Донеччанам відмовляють у компенсації за житло у єВідновленні. У чому причина

Семаковська Тетяна 14:37, 16 Жовтня 2023
Програма єВідновлення/ з відкритих джерел

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували в Україні тисячі жилих будинків. Своєю чергою, щоб допомогти людям матеріально уряд запровадив програму компенсації коштів за зруйноване чи пошкоджене житло в Дії. На Донеччині загалом зруйнована понад 36 тис. будинків. Однак, не всі можуть отримати компенсацію.

Про це розповів на брифінгу в. о. начальника Донецької ОВА Ігор Мороз.

Скільки будинків зруйновано на Донеччині?

За словами Ігора Мороза загалом у Донецькій області зруйновано:

  • 3526 багатоквартирних будинків;
  • 33 131 приватних будинків.

Однак, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено наразі 18 тис. З них вже 2783 обстежені комісією. Загалом було створено 38 комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджене житло за послугою єВідновлення. Програма єВідновлення стартувала 10 травня 2023 року, за цей час донеччани подали 3 тисячі заяви на отримання держдопомоги.

єВідновлення – це спеціальна картка для зарахування державної компенсації на відновлення пошкоджених об’єктів нерухомості внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Росії проти України.

Кому відмовляють у компенсації єВідновлення?

Частина людей вже отримала компенсацію, позитивні рішення отримали 1473 особи, їм видадуть компенсації на суму понад 113 мільйонів гривень. Однак, 1340 заявникам відмовили у виплаті.

Основною причиною відмови виплати є відсутність власників та неможливість потрапити до пошкоджених приміщень, або туди, де тривають бойові дії.

Система приймала заявки від громад, які змінили статус згідно з наказом Мінреінтеграції й опинилися в територіях, на яких ведуться активні бої, по них, за держпрограмою компенсації, розгляд заяв був припинений, бо розглядалися лише ті громади, на яких не ведуться активні бойові дії.

Ігор Мороз // в. о. начальника Донецької ОВА

Також Ігор Мороз додав, що станом на початок жовтня 2023 року жителі області подали 229 заяв про надання компенсації за знищене майно шляхом видачі житлового сертифікату комісіями по знищеному майну. Вже ухвалили 34 позитивні рішення про сплату компенсації на суму майже 39 мільйонів гривень.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Січня 2025
цнап
ЦНАП / ілюстративне фото Facebook-сторінка Соледарської міськради

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації.

Яку допомогу надають у ЦНАПі, розповіли в Соледарській міськраді.

ЦНАП для ВПО із Соледара: послуги

Центр надання адміністративних послуг Соледарської міськради продовжує працювати у Дніпрі. Тут приймають мешканців Соледарської громади і надають їм різноманітну допомогу.

Звернувшись до ЦНАПу, можна отримати наступні послуги:

  • подання повідомлення про пошкоджене чи знищене майно;
  • зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримання витягу з реєстру територіальної громади;
  • встановлення статусу та видача посвідчень учасникам бойових дій;
  • позбавлення статусу учасника бойових дій за заявою;
  • видача нового посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України;
  • призначення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, який загинув чи помер внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • встановлення факту отримання ушкоджень здоров’я від боєприпасів;
  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

ЦНАП Соледара, контакти

ЦНАП Соледарської міськради працює за адресою: місто Дніпро, вулиця Мандриківська, 47. Графік роботи: понеділок-четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця — з 08:00 до 15:45.

Прийом проводять за попереднім записом. Звертайтеся за телефоном: +380 (96) 164 2257.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Січня 2025
боєприпаси
Окупант підриває знайдений на пляжі боєприпас / фото росджерела

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не провели комплексне розмінування міста.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Маріуполь, розмінування

За майже два роки окупації Маріуполя псевдовлада так і не змогла провести комплексне розмінування міста. Цим окупанти наражають місцевих мешканців на небезпеку, адже натрапити на боєприпас чи міну можна навіть у громадських місцях. Вже відомий не один факт, коли місцеві жителі отримували поранення.

Днями вибухонебезпечні предмети знайшли на узбережжі Лівобережного району Маріуполя. Такі знахідки тут не рідкість. Наприклад, у вересні під час відходу води тут вже знаходили боєприпаси. Повністю очистити пляж від вибухонебезпечних предметів окупанти не змогли.

Окупант знайшов боєприпас на пляжі / фото росджерела

На ще один небезпечний предмет натрапили біля школи №1, яку росіяни зруйнували під час блокади Маріуполя. Тут знайшли бойову частину “Града”. Снаряд знаходився біля проїжджої частини.

Боєприпас, знайдений біля школи №1 / фото росджерела

Нагадаємо, що минулої осені росіяни проводили показове “розмінування” Бахмута. Втім, це більше було схоже на пошуки схронів зброї. Як це було — дивіться за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

37 cikavih faktiv pro groshi 1 c612d

Компенсація за житло: бахмутяни організовують зустріч у столиці

У цю середу (18 липня) жителі міста Бахмут організовують зустріч в Києві, щоб привернути увагу до питання компенсації коштів бахмутянам, які втратили житло.

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

03cfcba9af34012efcfe3ecb8f069d6c orig 1 934d0

Чи можуть українці, які повернулися з окупації претендувати на фінансову допомогу від держави?

Станом на грудень 2022 року було відомо, що до росії були депортовані щонайменше 2,8 мільйонів громадян України. Про це повідомляв уповноважений Верховної Ради України з […]