Збір закрито

Активістка Аліса Торотухіна про плани на майбутнє та збір для брата на передову

Семаковська Тетяна 16:53, 2 Березня 2023

Screenshot 516 d465fАліса Торотухіна, мешканка Часів Яру, працює вчителькою історії та правознавства в опорному закладі освіти номер 17. Жінка завжди була активісткою й допомагала людям, та зараз допомогти можете всі ви закрити збір для її брата. Деталі життя Аліси в евакуації та на що збирають кошти, читайте в нашому матеріалі.

Евакуація 

До повномасштабного вторгнення Аліса Торотухіна була заступником голови молодіжної ради, проводила багато ініціатив та проектів в місті, але війна перекреслила все це:

«Ще до кінця березня я залишалась в місті та волонтерила. Ми ліпили вареники, плели сітки, збирали гуманітарну допомогу для ТрО. Але через те, що у мене маленька дитина, заради неї прийняла рішення евакуюватись. Поїхали до Краматорська й вже звідти на поїзді до Львівської області. Тоді  евакуйовували дуже багато людей, тому доводилось їхати сидячі більше доби, але люди підтримували один одного й не падали духом. У Львівській області нам допомогли розпочати життя з нуля наші друзі‎»‎.

Волонтерство

330942999 127621890241054 3979492674521106175 n b6c92

Брат Аліси боронить країну. Фото: архів героїні

Аліса згадує, що тоді всередині було відчуття зрадництва, бо їхала й думала, що покидає людей яким потрібна там, але все ж евакуація була необхідна. Волонтерською діяльність одразу займатись не вийшло, бо емоційний стан не дозволяв, але вже ж влітку знайшла для себе заняття: 

«Розпочала волонтерити на СпівДії, верифікувати заявки на допомогу. Це була онлайн робота. Потім я почала долучатись до написання грантових заявок на різні проекти. Зараз активно допомагає брату й його бригаді на передовій»‎.

Брат Аліси зараз захищає нашу країну. Волонтерка активно співпрацює з його 109-ю бригадою й допомагає усім що просять хлопці. Наразі, збирають кошти військовим на квадрокоптери, термокружки та турнікети. 

333325075 731154678605608 560164402313625928 n 7a178

Анонс збору коштів для ЗСУ. Фото: архів героїні

Якщо ви хочете долучитись до збору та допомогти хлопцям наблизитись до перемогу, можете надіслати свій донат за реквізитами:

Отримувач: КДЧ ГО

Код отримувача: 43851194

Рахунок в форматі IBAN:

UA083354290000026004054013354

Назва банку: МАРIУПОЛЬСЬКА ФIЛIЯ АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Призначення платежу: для 109 бригади

Робота в школі та мрія повернутись додому

Наразі школа продовжує працювати дистанційно, майже весь клас Аліси, в якому вона класний керівник, залишився в повному обсязі. Всі діти, на щастя, евакуйовані з Часів Яру й продовжують навчатись.

«Єдине чим я зараз живу, це вірою й думками, що скоро ми повернемось і відновимо нашу Донеччину. Так вже стається, що ракети летять на нашу країну, ми нічого не можемо зробити, але ми зможемо все відбудувати. Школа наша стоїть, тому я думаю ми її підправимо й будемо працювати»‎.

Вчителька запевняє, що історію діти раніше сприймали як просто предмет, а зараз вони активно долучаються до дискусій та вивчають історію за власним бажанням:

«Вони активно показують свою громадянську позицію та любов до Батьківщини. Тому я вірю, що від цієї молоді залежить наше майбутнє й вони всі повернуться в нашу країну».

Плани після перемоги

333394221 1197119204251211 3981744188722980089 n 42fa8

Аліса допомагає ЗСУ. Фото: архів героїні

Аліса запевняє, що зробила собі правило, щоб мрії не розбивались і щоб не підривати свій емоційний стан, вона нічого не планує наперед. Але знає точно, що буде потрібні вона і її навички й знання:

«Після перемоги й повернення на Донеччину, я хочу організували центр або вишкіл, щось на кшталт “Пласту”. Хочу організувати проєкт по інтеграції військових в цивільне життя, по їх роботі з молоддю. Щоб бійці передавали дітям свої вміння й досвід. Бо молодь має набувати не тільки патріотичні знання, а й медичної допомоги, дій в екстрених ситуаціях і подібного. Вони мають завжди бути готові до всього».

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Захисники Донеччини збирають на авто для евакуації поранених

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Гуманітарна допомога для ВПО від Червоного Хреста: деталі нової видачі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:40, 25 Квітня 2025
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста України (Деснянська РО ТЧХУ) анонсувала нову видачу гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у місті Київ.

Про це повідомили представники Деснянської РО ТЧХУ.

Гуманітарна допомога для ВПО у Києві

Одноразову гуманітарну допомогу від Деснянської РО ТЧХУ зможуть отримати ВПО, які прибули до Києва після 24 лютого 2022 року та ще не отримували допомоги від цієї організації. Важливою умовою є також належність до однієї з вразливих категорій, а саме:

  • пенсіонери віком від 60 років;
  • сім’ї з неповнолітніми дітьми;
  • особи з інвалідністю І та ІІ групи;
  • багатодітні родини;
  • вагітні жінки.

Необхідні документи та місце видачі

Кількість допомоги обмежена, тому організація рекомендує приходити вчасно та мати при собі повний пакет документів. Для отримання допомоги потрібно надати оригінали таких документів:

  • документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка переселенця;
  • свідоцтво про народження дітей (для сімей із дітьми);
  • документ, що підтверджує належність до однієї з пріоритетних категорій.

Видача допомоги здійснюється у вівторок, четвер та п’ятницю з 10:00 до 13:00 за адресою: місто Київ, вулиця Василя Іваниса, 15.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Семаковська Тетяна 14:25, 25 Квітня 2025

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. Ми дослідили, як виглядає “оздоровлення” у таборах “Артек”, “Орлёнок” та “Смена” — і чим насправді займаються діти, які туди потрапляють.

Редакція аналізувала кожен табір у період червня 2024 року, адже саме цей місяць є одним з найпопулярніших для літніх відпочинків.

Заява пушиліна

У квітні 2025 року ватажок “днр” денис пушилін вже анонсував, що цього літа 50 тисяч дітей з “днр” відпочинуть у шкільних таборах і туристичних місцях росії. Зокрема, за його словами, близько 13 тисяч дітей відпочинуть у регіонах-шефах, а ще близько 2 500 школярів відправлять до “найкращих російських таборів”, зокрема йдеться про “Артек”, “Орленок” та “Смена”. 

Табір Артек

Колись міжнародний дитячий табір “Артек” в Ялті був місцем для відпочинку дітей з усієї країни. Проте, після окупації росіянами Криму “Артек” перетворився з відпочинкового комплексу на місця для читання віршів пушкіна. Так звані “пушкінські дні” в межах табору проводили у 2024 році. Дітей тут вчать любити російську культуру змалечку.

В “Артеці” влаштовують показові зустріч дітей з “нових регіонів” — це діти з тимчасово окупованих територій, а на такі заходи запрошують російських чиновників та колаборантів. Наприклад, у червні 2024 року дітей з тих самих “нових регіонів” знайомили з псевдочиновниками Запорізької області, які очолюють окуповані міста регіону.

Дітей в “Артеці” знайомлять з псевдочиновниками / фото з росджерел

До “Артеку” у 2024 на ювілей 99-річчя табору запрошували й президента рф, володимира путіна. У 2025, ймовірно, масштаби свята будуть більші, бо табору виповнюється 100 років. Агітаційні зустрічі тут не рідкість, в тому числі і з учасниками сво. На зустрічі з дітьми запрошують і російських солдатів, які беруть участь у війні проти України, де ті виправдовують війну та показують себе героями.

Російські учасники сво на зустрічі з дітьми в Артеку / фото з соцмереж

Під час таких зустрічей дітей змушують писати листи подяки для російських солдатів. Відзначають в таборі і День росії. На заходи запрошують тих же героїв сво — так, наприклад, у червні 2024 року перед дітьми виступав ернест мацкявичюс, пропагандист, який працював на телеканалах “россия” та “первий канал”.

Діти в Артеці з російським прапором / фото з росджерел

“Ми вчимо дітей вірити в себе, розказуємо їм про великі перемоги наших предків та допомагаємо прийняти систему загальнолюдських цінностей”, — пишуть в Артеці.

По закінченню зміни діти виконують російський гімн.

Всі заходи, які проводяться для дітей, мають політичний підтекст, аби виховати “правильних людей”. Навіть при розважальній програмі росіяни не приховують — дітей знайомлять “з культурою, історією та традиціями багатонаціональної росії, демонструють досягнення російського народу, формують гордість за свою малу Батьківщину і країну загалом”.

Гра для дітей у таборі “Артек” / фото з росджерел

У філіях дитячого табору “Артек”, які росія відкрила на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Запорізькій області, дітей залучають до так званих “зарніць” — імітацій військово-патріотичних ігор. По суті це не розваги, а наближене до військового вишколу навчання: школярів перевдягають у форму, схожу на військову, а завдання, які вони виконують, нагадують тренування з військових спеціальностей.

“Зарніца 2.0” в окупованій Запорізькій області / фото з росджерел

Попри те, що все подається як “гра”, насправді відбувається системна мілітаризація дітей.

У соцмережах створюють привабливий образ про ці табори — “Артек” показують як простір для розвитку та натхнення. Насправді ж, під цією маскою формується нове покоління дітей, які не ставлять запитань, не сумніваються в офіційному наративі та сприймають сво як норму.

Дитячий табір Орленок

Сайт дитячого табору “Орленок” / скриншот

Сайт дитячого табору “Орленок” одразу зустрічає пропагандистською символікою. У соцмережах табору наголошують на важливості “російського язика” та вшановують пушкіна. На заходи для дітей запрошують представників росгвардії, які розповідають дітям про сво. Школярі носять російську пропагандистську символіку, наприклад кепки із “z”, якими окупанти позначають свою військову техніку.

Дитина в російському таборі носить кепку з літерою “z” / скриншот з росджерел

У таборі так само створюють ілюзію “братських народів”, водночас символіки інших регіонів майже немає, всюди показують саме російський прапор. Для хлопчиків у таборі проводять курс “защитники отчечества”. Періодично й справді діти граються, відпочивають, але основну частку займають заходи, які або готують дітей до війни, або розповідають про “дідів у другій світовій війні”.

Дитячий табір “Смена”

Дитячий табір “Смена” / фото з росджерел

У таборі “Смена” діти вшановують російських письменників, наприклад льва толстого, та не оминають увагою й пушкіна. Дітей водять до монументів та відзначають “день русского язика”. Вихованці табору також вчаться у російських окупантів азам військової справи.

Діти у літніх таборах слухають лекції від російських солдатів / фото з росджерел

Мілітаризація дітей у літніх таборах на тимчасово окупованих територіях є частиною системної політики впливу росії на дитячу свідомість. Під виглядом “патріотичного виховання” школярів залучають до військових тренувань, ідеологічних занять і псевдоспортивних заходів. Такі практики формують уявлення про нормальність війни, готуючи нове покоління до сприйняття військової агресії як чогось буденного. Це ще один прояв “м’якої сили” рф — через гру та навчання змінити світогляд дітей на потрібний режиму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гуманітарна допомога для ВПО від Червоного Хреста: деталі нової видачі

Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста України (Деснянська РО ТЧХУ) анонсувала нову видачу гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у місті Київ. […]

15:40, 25.04.2025 Скопіч Дмитро

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. […]

Декларація Сергія Чауса: скільки заробляє керівник Часовоярської МВА

Що задекларував Сергій Чаус, начальник Часовоярської міської військової адміністрації. Про доходи очільника МВА та його родини, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Сергій Чаус: декларація Сергій […]

Військовий ЗСУ

Скільки родин загиблих воїнів зареєстровані в Бахмутській громаді: цифри

В Управлінні соціального захисту населення Бахмутської міськради перебувають на обліку родини загиблих військових з Бахмута. Наразі таких родин налічуються понад 50. Яку допомогу надають родинам […]

субсидії

Як нараховується субсидія на житло для ВПО — приклад із орендою у 12 тисяч гривень

З 29 січня 2025 року в Україні запрацював механізм надання субсидій на оренду житла для ВПО. Отримати її можуть не всі — право на цей […]