Донеччанам відмовляють у компенсації за житло у єВідновленні. У чому причина

Семаковська Тетяна 14:37, 16 Жовтня 2023
Програма єВідновлення/ з відкритих джерел

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували в Україні тисячі жилих будинків. Своєю чергою, щоб допомогти людям матеріально уряд запровадив програму компенсації коштів за зруйноване чи пошкоджене житло в Дії. На Донеччині загалом зруйнована понад 36 тис. будинків. Однак, не всі можуть отримати компенсацію.

Про це розповів на брифінгу в. о. начальника Донецької ОВА Ігор Мороз.

Скільки будинків зруйновано на Донеччині?

За словами Ігора Мороза загалом у Донецькій області зруйновано:

  • 3526 багатоквартирних будинків;
  • 33 131 приватних будинків.

Однак, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено наразі 18 тис. З них вже 2783 обстежені комісією. Загалом було створено 38 комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджене житло за послугою єВідновлення. Програма єВідновлення стартувала 10 травня 2023 року, за цей час донеччани подали 3 тисячі заяви на отримання держдопомоги.

єВідновлення – це спеціальна картка для зарахування державної компенсації на відновлення пошкоджених об’єктів нерухомості внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Росії проти України.

Кому відмовляють у компенсації єВідновлення?

Частина людей вже отримала компенсацію, позитивні рішення отримали 1473 особи, їм видадуть компенсації на суму понад 113 мільйонів гривень. Однак, 1340 заявникам відмовили у виплаті.

Основною причиною відмови виплати є відсутність власників та неможливість потрапити до пошкоджених приміщень, або туди, де тривають бойові дії.

Система приймала заявки від громад, які змінили статус згідно з наказом Мінреінтеграції й опинилися в територіях, на яких ведуться активні бої, по них, за держпрограмою компенсації, розгляд заяв був припинений, бо розглядалися лише ті громади, на яких не ведуться активні бойові дії.

Ігор Мороз // в. о. начальника Донецької ОВА

Також Ігор Мороз додав, що станом на початок жовтня 2023 року жителі області подали 229 заяв про надання компенсації за знищене майно шляхом видачі житлового сертифікату комісіями по знищеному майну. Вже ухвалили 34 позитивні рішення про сплату компенсації на суму майже 39 мільйонів гривень.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 2 Липня 2025
Анонс навчання від Червоного Хреста / фото ТХЧУ

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.

Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.

Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста

“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.

Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.

Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.

Як долучитися

Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

37 cikavih faktiv pro groshi 1 c612d

Компенсація за житло: бахмутяни організовують зустріч у столиці

У цю середу (18 липня) жителі міста Бахмут організовують зустріч в Києві, щоб привернути увагу до питання компенсації коштів бахмутянам, які втратили житло.

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

03cfcba9af34012efcfe3ecb8f069d6c orig 1 934d0

Чи можуть українці, які повернулися з окупації претендувати на фінансову допомогу від держави?

Станом на грудень 2022 року було відомо, що до росії були депортовані щонайменше 2,8 мільйонів громадян України. Про це повідомляв уповноважений Верховної Ради України з […]