Як бахмутян використовують для піару пригожина?

Семаковська Тетяна 16:09, 8 Червня 2023

БАХМУТ 34 2 eec69За відкритими даними до територій підконтрольних росії окупанти евакуювали приблизно 8% бахмутян. Зараз ці люди стають героями роликів російської пропаганди, однак якщо раніше вони дякували тільки росіянам, то наразі увагу змістили на публічне схвалення вагнерівців. Такі хвалебні оди для найманців пригожина публікують канали схильні до ватажка ПВК. Вже раніше аналітики прогнозували, що пригожин має політичні амбіції та конкурує навіть з путіним. Відтак, донеччанам та зокрема бахмутянам, які опинилися на території рф дали показати, хто насправді  «освобождав Артемовск» й російській регулярній армії тут місця немає.

Евакуйовані з Бахмута: нові обличчя й нові байки про фашистів

Screenshot 761 145eb

Микола Русаков, вивезений до територій підконтрольних рф. Фото: скріншот з відео

Микола Русаков — житель Бахмута, на російський лад Артемівська, так запевняють пропагандисти. 

Screenshot 766 45f34

14 травня з Бахмута були вивезені два Миколи з прізвищем Русаков, ймовірно це батько й син. На відео говорить тільки батько.

«Они город пытались стереть с лица земли с очевидной целью. Никаких русских не было, ничего. Потом мы у свахи жили своей, потом они одну мину бросили вблизи сарая, потом вторую. Мы поняли, значит здесь невозможно. Мы перешли к соседней, к свашиной родственнице, через двор. Ну все, поселились в подвал, прибегает бандеровец: “Давайте мобильники, я верну”. Ничего не вернул, 4 мобильника взял, два нормальных и таких кнопочных. Мы так в страхе жили. Мусора ездили, а в доме они (ред. речь идет о ВСУ) пулемет поставили, стреляли все это время, и из автомата, и из пулемета. Подгоняли танк, а потом знаете, что интересно они выходят из этого дома, из этого дома, и подожгли – даже не сказали нам ни слова», — розповідає російську пропаганду житель Бахмута. 

Оповідь чоловіка дуже сумбурна, немов склеїна з рандомних уривків, які встигли надиктувати цьому герою. Тут він згадує й за поняття “бандерівця”, якого у російський федерації вважають, чи не найбільшим злом та прирівнюють до німецького фашиста. Власне цю тезу успішно просувають окупанти, мовляв, ЗСУ страшніше німецьких нацистів.

«Украинская армия абсолютно относится враждебно к своему населению Донбасса, враждебно, понимаете. Они идеализированные понимаете, укры выше всего. Укры, знаете такое? Как фашисты были, немцы…Это самая страшная идеология, ну как это разрушить собственный дом, вы отступаете», — каже Микола Русаков.

Пропагандисти додають, що в Україні, мовляв, використовують лозунг: «Нема людини — нема проблеми», однак ця фраза належить саме російському диктатору йосипу сталіну. Так, само в словах евакуюваного з Бахмута проскакують такі російські наративи, як «укри». Так, окупанти називають українців демонізуючи їх та створюють навколо нашої нації своєрідний образ фашистів. 

Навіть, німці себе так не вели, каже бахмутянин про ЗСУ

Screenshot 763 5b483

Вячеслав Заярний, бахмутянин вивезений до підконтрольних росії територій. Фото: скріншот з відео

Screenshot 772 fa6a8

Вячеслав Заярний теж вивезений з Бахмута 14 травня 2023 року. Фото: скріншот

Заярний також стверджує, що, мовляв, українські війська гірші фашистів. Цікаво, що після деокупації українських сіл та міст, саме українці вперше почали зазначити, що росіяни поводилися себе гірше, ніж німецькі війська. Тобто, фактично, росія просто переклала на ЗСУ свої лихі вчинки, й навіть не мусила щось вигадувати.

Репортаж УП, де місцеві, які пробули під російською окупацію підкреслюють, що загарбники були гірші, ніж німці

Бахмут був зруйнований ще до 24 лютого, запевняє бахмутянка

Screenshot 762 4631d

Бахмутянка Люся Козаченко, як її представляють окупанти. Фото: скріншот з відео

Люся Козаченко також стала героїнею ролику, жінка каже, що Бахмут був розбитий до 24 лютого, мається на увазі до повномасштабного вторгнення. Таку тезу російська пропаганда раніше не використовувала. 

Screenshot 764 b3d1e

Жінка на відео вивезена з Бахмута 14 травня 2023 року. Фото: скріншот

«До этого у нас были и свои. У нас было много подразделений, и Правый сектор, и Нацгвардия, и Укр там, и все на свете… Они стреляли по городу, у нас город был разбит еще до 24 (ред. женщина имеет в виду до 24 февраля, даты начала полномасштабного вторжения). Ну как стреляли, обстрелы были по-городу. Забахмутка, например. По Забмухмутке стреляли. Они от нас били за Забахмутскую трассу: Харьков-Ростов, ну из Часовярского, Часовярской трассы били по Забахмутке. И там разбивали и дома, разбивали все. У меня у свахи по Забахмутке загорелся дом, она побежала позвать на помощь мужа, который ей помогал, она ему оплачивала. Они вместе бежали потушить пожар, их убило двоих на перекрестке, их убило 19 или 22 августа 2022 года или какого года. Что до этого, как началось это все», — каже бахмутянка.

У свідченнях цієї жінки дуже багато плутанини, вона саме не впевнена в тому, що говорить. Жінка каже, що місто було зруйноване раніше, нібито до початку повномасштабного вторгнення, однак ця теза абсолютно не відповідає дійсності. Переглянути, яким був Бахмут до війни можна на фото та відео нижче:

Screenshot 773 dd7f7

Screenshot 774 fe017

Screenshot 775 4a04d

Ось так виглядала набережна в Бахмуті, коли війна з російськими військами вже тривала. Квітень 2022 рік. В цей час Бахмут був ще відносно спокійними місцем, активні бойові дії тривали на Київщині. Фото: Ганна Стрельникова.

DSC03098 1 71331

Бахмут в квітні 2022 року був безлюдним, але місто не було зруйнованим. Фото Павло Дьяченко

Жінка у відео не може навіть точно згадати, коли загинула її сваха, вона плутає й день й рік. Очевидно, що героїня ролику або бреше про цей інцидент, або ж він справжній, але її попросили назвати іншу дати смерті, а в процесі зйомки вона розгубилася й почала плутати цифри. Можливо, вона мала на увазі 2015 рік, тоді місто було обстріляно окупантами касетними снарядами, а саме район Забахмутки, загинуло декілька бахмутян. Внаслідок обстрілу, були пошкоджені житлові будинки, школа, дитсадок. 

Всі фігуранти пропаганди, яких ми розглянули прибули 14 травня 20223 року. Ймовірно, тих хто приїхав одразу просять зніматися в роликах окупантів. 

Screenshot 776 6670e

Screenshot 777 6a8cd

Screenshot 778 20405

Screenshot 779 a3118

Screenshot 780 8239f

Це лише частина прибувших з Бахмута до територій росії або ТОТ за 14 травня. Фото: скриншот

Загалом тільки за 14 травня 2023 рік окупанти зареєстрували 100 осіб, але публічно дискредитувати ЗСУ наважилися менше 10 людей. Чому ж така мала кількість охочих дякувати за спасіння? Ймовірно, або люди бояться відкрито дискредитувати Збройні Сили України, які допомагали їм з їжею та підвозом продуктів, або ж не мають що розповідати. 

Ода вагнерівцям все частіше проскакує на телебаченні пропагандистам

Screenshot 760 f476b

Бахмутянин Лев Балацков вдячний вагнерівцям за спасіння. Фото: скріншот

Примітка: Лева Балацкова немає в списках евакуйованих з Бахмута.

Евакуйовані вагнерівцями на відео висловлюють подяку окупантам, втім не російській регулярній армії, яка також була в Бахмуті, а саме вагнерівцям. Їхній образ з кувалдами залишається не таким й помітним, на фоні “геройських вчинків” найманців. Вони за сюжетом пропагандистів, то виносять людей з полум’я, то прикривають їх від куль ЗСУ.

«Что-то я ушел. Соседи дали мне лука с 9-го этажа. Связать руку. Смотрю бегут на встречу вагнеровцы. Ну я заплакал. Говорю все вроде же пережил уже, тяжело конечно…», — каже нібито житель Бахмута.

Screenshot 771 4c32a

Людмила з Бахмута також вдячна вагнерівцям. Фото: скріншот з відео

Що передувало? 

756670699474837 2e605

Між МО рф та євгеном пригожиним триває серйозний конфлікт, спочатку це позначалося на нестачі боєприпасів, потім пригожину заборонили вербувати в’язнів з російських тюрем. 

Відтак, фінансист ПВК навіть заявляв, що його армію в Бахмуті використали як гарматне м’ясо, що погано відзначилося на іміджі самого ПВК, про це повідомляв Інститут вивчення війни.

Згодом пригожин спробував покращити репутацію своїх найманців “Вагнера” в інтерв’ю з відомим  блогером рф семеном пєговим, яке він дав 10 лютого. пригожин відповів на низку запитань щодо суперечностей “Вагнера”, таких як високі втрати і неефективність завербованих засуджених, страта дезертирів, ставлення до завербованих як до гарматного м’яса, а також носіння найманцями “Вагнера” “символіки Третього Рейху”, попри те, що вони воюють за “денацифікацію” України.

пригожин, підтвердив, що “Вагнер” припинив вербування у в’язницях через закінчення терміну дії угоди, яка дозволяла таке вербування, з невстановленим відомством, ймовірно, з російським МО. 

На додаток в російському інфопросторі вимагають утримуватися від згадок про Вагнера і пригожина в ЗМІ, тобто фактични про успіхи в Бахмуті на чолі з ПВК дозволяють собі говорити ті, хто не проти політики пригожина, а отже й підтримують його методи влади: розбиття голів своїх ж найманців кувалдами, публічне залякування, критика МО рф та інші гріхи, які не дозволяють собі в путінському оточенні. 

Ймовірно, що пригожин має політичні амбіції, й за допомогою ПВК Вагнер прагне хоча б десь показати свою значущість, не змігши захопити Бахмут за 9 місяців битви, він відвів свої війська з міста, й тепер славу найманцям приносять пропагандистські відео, героями яких стають зрадники, в тому числі з Бахмута.

Вам може бути цікаво: 

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Казки про сомів та нарциси: топ-5 фільмів для весняного настрою

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 29 Березня 2024
Перегляд фільму / фото ілюстративне

Весною часом хочеться провести час за приємним переглядом фільму. Крім того таке часопооводження допомагає відволіктися та налаштуватися на позитивний настрій.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку найкращих фільмів про весну, до яких захочеться повертатися знову і знову.

Що подивитись для весняного настрою у 2024 році

Гарні весняні фільми — це легкі комедійні та романтичні фільми, які наповнені глибиною та сенсом. Не останню роль в них відіграє відображення контрасту між холодною зимою та теплою весною.

Їж, молись, кохай (Eat Pray Love, 2010)

Герої фільму / кадр з фільму “Їж, молись, кохай”

Фільм “Їж, молись, кохай” — це романтична історія, в основі якої ховається багато роздумів та ідей.

Кінокартина розповість глядачеві історію Елізабет Гілберт, яка має все на світі, окрім щастя. Все її життя проходить по чужому сценарію. Якось, вона вирішила все змінити та взяти власну долю в руки, після чого починає свій шлях з подорожі по світу. Її ціль — пошук щастя та самої себе.

Чого хочуть жінки (What Women Want, 2000)

Нік Маршал / кадр з фільму “Чого хочуть жінки”

Незвична комедія з весняним настроєм, яка сповнена курйозних моментів. В центрі сюжету співробітник рекламного агентства Нік Маршал — самозакохана людина з сильним почуттям власної важливості. Все його життя йде легко: він успішний, має гроші та має популярність серед жінок. Однак, він навіть не думав, що доля приготувала для нього серйозні випробування.

Якось керівництво компанії, де працював чоловік, вирішило, що їм потрібен новий керівник креативного відділу. Так Нік познайомився з Дарсі, яка краще розбирається в рекламі товарів для жінок. 

Повний обурення і сповнений духом суперництва, Нік отримує завдання від Дарсі досліджувати повсякденні жіночі вироби. Але під час досліду з ним трапляється нещастя, а після він виявляє надзвичайну здатність читати думки, причому виключно жіночі. Жах охопив чоловіка, однак згодом він, оцінивши свої переваги, вирішує скористатися новою здатністю в корисливих цілях.

Що з цього вийде та чи допоможе Ніку читання жіночих думок у пошуках власного щастя — дізнавайтесь у фільмі.

Ла-Ла Ленд (La La Land, 2016)

Постер фільму “Ла-Ла Ленд” / ілюстрація з відкритих джерел

ФІльм-рекордсмен, який отримав за раз 14 Оскарів, розповість шалену історію кохання Мії та Себастьяна. Вона — молода амбіційна актриса, яка мріє стати кінозіркою, а він — талановитий джазовий піаніст, який мріє стати визнаним композитором і відкрити свій джаз-клуб. Однак, молоді люди змушені виживати, кожного дня виборюючи право на власні мрії.

І ось доля зводить їх разом, окриляючи молоду пару. Кохання  стає тим елементом, якого їм не вистачало для успіху. Однак, все не так, як хотілось би, адже попереду ще шлях з безліччю випробувань їх почуттів.

Велика риба (Big Fish, 2003)

Тисяча нарцисыв батька Выльяма / кадр з фільму “Велика риба”

Кінокартина “Велика риба” — це легкий фільм, знята за романом Деніела Уоллеса. Вона розповість цікаву історію Вільяма Блума, батька якого спокійно можна назвати бароном Мюнхгаузеном сучасності. Він розповідав сину історії про полювання на гігантського сома, білих магів, та знайомство з дружиною, яку він зачарував тисячею жовтих нарцисів.

Ці байки, сотні разів переказані батьком-казкарем, тільки дратують його прагматичного сина. Хлопець розуміє, що його батько працює звичайним комівояжером, який продавав свої товари в різних місцях.

Однак, все змінюється після смерті батька, адже Вільям починає цікавитися реальним батьківським життям. Саме тоді починає виявлятися, що багато небилиць з казкових розповідей, які хлопець почув у дитинстві, були правдивими.

Весняні надії (Hope Springs, 2012)

Кей Соумс / кадр з фільму “Весняні надії”

Чарівна романтична комедія, яка дозволяє по-новому поглянути на сімейне життя і вчить цінувати близьких людей, розповість історію Арнольда і Кей Соумс. Пара разом вже цілих 30 років та розуміє, що їм їх почуттям потрібен перезапуск, який дозволить  відродити колишні трепетні й романтичні стосунки.

Саме тому подружжя пакує валізи та відправляється в невелике курортне містечко Грейт Хоуп Спрінгс, щоб відродити старі почуття одне до одного за допомогою сімейного психолога Бернарда Фелда. Щоправда, це зробити буде досить складно, адже на шляху до цього виникає безліч перепон.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Галерея Гапчинської, велична Лавра та ботсад: що подивитись в Києві

Семаковська Тетяна 15:00, 29 Березня 2024
Майдан Незалежності у Києві / фото ілюстративне

Київ — старовинне місто з тисячорічною історією. Воно заворожує своєю архітектурою та унікальними історичними пам’ятниками. Місто має багато популярних локацій, які місцеві мешканці обов’язково відвідують — це Поділ, Андріївський узвіз, Хрещатик, Києво-Печерська лавра та інші.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з професійними гідами столиці Тетяною Єфременко та Софією Грабовецькою про те, де можна провести незабутню прогулянку по Києву.

Що подивитися в Києві

Київ зберігає в собі історію та культуру нашої держави, якій вже понад тисячу років. Крім того, воно стало прихистком для 400 тисяч вимушених переселенців зі сходу та півдня України.

У час, коли кожного дня ми отримуємо великий обсяг негативної інформації, а подорожі за кордон стали складнішими, важливо знаходити трохи часу для емоційної розрядки. Прогулянка по цікавих місцях Києва може в цьому допомогти. Тож, що подивитись в Києві за вихідні? Ми розпитали гіда про незвичні місця.

Screenshot 782 890aa
Софія Грабовецька / фото з архіву героїні

Софія Грабовецька з дитинства  цікавилися історією. В 5 класі навіть мріяла стати археологинею та проводити розкопки в Єгипті.

Я виросла біля Золотих Воріт та завжди цікавилася краєзнавством. Ще в школі я думала про те, що мені подобається подорожувати й, можливо, я хочу пов’язати своє життя з туризмом. Закінчивши історичний факультет університету та написавши дипломну роту про історію міста Києва, я прийшла до того, що зараз роблю (професія гіда по Києву),

Софія Грабовецька // гід по Києву

Влітку 2016-го вона створила проєкт прогулянок Києвом “Walk&Talk” і відтоді показала своє рідне місто шукачам пригод із 45 країн світу. Саме з цього часу питання, де погуляти в Києві, для Софії стало не актуальним, бо дівчина знає всі найкращі локації.

Screenshot 783 176ca
Тетяна Єфременко / фото з архіву героїні

Тетяна Єфременко 12 років пропрацювала в банківській сфері. Проте, весь час продовжувала цікавитися історією України та свого рідного міста Києва. Після усвідомлення, що вона займається не своєю справою, Тетяна вирішила ризикнути та почати кар’єру екскурсовода.

Для мене Київ — ніби пазл, який складається в цільну картинку з різних, іноді навіть суперечливих шматочків, якими є його райони. Тому майже в кожному з районів міста я маю кілька улюблених місць, де мені добре та комфортно,

Тетяна Єфременко // гід по Києву

Цікаві місця в Києві

Screenshot 784 4c0d5
Лавра / фото з відкритих джерел

Не важливо, приїхали ви до Києва на кілька днів чи вже довго тут мешкаєте. Це місто може вас здивувати своєю красою. Якщо задуматися про те, куди можна піти у Києві, в голові одразу виникають кілька популярних місці, які радять відвідати кожному.

Києво-Печерська Лавра

Одним з них є Києво-Печерська Лавра, визначна пам’ятка історії та архітектури, заснована в далекому 1051 році.

За словами Тетяни Єфременко, цей культурно-релігійний комплекс має тисячолітню історію та включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому не дивно, що його хочуть відвідати більшість гостей Києва. Утім, небагато з них знає, що Лавра — цілий комплекс музеїв з неймовірними експозиціями. Серед найцікавіших — Музей коштовностей України, де експонується унікальна прикраса скіфських царів — золота пектораль.

Поділ та Андріївський узвіз

Screenshot 785 26c09
Андріївська церква / фото ілюстративне

Ще одна популярна локація для прогулянок — Андріївський узвіз, друга за популярністю вулиця в Києві після Хрещатику. На ній розташований ще один пам’ятник архітектури світового значення — Андріївська Церква.

За рекомендацією Тетяни, щоб відчути настрої Києва варто йти саме туди. При тому варто відвідати його не один раз. Наприклад, щоб відчути романтичну частину Києва, можна прийти до Андріївської церкви рано вранці, коли місто лише прокидається. Це дозволить побачити напрочуд мальовничі місця української столиці.

Алея художників

Screenshot 786 d517b
Алея / фото з відкритих джерел

Після цього одразу поряд можна знайти ще одну прекрасну локацію для прогулянки Києвом — Алея художників.

Мої улюблені місця в Києві змінюються, адже це залежить від настрою. Але одне з таких місць, куди б я точно радила ходити це Алея художників на Володимирській Гірці. Це напевне найбільше місце сили. Але приходити туди я раджу на світанку, коли сходить сонце та співають пташки,

Софія Грабовецька // гід по Києву

Георгіївський провулок

800px Kyiv Georgiivskiy ln. 7 2 d122d
Георгіївський провулок у столиці / фото з відкритих джерел

Якщо ви вже відвідали основні пам’ятки Києва або хочете провести свої вихідні якомога далі від великих груп людей, то для вас підійдуть рекомендації про менш відомі, але не менш прекрасні місця для прогулянок. Не туристичні маршрути допоможуть вам краще пізнати Київ, відчути його енергетику та насолодитися його красою без зайвої метушні, а його локальні місця.

Для кращого пізнання міста я б радила завітати на менш туристичні райони та вулиці міста. Прогулюючись в центрі Києва чи в історичному районі біля Золотих воріт і Софійського собору просто звертайте з головних вулиць у дворики. Там можна побачити модель першого у світі гвинтокрила у дворику, де його проєктував Ігор Сікорський (вулиця Ярославів Вал, 15), неочікувано натрапити до найвужчої вулиці Києва — Георгіївський провулок. Знайти перлину барокової архітектури — Браму Заборовського (провулок Георгіївський, 2), а звідти пройти вулицями Стрілецькою, Стрітенською та Гончара, розглядаючи вуличне мистецтво. Завершити таку прогулянку-дослідження раджу на Пейзажній алеї,

Тетяна Єфременко // гід по Києву

Якщо ж хочеться відвідати зовсім небанальні та затишні місця Києва, то гіди також радять прогулятися двориками Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури або відвідати локацію біля Воздвиженського узвозу, де можна знайти місце, з якого відкривається вид на бані Андріївської церкви.

Лавра та Ботанічний сад Гришка

Найбільш популярні локації Києва притягують до себе величезну кількість людей, особливо у вихідні. Для того, щоб уникнути черг та натовпів, Софія Грабовецька радить рано вставати та приходити раніше за всіх. Київ найчастіше порожній вранці. Якщо ж ви маєте час для прогулянок в будні дні, то краще обирати робочий час.

Screenshot 787 908b8
Ботсад Гришка / фото УНІАН

Жінка рекомендує перевіряти сайти пам’яток та шукати акції, які вони пропонують. Наприклад в Лаврі є певні дні, коли вхід є безплатний для туристів. Також треба перевіряти сайт КМДА або тематичні Telegram канали, які періодично організовують безплатні екскурсії. В Ботанічний сад Гришка можна зайти безплатно, якщо ви прийдете туди рано вранці.

Треба пробувати шукати свої секрети та шляхи пізнати Київ. Мені здається, що місто ставиться до людини так, як людина ставиться до міста. Всі найкращі секрети трапляються вам, коли ви виходите поза рамки звичного для вас. Ще один секрет: давати локаціям другий шанс. Якщо ви прийшли кудись, а там все не так, як ви очікували. Прийдіть туди ще раз через якийсь час,

Софія Грабовецька // гід по Києву

Куди сходити в Києві з дітьми

В столиці налічується не мала кількість місць для відпочинку, але лише декілька з них можна порекомендувати для прогулянок з маленькими дітьми. Всі місця, які можуть порекомендувати гіди ідеально підійдуть для непоганого відпочинку.

Парк ВДНГ

Урбан-парк на ВДНГ / фото ВДНГ

Парк ВДНГ — місце, де знайдуть розваги дорослі та діти. Тут є скейт-парк, сад з яблуками, затишні альтанки, оранжерея тощо. На території комплексу також часто використовують для проведення міжнародних й національних фестивалів.

Галерея Гапчинської

Картина Гапчинської / фото ілюстративне

Місце для діток, яке їм точно сподобається, тут представлені роботи художниці у наївному стилі мистецтва, казкові персонажі пані Гапчинської викликають у малечі захват.

Київський зоопарк

Київський зоопарк / фото ілюстративне

Зоопарк у столиці вважається одним з найкращих в Україні. Тут діти можуть побачити ссавців з різних країн світу та доторкнутися ближче до природи країн Африки, Австралії, Азії тощо

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Казки про сомів та нарциси: топ-5 фільмів для весняного настрою

Весною часом хочеться провести час за приємним переглядом фільму. Крім того таке часопооводження допомагає відволіктися та налаштуватися на позитивний настрій. Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку […]

17:00, 29.03.2024 Скопіч Дмитро
Головна 1 1 2 ef31f

Галерея Гапчинської, велична Лавра та ботсад: що подивитись в Києві

Київ — старовинне місто з тисячорічною історією. Воно заворожує своєю архітектурою та унікальними історичними пам’ятниками. Місто має багато популярних локацій, які місцеві мешканці обов’язково відвідують […]

Відпочинок на Закарпатті

Українським дітям пропонують безоплатно відпочити на Закарпатті: реєстрація

Благодійна організація “СОС Дитячі Містечка Україна” розпочала реєстрацію у Дитячий кемп психологічної підтримки “Маячки” на весняний та літній сезони 2024 року. Протягом травня-серпня безоплатно відпочити […]

14:25, 29.03.2024 Микола Ситник
Програма англійської для дітей

Студентам пропонують викладати англійську в селах та містечках: реєстрація

Громадська організація “Навчай для України” та мовна програма Future Perfect оголосили набір молодих знавців англійської мови для викладання в громадах Київської та Одеської областей. Ініціатива […]

16:20, 28.03.2024 Микола Ситник
Обіди для переселенців

Гарячі обіди для переселенців у Харкові: де та коли отримати

Цього тижня для ВПО та мешканців Харкова відбудеться гуманітарна акція — видача гарячих обідів. Допомогу у вигляді їжі можуть отримати всі люди, які її потребують. […]

14:15, 27.03.2024 Микола Ситник