ВПО та місцеві жителі Харкова можуть отримати гуманітарну допомогу: реєстрація

Семаковська Тетяна 10:25, 18 Грудня 2024

Внутрішньо переміщені особи та мешканці Харкова можуть отримати гуманітарну допомогу в місті Харків. Йдеться про індивідуальний продуктовий набір, який ви зможете отримати за запрошенням на обраній вами точці видачі.

Допомогу надає гуманітарний та спортивний центр “Акварена”.

Допомога ВПО Харків

Отримання гуманітарної допомоги можливе після заповнення реєстраційної форми. У анкеті вказані різні точки видачі допомоги, ви обираєте одну локацію, яка вам підходить. Благодійники перетелефонують вам за шість годин до видачі допомоги. Якщо ви заповнили анкету, а вам не перетелефонували, варто дочекатися черги.

У роботу беруть тількі коректно заповнені заявки, на видачі потрібно буде представити оригінали документів. За умови, що у вказаний для вас день, ви не зможете отримати гуманітарну допомогу, інша особа з оригіналами ваших документів, може отримати продуктовий набір за вас.

Зверніть увагу, що один продуктовий набір може отримати одна людина, на кожну людину потрібно заповнювати окрему анкету.

Допомога в різних районах Харкова.

Список точки видачі, які вам запропонують в анкеті нижче:

  • Салтівський район, проспект Тракторобудівників, 164 (орієнтир “Чудо-Маркет”);
  • Салтівський район, проспект Ювілейний, 49/8 (орієнтир “Посад”);
  • Салтівський район, проспект Ювілейний, 89 (орієнтир “АТБ”);
  • Індустріальний район, вулиця Сергія Грицевця, 29 (орієнтир “Класс”);
  • Індустріальний район, проспект Архітектора Альошина, 8 (орієнтир “Класс”);
  • Немишлянський район, проспект Московський, 256-Б (орієнтир “Велмарт”);
  • Немишлянський район, вулиця Харківських Дивізій, 4 (орієнтир “Звезда”);
  • Слобідський район, бульвар Жасміновий;
  • Слобідський район, вулиця Плеханівська, 135-139 (орієнтир “РОСТ”);
  • Слобідський район, проспект Героїв Сталінграду, 136/8 (орієнтир “КЛАСС”);
  • Основ’янський район, проспект Гагаріна, 30 (орієнтир “Таврія Б”);
  • Основ’янський район, Мерефянське шосе, 32 (орієнтир “Щедрий кошик”);
  • Основ’янський район, проспект Гагаріна, 181-Б (орієнтир “напроти Классу”);
  • Новобаварський район, вул Шпейера, 4;
  • Новобаварський район, Профспілковий бульвар, 64 (орієнтир “АТБ”);
  • Новобаварський район, проспект Ново-Баварський, 77 (орієнтир “АТБ”);
  • Холодногірський район, вулиця Полтавський Шлях, 140 (орієнтир “РОСТ”);
  • Холодногірський район, вулиця Новий Побут, 32 (орієнтир “ДК”)
  • Холодногірський район, вулиця Беркоса, 30 (орієнтир “Пятачок”);
  • Шевченківський район, проспект Перемоги, 62, (орієнтир “Чудо-Маркет”);
  • Шевченківський район, вулиця 23-го Серпня, 61 (орієнтир “кінотеатр”);
  • Київський район, вулиця Академіка Проскури, 3-В (орієнтир “Чудо-Маркет”);
  • Київський район, вулиця Дарвіна, 6 (орієнтир Студентська лікарня);
  • Київський район, вулиця Академіка Павлова, 307 (орієнтир “метро Студентська, вихід №3”).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Курорти в окупації: як росіяни заробляють гроші із захоплених територій Донеччини

Семаковська Тетяна 17:51, 23 Червня 2025
Юріївка, пляж / фото Вікіпедія

Окупувавши частину Донецької області ще у 2014 році, Росія не просто зруйнувала інфраструктуру, а й поступово перетворила регіон на ресурсну колонію. Сьогодні вона витягує з окупованих територій усе, що ще можна монетизувати — зокрема й туристичний потенціал. Колись популярні серед місцевих курортні зони, де донеччани проводили свої літні відпустки, нині працюють на російський бюджет. З початком чергового літнього сезону ми дослідили, як змінилось життя на цих територіях, що залишилось від рекреаційної інфраструктури, і як росія заробляє на зруйнованих відпочинкових місцях.

Більше читайте в матеріалі.

Як росія використовує окуповані території Донеччини

Окупувавши значну частину Донецької області росіяни тепер її активно використовують не лише як площу для розміщення своїх військ, а й для збагачення свого бюджету. Зокрема, йдеться про туристичний потенціал, окупувавши Маріуполь, росія фактично привласнила собі Азовське море, де раніше активно процвітав туристичний бізнес. 

У 2024 році у Мінекономрозвитку так званої “днр” заявили, що до 2030 року псевдореспубліка буде приймати до 1 мільйона туристів щороку. У тому ж 2024 році до “днр” нібито спрямували 830 мільйонів рублів на розвиток туризму. 

Серед морського відпочинку росіяни найбільше уваги приділяють окупованому Сєдовому, Урзуфу, Мелекіну та Юріївці. Частково пансіони та курортні бази, які там були розташовані — вціліли, тож швидко відкрилися на новий морський сезон.

Сєдево

Схід сонця, Сєдове / фото Вікіпедія

Окуповане Сєдове — це невелике селище в Кальміуському районі Донеччини, воно розташоване на березі Таганрозької затоки Азовського моря. Його росіяни використовують, як чи не основу базу для відпочинків в “днр”. Тури в Сєдове активно продаються в мережі “Вконтактє”, в Telegram-каналах та на сайтах.

Реклама житла у Сєдовому / фото з росджерел

Є як бюджетні варіанти так й більш дорожчі. У тому ж Сєдовому літом починається сезонна робота, це можливість для місцевих заробити кошти з туристів. Їдуть у Сєдове, як мешканці окупованих територій, так й самі росіяни.

У оренду на окупованих територіях здають як бюджетне житло, так й елітні варіанти / фото з росджерел

Урзуф

Урзуф / фото з росджерел

Урзуф з лютого 2022 перебуває під російською окупацією. Колись це був популярний відпочинок серед українських туристів, сюди їхали оздоровлюватися. На території працювало понад 40 баз відпочинку. У липні минулого року в розпал сезону до Урзуфу навідалися представники росгварії, шукали людей, які були проти окупації. Зараз пляжі Урзуфа — відкриті й для росіян, вони можуть тут відпочивати на курортах, де раніше їздили українські сім’ї. 

У коментарях згадують, що базу відпочинку відчужили у власника / фото з росджерел

Наприклад, нижче можна побачити номер у пансіонаті “Аист”, який працював до повномасштабного вторгнення. Росіяни активно його рекламують, знімають відео у Тік Ток, при цьому в коментарях до нього є коментар, що цей пансіонат, ймовірно, у попереднього власника відчужили окупанти.

Ціни на житло в Урзуфі / фото з росджерел

Мелекіне

Мелекіне / фото travels.in.ua

Мелекіне, село Мангушської селищної громади Маріупольського району Донецької області. Теж відомий раніше для українців курорт. Від моря до баз відпочинку в середньому було від 20 до 100 метрів.

Ціни на житло в Мелекіному / фото з росджерел

Потенціал цього селища помітили й росіяни, у листопаді 2024 року вони почали тут будувати додаткові бази відпочинку.

Бази відпочинку в Мелекіно, які будуть росіяни

“Жители Республики умеют хорошо работать, наша задача создать условия для отдыха”, — писав Юрій Мартинов, міністр спорту та туризму “днр”.

Крім відкриття морського сезону, в Мелекіно росіяни відкрили й табір для дітей, де вчать їх стріляти та поширюють антиукраїнські наративи. 

Юріївка

Юріївка / фото Вікіпедія

Юріївка – також невелике курортне село в Україні, в Мангушській селищній територіальній громаді Маріупольського району Донецької області. З 2022 року перебуває під російською окупацією.

Житло у Юріївці / фото з росджерел

Росіяни, у 2024 році вже показували, як відпочивали в Юріївці. Й на відео помітно — людей тут малувато. 

Новий сезон 2025 вже почався, відпочивальників приваблюють на курорти через Тік-Ток, заманюючи на відпочинок:

Росія не просто окупувала території Донецької області — вона системно інтегрує їх у власну економіку як джерело прибутку. Курорти Азовського узбережжя, перетворено на інструмент заробітку: від “націоналізованих” пансіонатів до сезонної роботи для місцевих і пропагандистських дитячих таборів. Місця, де відпочивали покоління українців, тепер рекламуються як “днр-курорти” в російських соцмережах.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


У МВС показали, в якому стані повертають тіла загиблих військових

Семаковська Тетяна 16:00, 23 Червня 2025
Робота з тілами / фото МВС

Міністерство внутрішніх справ (МВС) продемонструвало журналістам, у якому стані росія повертає тіла військових. Деякі з них настільки понівечені, що для ідентифікації доводиться проводити кілька ДНК-експертиз.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Повернення тіл військових до України

За словами Ігоря Клименка, повернення тіл загиблих військових — це складний процес, який росіяни свідомо ускладнюють. Вони передають тіла у понівеченому або навіть гнилісному стані через порушення умов зберігання.

Іноді тіла фрагментовані настільки, що для ідентифікації потрібні кілька ДНК-експертиз, а тіло однієї особи доводиться складати з десятків частин“, — зазначив Ігор Клименко.

Тіла росіян, яких передали в Україну / фото МВС

Клименко додав, що серед повернених тіл також виявили 20 загиблих російських солдатів. Їхні особисті речі, зокрема документи, жетони та нашивки, були публічно продемонстровані, щоб засвідчити дії російської сторони.

Ми показали докази публічно: документи, жетони, нашивки, особисті речі. Щоб правда була видимою. Щоб росіяни бачили, що їхня держава кидає своїх не лише живими, а й мертвими“, — наголосив міністр.

Він також повідомив, що Україна звернулася до Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти з проханням організувати процес відбору ДНК у росіян у країнах ЄС. Це дозволить ідентифікувати деякі з тіл.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Курорти в окупації: як росіяни заробляють гроші із захоплених територій Донеччини

Окупувавши частину Донецької області ще у 2014 році, Росія не просто зруйнувала інфраструктуру, а й поступово перетворила регіон на ресурсну колонію. Сьогодні вона витягує з […]

У МВС показали, в якому стані повертають тіла загиблих військових

Міністерство внутрішніх справ (МВС) продемонструвало журналістам, у якому стані росія повертає тіла військових. Деякі з них настільки понівечені, що для ідентифікації доводиться проводити кілька ДНК-експертиз. […]

Авіаудар по Краматорську: скільки людей знайшли під завалами

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу було зруйновано частину чотириповерхового будинку. Загинули п’ятеро людей, ще четверо були поранені. Серед постраждалих — […]

Українці можуть отримати понад 300 тисяч гривень на бізнес від Червоного Хреста

Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) продовжує реєстрацію українських підприємців на участь в четвертій когорті проєкту REDpreneurUA. В межах програми українцям та українкам надаватиметься можливість отримати […]

14:05, 23.06.2025 Скопіч Дмитро
житло

Де переселенцям знайти безоплатне житло на Полтавщині: перелік вільних місць по районах

У Полтавській області облаштовані місця тимчасового перебування (МТП) для родин переселенців. Наразі в області налічується 64 таких локацій, де можуть розміститися майже 4 тисячі ВПО. […]