Дрова чи централізоване опалення: якою буде зима 2024 для Торецька та Часів Яру?

Семаковська Тетяна 15:35, 28 Серпня 2023

Минулого року в Бахмуті залишилося зимувати близько 15 тисяч людей. Втім, за рік чимало змінилося, в місті тривають бої, ні міської влади, ні цивільних тут немає. Але підготовка до зими активно триває в інших сусідніх громадах, зокрема вже готуються до опалювального сезону Торецьк, Часів Яр, та інші населені пункти. У деяких громадах опалення не буде, люди можуть розраховувати на буржуйки.

Про підготовку до опалювального сезону розповіла на брифінгу заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації Лариса Гусева.

Донеччина відстає від рекомендованої норми підготовки до опалювального сезону

За словами Лариси Гусевої підготовка до опалювального сезону в області триває з травня місяця. Й на цей час за нормами вже мали б складати 80 відсотків, однак Донецька область має невелике відставання, зараз це 63 відсотки з 80 рекомендованих. 

Однак, є громади лідери, які вже мають понад 70 відсотків рівня підготовки до зими:

  • Андріївська;
  • Білозерська;
  • Великоновосілківська;
  • Гродівська;
  • Іллінівська;
  • Костянтинівська;
  • Мирноградська;
  • Покровська;
  • Очеретинська;
  • та Слов’янська територіальні громади. 

У Святогірській та Лиманській громаді справи гірші

Святогірськ після деокупації. Фото: Роман Потапенко для «Бахмут. IN.UA»

Повільними темпами йде підготовка до зими у Миколаївській, Комарській, Селидівській, Лиманській та Святогірській громадах. Нагадаємо, що відеооператор редакції «Бахмут. IN.UA»  Роман Потапенко побував у деокупованому Святогірську та зняв життя місцевих. Раніше люди ходили за дровами у ліс, але через мінування вони розраховують тільки на підтримку від держави.

За словами Гусевої, у Селидівській, Лиманській та Святогірській громадах наразі гірші, ніж в інших громадах, показники, обласна влада вживає заходів для допомоги у проведенні підготовчих робіт. 

У Торецьку, Часів Ярі та інших громадах — опалення не буде

Через бойові дії в області зруйновано 41 об’єкт водопостачання, 46 об’єктів водовідведення та 110 об’єктів теплопостачання. 

Це негативно впливає на підготовку до опалювального сезону, і в області залишаються ті громади, в яких відсутнє централізоване опалення і де не буде можливості розпочати опалювальний сезон.

Лариса Гусева // заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації

Серед таких громад:

  • Сіверськ;
  • Торецьк;
  • Часів Яр;
  • Вугледар;
    Авдіївка;
  • Святогірськ;
  • та Лиман. 

У цих громадах наразі немає газозабезпечення, також тут зруйновані котельні. Але люди тут все ж залишаються на зиму, вони будуть забезпечені «буржуйками», дровами та пелетами. 

Людям видаватимуть кошти на дрова

Загалом, за словами Лариси Гусевої, в Донецькій області налічується 35 тисяч господарств, які не матимуть централізованого опалення. Їх забезпечуватимуть дровами, на це піде понад пів мільярда гривень, 630 млн грн.

Зараз в області складений перелік громад, яким планують першочергово надати кошти на придбання дров. Пріоритет надаватимуть тим, де не буде централізованого опалення. 

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

vugillya2 9b87a

Мешканці Торецької громади можуть отримати безкоштовне вугілля

Жителі Торецької міської територіальної громади можуть отримати тверде паливо (вугілля) для того, щоб мати тепло в наступний опалювальний сезон в період 2023-2024 року.

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]

Screenshot 211 81fe1

«Щоб отримати пенсію, доводилося наймати таксі і їхати в Костянтинівку»: пенсіонер з Бахмута

Василь Юлійович – бахмутянин, чоловік пенсіонер, йому 75 років. Лише нещодавно він евакуювався з міста, адже через постійні обстріли в Бахмуті стає все небезпечніше. Василь […]

35 main v1663082992 6106f

Як вибрати генератор та про які небезпеки потрібно знати: пояснення енергетика

В Україні через ракетні обстріли ворога по енергетичній інфраструктурі збільшився попит на генератори як серед бізнесу, так і серед звичайних українців. Як обрати генератор у […]

Screenshot 195 102a6

Як не спровокувати аварію після відновлення світла: поради від ДТЕК Донецької області

При відновленні електропостачання після планових відключень багато споживачів відразу вмикають потужні електроприлади. Однак, такі дії можуть мати негативні наслідки. Відділ з комунікацій ДТЕК Донецькі електромережі поділився […]