Минулого року в Бахмуті залишилося зимувати близько 15 тисяч людей. Втім, за рік чимало змінилося, в місті тривають бої, ні міської влади, ні цивільних тут немає. Але підготовка до зими активно триває в інших сусідніх громадах, зокрема вже готуються до опалювального сезону Торецьк, Часів Яр, та інші населені пункти. У деяких громадах опалення не буде, люди можуть розраховувати на буржуйки.
Про підготовку до опалювального сезону розповіла на брифінгу заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації Лариса Гусева.
Донеччина відстає від рекомендованої норми підготовки до опалювального сезону
За словами Лариси Гусевої підготовка до опалювального сезону в області триває з травня місяця. Й на цей час за нормами вже мали б складати 80 відсотків, однак Донецька область має невелике відставання, зараз це 63 відсотки з 80 рекомендованих.
Однак, є громади лідери, які вже мають понад 70 відсотків рівня підготовки до зими:
- Андріївська;
- Білозерська;
- Великоновосілківська;
- Гродівська;
- Іллінівська;
- Костянтинівська;
- Мирноградська;
- Покровська;
- Очеретинська;
- та Слов’янська територіальні громади.
У Святогірській та Лиманській громаді справи гірші
Повільними темпами йде підготовка до зими у Миколаївській, Комарській, Селидівській, Лиманській та Святогірській громадах. Нагадаємо, що відеооператор редакції «Бахмут. IN.UA» Роман Потапенко побував у деокупованому Святогірську та зняв життя місцевих. Раніше люди ходили за дровами у ліс, але через мінування вони розраховують тільки на підтримку від держави.
За словами Гусевої, у Селидівській, Лиманській та Святогірській громадах наразі гірші, ніж в інших громадах, показники, обласна влада вживає заходів для допомоги у проведенні підготовчих робіт.
У Торецьку, Часів Ярі та інших громадах — опалення не буде
Через бойові дії в області зруйновано 41 об’єкт водопостачання, 46 об’єктів водовідведення та 110 об’єктів теплопостачання.
Серед таких громад:
- Сіверськ;
- Торецьк;
- Часів Яр;
- Вугледар;
Авдіївка; - Святогірськ;
- та Лиман.
У цих громадах наразі немає газозабезпечення, також тут зруйновані котельні. Але люди тут все ж залишаються на зиму, вони будуть забезпечені «буржуйками», дровами та пелетами.
Людям видаватимуть кошти на дрова
Загалом, за словами Лариси Гусевої, в Донецькій області налічується 35 тисяч господарств, які не матимуть централізованого опалення. Їх забезпечуватимуть дровами, на це піде понад пів мільярда гривень, 630 млн грн.
Зараз в області складений перелік громад, яким планують першочергово надати кошти на придбання дров. Пріоритет надаватимуть тим, де не буде централізованого опалення.
Фото: з відкритих джерел
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!