12 квітня в Україні відзначають День пластового руху на честь одноіменної патріотичної організації для дітей та підлітків. В Бахмуті також тривалий час працював пластовий рух, який розвивав патріотизм серед дітей, допомагав їм вивчати місцеву культуру та надихав бахмутян на нові звершення.
Про те, як працював “Пласт” в Бахмуті, та чи був популярний серед молоді — редакції Бахмут IN.UA розповідає ідейна натхненниця Вікторія Шуміловська.
Український пластовий рух
Вікторія Шуміловська — бахмутянка, яка до початку війни на Донбасі займалася продажем техніки в мережі “Фокстрот”. Коли почалася війна Вікторія побачила, що є люди, які на ній наживаються. Дівчина не змогла працювати далі та почала допомагати волонтерам. З “Пластом” раніше Вікторія не була знайома. Вона навіть не брала участь у подібних ініціативах, а все почалося з випадкового знайомства.
Бахмутянка очолила новостворений проєкт, щоб допомогти дітям. Для молоді створювали фізкультурні програми, щоб діти росли здоровими морально та фізично. Попри те, діти не дуже активно брали участь у таких заходах, згадує Вікторія Шуміловська.
Фундація “Пласту” в Бахмуті
Про саму організацію “Пласта” Вікторія дізналася від товариша. Оскільки раніше, жінка не брала участь в аналогічних організаціях, їй пояснили, що “Пласт” подібний на “піонерів”. Вже згодом вивчаючи історію “Пласту” бахмутянка дізналася, що саме Бахмутський повіт став одним із перших осередків для пластунів в Україні.
За словами героїні, згодом вона пройнялася світоглядом “Пласту” й щиро полюбила цей осередок.
Повернувшись в Бахмут жінка взялася за організацію осередку. Гурток був повністю безплатний, але на жаль великої популярності серед бахмутян він не мав.
Згодом з батьками проводили бесіди, пояснювали що таке “Пласт”, дуже допомогла організація “Бахмут Український” у створенні активностей. У 2018 році діти з бахмутського “Пласту”, взяли участь у передачі Вифлеємського вогню.
Плани після перемоги
Зараз говорити про повернення в Бахмут дуже важко, каже героїня, це болюча тема.
Наразі, не всі наші виховниці евакуювались з міста, каже пані Вікторія. Відтак, дві сестри з гуртка залишились у Бахмуті з бабусею, яка відмовляється виїздити з міста, вони сироти, тож залишаються поряд з нею. Пані Вікторія вважає, що дітям не місце на війні та закликає мам з малечею евакуюватися, щоб вберегти найдорожче — життя.
Читайте також:
- Як бахмутянка отримала дім: життя переселенців у містечку Хансена
- Соледар — місто каштанів й абрикосів: волонтерка Тетяна Кваша розповіла про життя спочатку
- Двічі переселенка та вчителька з Бахмута: розповідаємо історію Яни Баришевої
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!