Донеччанам відмовляють у компенсації за житло у єВідновленні. У чому причина

Семаковська Тетяна 14:37, 16 Жовтня 2023
Програма єВідновлення/ з відкритих джерел

Від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували в Україні тисячі жилих будинків. Своєю чергою, щоб допомогти людям матеріально уряд запровадив програму компенсації коштів за зруйноване чи пошкоджене житло в Дії. На Донеччині загалом зруйнована понад 36 тис. будинків. Однак, не всі можуть отримати компенсацію.

Про це розповів на брифінгу в. о. начальника Донецької ОВА Ігор Мороз.

Скільки будинків зруйновано на Донеччині?

За словами Ігора Мороза загалом у Донецькій області зруйновано:

 • 3526 багатоквартирних будинків;
 • 33 131 приватних будинків.

Однак, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено наразі 18 тис. З них вже 2783 обстежені комісією. Загалом було створено 38 комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджене житло за послугою єВідновлення. Програма єВідновлення стартувала 10 травня 2023 року, за цей час донеччани подали 3 тисячі заяви на отримання держдопомоги.

єВідновлення – це спеціальна картка для зарахування державної компенсації на відновлення пошкоджених об’єктів нерухомості внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Росії проти України.

Кому відмовляють у компенсації єВідновлення?

Частина людей вже отримала компенсацію, позитивні рішення отримали 1473 особи, їм видадуть компенсації на суму понад 113 мільйонів гривень. Однак, 1340 заявникам відмовили у виплаті.

Основною причиною відмови виплати є відсутність власників та неможливість потрапити до пошкоджених приміщень, або туди, де тривають бойові дії.

Система приймала заявки від громад, які змінили статус згідно з наказом Мінреінтеграції й опинилися в територіях, на яких ведуться активні бої, по них, за держпрограмою компенсації, розгляд заяв був припинений, бо розглядалися лише ті громади, на яких не ведуться активні бойові дії.

Ігор Мороз // в. о. начальника Донецької ОВА

Також Ігор Мороз додав, що станом на початок жовтня 2023 року жителі області подали 229 заяв про надання компенсації за знищене майно шляхом видачі житлового сертифікату комісіями по знищеному майну. Вже ухвалили 34 позитивні рішення про сплату компенсації на суму майже 39 мільйонів гривень.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Семаковська Тетяна 13:00, 13 Липня 2024
Підтримка українців закордоном / фото з відкритих джерел

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та психологічну допомогу продовжують працювати практично по всій Європі.

Редакція зібрала корисні контакти для українців закордоном.

Допомога українським біженцям 2024

Біженці з України перебувають у різних країнах Європи та потребують особливої підтримки, щоб допомогти людям з юридичних, житлових, освітніх чи робочих питань, в країнах ЄС працюють організації, куди можуть звернутися біженці.

Гаряча лінія для біженців від Представництва ЄС в Україні

Якщо у вас є питання щодо умов в’їзду та подорожі до ЄС, доступу до прав та можливостей, таких як освіта, робота чи охорона здоров’я, то ви можете зателефонувати на гарячу лінію від Представництва ЄС в Україні. Якщо ви перебуваєте в межах ЄС, телефонуйте за номером 008 (00) 67 89 1011, а якщо ви перебуваєте поза межами ЄС, телефонуйте на номер 32 (22) 9996 96.

Благодійний фонд “Право на захист

БФ “Право на захист” / фото ілюстративне

Благодійний Фонд “Право на захист” надає безоплатну фахову підтримку, зокрема, психологічну та юридичну допомогу в Польщі. Для запису на консультацію потрібно заповнити форму за посиланням. В ній треба вказати:

 • пошту;
 • статус заповнювача анкети (приватна особа, організація, або Внутрішнє перенаправлення БФ);
 • зустріч в онлайн чи офлайн форматі;
 • ім’я;
 • контактну інформацію (номер телефону);
 • з якої теми потрібна консультація психолога.

Польський офіс у місті Варшава працює з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00. Про адресу офісу, в якому проводитимуть офлайн-зустрічі, зареєстрованим учасникам повідомлять додатково.

United for Ukraine

Знайти тимчасове житло закордоном чи знайти роботу закордоном допоможе організація United for Ukraine. Вона надає різноманітний спектр послуг щодо вимушеної імміграції, а також консультує біженців з питань фінансової підтримки. Для того, щоб скористатися послугою, перейдіть за посиланням та оберіть потрібну сферу допомоги.

Крім правничих питань United for Ukraine організувала спільноту українців закордоном, щоб люди могли спілкуватися та підтримувати один одного.

Консульства України закордоном

консульство України
Консульство України у Вроцлаві / фото з відкритих джерел

Україна станом на 2018 рік налічувала понад 80 своїх консульств закордоном. Якщо ви опинилися у важкій ситуації: втратили документи, залишилися без коштів на існування у чужій країні, опинилися у небезпеці, ви можете звернутися до посольства України закордоном. Знайти адресу консульства можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога ВПО у Черкасах: де знайти мешканцям Торецька

Семаковська Тетяна 12:00, 13 Липня 2024
У хабі Торецька можна отримати медичні послуги / фото Торецька МВА

У місті Черкаси працює соціально-психологічний хаб Торецької громади “З Торецьком у серці”. Отримати допомогу тут можуть переселенці з Донецької області.

Про це повідомляє Торецька МВА.

Допомога ВПО у Черкасах

Для переселенців з Донеччини у Черкасах працює Соціально-психологічний хаб Торецької громади за адресою вулиця Добровольського, 20. Тут вам можуть надати такі послуги:

 • юридична допомога;
 • допомога в користуванні застосунком Дія для осіб старшого віку;
 • психологічно-медичне консультування;
 • медичне скерування;
 • гуманітарна допомога;
 • культурно-мистецькі заходи;
 • майстер – класи;
 • заходи для дітей;
 • арт-терапія.

Хаб працює з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00. Для довідок звертайтесь за телефоном: +380 95 138 1464

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

37 cikavih faktiv pro groshi 1 c612d

Компенсація за житло: бахмутяни організовують зустріч у столиці

У цю середу (18 липня) жителі міста Бахмут організовують зустріч в Києві, щоб привернути увагу до питання компенсації коштів бахмутянам, які втратили житло.

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

03cfcba9af34012efcfe3ecb8f069d6c orig 1 934d0

Чи можуть українці, які повернулися з окупації претендувати на фінансову допомогу від держави?

Станом на грудень 2022 року було відомо, що до росії були депортовані щонайменше 2,8 мільйонів громадян України. Про це повідомляв уповноважений Верховної Ради України з […]