Яка допомога є для ВПО у Дніпрі: житло і можливості працевлаштування

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Грудня 2024
Місця для проживання ВПО / фото Департамент соціальної політики Дніпровської міськради

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Дніпро.

Редакція звернулася за інформацією до Департаменту соціальної політики Дніпровської міськради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у місті.

Дніпро, житло для ВПО

У місті Дніпро створені місця для тимчасового проживання ВПО. Їх облаштували у приміщенях приватної та комунальної власності, координаторами яких є громадські або благодійні організації, а також на базі гуртожитків. 

Для тимчасового проживання ВПО пропонують гуртожитки за адресами:

  • місто Дніпро, провулок Архітектурний, 2;
  • місто Дніпро, провулок Ялицевий, 5.

Наразі вони є заселеними.

Також для проживання ВПО доступний Центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок. Ним опікується громадська організація “Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан Добра”.

У цьому прихистку можуть проживати близько 150 людей. Мешканцями можуть бути люди з інвалідністю разом із супроводжуючими. Центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок працює за адресою: проспект Сергія Нігояна, 53 Ж.

Прихисток для людей з інвалідністю / фото Департамент соціальної політики Дніпровської міськради

Ще один шелтер для ВПО працює на проспекті Сергія Нігояна, 32. Кількість вільних місць тут постійно змінюється. Для уточнення інформації щодо можливого розміщення звертайтесь за телефоном: +380 (68) 176 0302. Дзвінки приймають з понеділка по четвер о 09:00-18:00 та у п’ятницю о 09:00-16:45.

Працевлаштування ВПО у Дніпрі

Допомогу з працевлаштуванням у Дніпрі надає Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради.

Для пошуку роботи та розміщення роботодавцями інформації про актуальні вакансії у Дніпрі працює спеціальний Viber-чат Work_DniproUA.

Якщо роботу за профілем знайти не вдалося, у Дніпрі працюють програми з перенавчання. Одна з таких реалізується за підтримки ООН. У межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Німеччини у Дніпрі працює програма перенавчання, в тому числі й людей з інвалідністю: як цивільних, так і військових, інвалідність яких настала внаслідок бойових дій. 

У межах проєкту спеціалісти Інспекції з питань праці та зайнятості населення регулярно збирають інформацію щодо вільних посад, на які можуть бути влаштуватися люди, які пройшли навчання. Також проводиться робота з інформування охочих перенавчитись та формування майбутніх груп за різними напрямками.

Перенавчання в межах програми безоплатне. Всі курси фінансуються ООН. 

Навчання для жінок-ВПО / фото Інспекція з питань праці та зайнятості населення

За час роботи проєкту:

  • пройшло навчання на перукарів, швачок, електрозварювальників;
  • кондитери, піцайоло, касири, кравці, які пройшли курси перенавчання та стажування, отримали сертифікати та працевлаштовуються до роботодавців міста;
  • завершилось навчання людей, інвалідність яких настала внаслідок ведення бойових дій. Вони опанували професію системного адміністратора.

Наразі очікується узгодження міжнародних партнерів на фінансування проєктів з перекваліфікації водіїв категорій D, Е та перенавчання на майстрів б’юті-індустрії, швачок і кондитерів.

Окремо у Дніпрі проводиться робота щодо працевлаштування педагогічних працівників у місцеві заклади освіти. Інформацію про наявні вакансії щомісячно публікують на сайті та Facebook-сторінці Департаменту гуманітарної політики. З метою підвищення престижності педагогічної професії молодим педагогам, у тому числі й ВПО, протягом перших трьох років роботи щомісячно виплачують матеріальну допомогу в розмірі 5 тисяч гривень. 

За допомогою у працевлаштуванні переселенці можуть звернутися до Інспекції з питань праці та зайнятості населення за телефоном: +380 (56) 720 9058. Спеціалісти також проводять прийом громадян кожного четверга з 10:00 до 13:00 і з 14:00 до 17:00.

Для працевлаштування людей, які тимчасово перемістилися у Дніпро і втратили роботу, розроблена спеціальна анкета. Ваші відповіді будуть проаналізовані та надані роботодавцям для розгляду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільком бахмутянам призупинили розгляд заяви про компенсацію за зруйноване майно

Семаковська Тетяна 15:00, 22 Травня 2025
вокзалу
Будинки біля вокзалу, місто Бахмут / фото росджерела

16 травня відбулося дистанційне чотирнадцяте засідання Бахмутської комісії з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок вторгнення росії Засідання проходило дистанційно в режимі реального часу.

Про це йдеться на сайті Бахмутської міської ради.

Комісія взяла до розгляду три нові заяви на компенсацію. Йдеться про житло, зруйноване у селах Іванівське та Кліщіївка Бахмутського району. Обидва населені пункти офіційно віднесені до територій активних бойових дій.

Розгляд усіх трьох заяв було зупинено через неможливість безпечно провести обстеження майна на місці.

Станом на 16 травня 2025 року комісія опрацювала загалом 71 заяву:

  • 69 заяв – розгляд зупинено;
  • 1 заява – відмова у наданні компенсації;
  • 1 заява – перебуває в обробці.

Зазначимо, що бахмутяни не можуть отримати компенсацію за зруйноване майно на ТОТ, цього не передбачено в законодавстві.

Нагадаємо, що цю комісію створили у червні 2023 року за розпорядженням Олексія Реви.

Хто входить у склад комісії

Марченко Олександр Олександровичзаступник начальника Бахмутської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області; голова комісії
Трофимова Надія Василівназаступник начальника Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради; заступник голови комісії
Орел Наталя Іванівнаначальник відділу капітального будівництва Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради (за узгодженням); секретар комісії
Члени Комісії:
Бокова Елеонора Михайлівнаголовний спеціаліст відділу житлового господарства Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради (за узгодженням);
Бондарєв Олександр Володимировичдиректор комунального підприємства «Бахмутська житлова управляюча компанія» (за згодою);
Деменков Дмитро Вікторовиччлен громадської організації «ПРАВО ГРОМАДЯН ДОНБАСУ» (за узгодженням);
Костенко Олена Миколаївнаголова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Леваневського, 162» (за згодою);
Кудлай Сергій Сергійовичголовний спеціаліст-юрисконсульт Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради (за узгодженням);
Скоромець Вікторія Валеріївнаголова громадської організації «РАДА КЕРІВНИКІВ ОСББ», голова
правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку
«ЮВІЛЕЙНА, 53» (за згодою);
Сотников Роман Геннадійовиччлен громадської організації «Аваліст» (за узгодженням);
Татаринова Тетяна Євгенівнаначальник відділу енергоменеджменту та екології Управління економічного розвитку Бахмутської міської ради;

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

КП з окупованих міст: навіщо їх утримують і що з ними робити далі? Відповідь експерта

Валентина Твердохліб 14:00, 22 Травня 2025
комунальні підприємства
Вивезена автомобільна техніка комунального підприємства “Бахмутелектротранс” / фото Бахмутська міськрада

Комунальні підприємства з окупованих територій України були евакуйовані в більш безпечні громади. Робота деяких КП триває дистанційно. При цьому співробітники отримують зарплати і витрачають бюджетні кошти на різні закупівлі.

Чи є доцільним зберігання комунальних підприємств з окупованих громад, редакція Бахмут IN.UA розпитала в Олександра Слобожана — виконавчого директора Асоціації міст України.

Як працюють комунальні підприємства в евакуації

Комунальні підприємства з окупованих територій України були евакуйовані до більш безпечних регіонів. Вони зберегли штат працівників та продовжують отримувати зарплати попри те, що фактично не надають послуг у своїх громадах. Наприклад, бахмутські підприємства, такі як “Бахмут-вода”, “Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”, “Опитненьське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”, “Бахмутська житлова управляюча компанія” та “Бахмутське бюро технічної інвентаризації”, теж працюють дистанційно.

За словами Олександра Слобожана, ліквідувати ці підприємства не можуть з кількох причин. По-перше, це допомога людям, які там працюють.

“Перший момент — ці люди, які працюють у комунальному підприємстві, вони отримують зарплату. Таким чином держава не витрачає на соціальну допомогу. Вони отримують зарплату з того сформованого місцевого бюджету, який є в розписі державного бюджету. Другий момент — ці працівники не впливають на безробіття по країні”, — каже Олександр Слобожан.

Однак, аби підприємства могли зберігати свою ефективність і не бути баластом для бюджету, їх залучають до роботи на нових місцях. Переважно там, де є переселенці з громади, яку представляє КП. Якщо ж роботи для них немає, то працівників переводять у простій.

“Вони (ред. комунальні підприємства) мають працювати, а не просто бути “сплячими” як кадровий потенціал на майбутнє. Як роблять деякі територіальні громади? Вони їх релоковують, наприклад, у Львівську, Волинську чи інші тилові області, і завантажують роботою по обслуговуванню переселенців зі своєї громади до періоду, поки територія не буде звільнена або відновлена. Це перший момент. Другий момент — по деяким формуються так звані економічні профілі. Їх переводять зовсім в інші структури, де є дефіцит кадрів, і де вони працюють за своїм профілем. І третій момент — їх відправляють на простій для економії коштів та збереження кадрового потенціалу, якщо жодної роботи немає. Ось такий комплексний підхід. Звісно, що це мало бути державною політикою Міністерства економіки, а так у нас кожна громада впроваджує свої практики”, — зауважив Олександр Слобожан.

комунальні підприємства
Олександр Слобожан / фото Асоціація міст України

Фактично на сьогодні керівництвом комунальних підприємств займається місцева влада. Врегулювання роботи КП на державному рівні немає. Тому підприємства продовжують функціонувати дистанційно, не виконуючи своїх колишніх робочих обов’язків.

“На сьогодні це відповідальність місцевої влади, але місцева влада в повній мірі не може реалізувати ці ініціативи без погодження з центральною владою. Ось у чому проблема. І тому багатьом таким підприємствам руки не доходять у плані погодження і вони і не займаються роботою, і не релоковані. Єдиний плюс — люди отримують зарплату, сплачують податки і не збільшують рівень безробітніх. По-правильному, громади, релокувавши підприємства на безпечну територію, мають повністю завантажити їх тим функціоналом, який був раніше. Позитивні приклади є в Маріуполя, Старобільська, Покровська”, — каже виконавчий директор Асоціації міст України.

Подібні практики дозволяють підприємствам і зберігати команду, і працювати для своїх людей. Також це має позитивний ефект для самої громади, які належить КП, адже податки від діяльності йдуть у її бюджет.

Окрім фактичної роботи, комунальні підприємства також залучають до підготовки документів, які вимагає Кабмін:

  • план відновлення;
  • комплексна програма відновлення;
  • статистика.

Щодо майна комунальних підприємств, то якщо воно залишилось на окупованій території, фактично воно визнається втраченим. Якщо ж обладнання чи цінності вдалось вивезти, то вони залишаються на балансі релокованих підприємств.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

вокзалу

Скільком бахмутянам призупинили розгляд заяви про компенсацію за зруйноване майно

16 травня відбулося дистанційне чотирнадцяте засідання Бахмутської комісії з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок вторгнення росії Засідання проходило дистанційно […]

комунальні підприємства

КП з окупованих міст: навіщо їх утримують і що з ними робити далі? Відповідь експерта

Комунальні підприємства з окупованих територій України були евакуйовані в більш безпечні громади. Робота деяких КП триває дистанційно. При цьому співробітники отримують зарплати і витрачають бюджетні […]

Обстріли Костянтинівки та Райгородка: загинуло 2 жінки, поранені — в лікарні

22 травня росіяни обстріляли Донеччину, внаслідок російських атак по Костянтинівці та Райгородку загинули двоє жінок, ще двоє поранені. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура. Обстріл […]

Аналізуємо закупівлі Світлодарської громади за 2024 рік та 2025 рік: на які потреби витратили найбільше коштів

Світлодарська міська військова адміністрація продовжує працювати в евакуації. У 2024 році на порталі Прозорро МВА придбала товарів та послуг на суму понад 760 тисяч гривень, […]

авдіївки

З 1 червня українських біженців виганяють з російських пунктів тимчасового розміщення: що відомо

З 1 червня в росії закривають пункти тимчасового розміщення біженців з України. Щоб люди могли і надалі перебувати там, до російської влади мають звернутися “посадовці […]