Донеччанам відмовляють у компенсації за житло у єВідновленні. У чому причина

Семаковська Тетяна 14:37, 16 Жовтня 2023
Програма єВідновлення/ з відкритих джерел

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували в Україні тисячі жилих будинків. Своєю чергою, щоб допомогти людям матеріально уряд запровадив програму компенсації коштів за зруйноване чи пошкоджене житло в Дії. На Донеччині загалом зруйнована понад 36 тис. будинків. Однак, не всі можуть отримати компенсацію.

Про це розповів на брифінгу в. о. начальника Донецької ОВА Ігор Мороз.

Скільки будинків зруйновано на Донеччині?

За словами Ігора Мороза загалом у Донецькій області зруйновано:

  • 3526 багатоквартирних будинків;
  • 33 131 приватних будинків.

Однак, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено наразі 18 тис. З них вже 2783 обстежені комісією. Загалом було створено 38 комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджене житло за послугою єВідновлення. Програма єВідновлення стартувала 10 травня 2023 року, за цей час донеччани подали 3 тисячі заяви на отримання держдопомоги.

єВідновлення – це спеціальна картка для зарахування державної компенсації на відновлення пошкоджених об’єктів нерухомості внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Росії проти України.

Кому відмовляють у компенсації єВідновлення?

Частина людей вже отримала компенсацію, позитивні рішення отримали 1473 особи, їм видадуть компенсації на суму понад 113 мільйонів гривень. Однак, 1340 заявникам відмовили у виплаті.

Основною причиною відмови виплати є відсутність власників та неможливість потрапити до пошкоджених приміщень, або туди, де тривають бойові дії.

Система приймала заявки від громад, які змінили статус згідно з наказом Мінреінтеграції й опинилися в територіях, на яких ведуться активні бої, по них, за держпрограмою компенсації, розгляд заяв був припинений, бо розглядалися лише ті громади, на яких не ведуться активні бойові дії.

Ігор Мороз // в. о. начальника Донецької ОВА

Також Ігор Мороз додав, що станом на початок жовтня 2023 року жителі області подали 229 заяв про надання компенсації за знищене майно шляхом видачі житлового сертифікату комісіями по знищеному майну. Вже ухвалили 34 позитивні рішення про сплату компенсації на суму майже 39 мільйонів гривень.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

37 cikavih faktiv pro groshi 1 c612d

Компенсація за житло: бахмутяни організовують зустріч у столиці

У цю середу (18 липня) жителі міста Бахмут організовують зустріч в Києві, щоб привернути увагу до питання компенсації коштів бахмутянам, які втратили житло.

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

03cfcba9af34012efcfe3ecb8f069d6c orig 1 934d0

Чи можуть українці, які повернулися з окупації претендувати на фінансову допомогу від держави?

Станом на грудень 2022 року було відомо, що до росії були депортовані щонайменше 2,8 мільйонів громадян України. Про це повідомляв уповноважений Верховної Ради України з […]