдіная росія” / фото росджерела

Денис пушилін: створення приводів до повномасштабної війни

На початку 2022 року пушилін заявив про “загрозу загострення військово-політичного конфлікту з Україною”. А вже 18 лютого був розіграний масштабний спектакль. Ватажок “днр” заявив, що “ситуація йде до війни і українські війська можуть почати вторгнення в будь який момент”. У той же день в Донецьку увімкнули сирени і пушилін оголосив про евакуацію з днр до росії. При цьому евакуюватися чоловікам віком від 18 до 55 років не дозволили, їх не випускали за межі ордло.

Тоді ж, зважаючи на загострення ситуації, Україна запропонувала провести позачергове засідання Тристоронньої контактної групи. Та представники окупаційних адміністрацій відмовились від зустрічі.

21 лютого 2022 року пушилін поїхав у москву, де підписав з путіним договір про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між росією і днр. Після підписання документа він заявив, що “кордони днр мають бути в межах Донецької області України”.

денис пушилін на прийомі в путіна / фото росджерела

Денис пушилін: санкції і воєнні злочини

29 квітня 2014 року дениса пушиліна включили до списку осіб, щодо яких введено санкції — заборону на в’їзд та заморожування активів до ЄС. 12 травня його включили до списку санкцій Канади, 20 червня — до списку санкцій США. Також він включений до списків санкцій Австралії, Швейцарії, Ліхтенштейну, Норвегії, Японії і Нової Зеландії.

У травні 2014 року пушиліна оголосили в розшук за скоєння дій з метою повалення конституційного ладу і захоплення державної влади.

За даними організації Human Rights Watch, яка займається моніторингом і розслідуванням порушень прав людини, пушилін може бути причетний до скоєння військових злочинів у ході боїв та блокади Маріуполя. Зокрема, до перешкоди гуманітарної допомоги і евакуації та злочинів проти людства.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Костянтинівка придбає пікап за 3,3 мільйона у ТОВ, яке раніше оштрафував Антимонопольний комітет

Марія Носуля Носуля Марина 18:00, 5 Вересня 2024
Автомобіль Peugeot Landtrek
Пікап Peugeot Landtrek / фото з відкритих джерел

Нещодавно Бахмут IN.UA порахували загальну вартість придбаних автівок керівництвом Бахмутського району. З грудня 2023 по липень 2024 року для району придбали 13 автівок, вартістю більш як 1,5 мільйона гривень кожна. Купували пікапи для Бахмута, Сіверська, Часів Яру, Торецька, Званівки та Соледару. 

Чи купляє автівки Костянтинівська громада — досліджували на Прозорро.

Костянтинівка, новини

15 серпня  Костянтинівська міська військова адміністрація на порталі Прозорро оголосила про закупівлю  броньованого пікапа REFORM PLB6 на базі Peugeot Landtrek вартістю майже 3,3 мільйона гривень. 

Переможець — ТОВ “Реформ”, що знаходиться у Київській області. 

У 2020 році Антимонопольний комітет оштрафував цю фірму на 68 тисяч гривень за антиконкурентні дії на торгах. Про це писали у виданні “Наші гроші. Львів” та NGL.media. 

Йшлося про те, що Головне управління Держпродспоживслужби замовило під виглядом спецавтомобіля  найдорожчу комплектацію кросовера Skoda Kodiag Style 2.0. Від звичайного автомобіля його відрізняли лише чотири елементи: два набори медичних товарів, сумка-холодильник та термоконтейнер.

Тоді “Реформ” заборонили брати участь у торгах на три роки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як евакуюватися зі Званівської та Сіверської громади: контакти

У Бахмутському районі продовжується евакуація цивільного населення із зони бойових дій. Особливо зі Званівської та Сіверської громади. Про це повідомляють на сторінці Бахмутської районної державної […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

25 вересня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Евакуація мешканців Донеччини

Евакуація з Соледарської громади: як записатися

На території Соледарської громади триває евакуація населення з прифронтових районів до більш безпечних регіонів України. Про це повідомляє Соледарська міська рада. Евакуація з Соледарської громади: […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП (нова адреса)

18 вересня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

ЦНАП у Полтаві

Статус УБД, виплати та житло: куди звертатись військовому за оформленням у своїй громаді

Виплати, статус УБД, талони на безоплатний проїзд чи пільги для дитини військові можуть оформити в своїй громаді. Правозахисна організація “Принцип” пояснює, куди саме потрібно звертатись […]