Діти в евакуації: як склалася доля у вихованців Торецького центру реабілітації

Семаковська Тетяна 13:45, 27 Грудня 2023
Діти з Торецька / фото соцмережі

23 дитини з Торецького центру соціально-психологічної реабілітації знайшли прихисток в навчально-реабілітаційному центрі №21 Оболонського району міста Києва. Діти були змушені евакуюватися через війну. Близько року вони шукали постійний дім, встигли тимчасово побувати й на Закарпатті, але домівку їм надали у столиці.

Представник Торецького центру соціально-психологічної реабілітації розповів, як зараз працює заклад та в яких умовах живуть діти.

Торецьк. Діти в евакуації

Торецьк розташований за 23 кілометри від Бахмута. Зараз місто постійно обстрілюють росіяни. Нещодавно звідти частково евакуювали медзаклад, а самі жителі поступово залишають місто. Раніше тут у громаді проживало 66 тисяч осіб, станом на 31 жовтня 2023 року залишилося близько 12 тисяч. Евакуація триває.

До війни у Торецьку працював Центр соціально-психологічної реабілітації, де вчилися дітки від 3 до 18 років з неблагополучних сімей. Заклад евакуювався з 43-ма підопічними. Близько року він переїздив з одного місце на інше. Остаточний прихисток дітям надали у столиці, в навчально-реабілітаційному центрі №21 Оболонського району.

Тут живуть 23 дитини, решту вихованців вже знайшли дім або їм виповнилося 18 років. З ними продовжує тримати зв’язок міськрада.

Дітки зараз передані на повне державне забезпечення до столичного інтернату, тобто вони там на обліку. Наш заклад у режимі простою. Рік ми мандрували з дітьми по Україні і потім от достукалися до Київської ради, тож нас прийняли,

каже у коментарі Бахмут IN.UA // представник Центру

Також співрозмовник додає, що працівники центру приїжджають до нової домівки, спілкуються з дітками. У малечі насичений графік та гарні умови для проживання. Діти мають можливість
розвиватися, пройти реабілітацію, записатися до психолога, звернутися за допомогою до медиків тощо.

Торецька громада підтримує дітей гуманітарною допомогою, запевняє представник Центру. Крім того, на зимових канікулах для дітей планують святкові заходи у столичному хабі, який допомагає переселенцям з Торецька.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Розбитий Часів Яр

Виживають під обстрілами: у Часів Ярі залишаються 800 мешканців

Прифронтовий Часів Яр розташований неподалік Бахмута та лінії зіткнення. Щодня російські окупанти накривають місто з артилерії й авіації. Попри небезпеку в Часів Ярі досі перебувають […]

17:53, 20.12.2023 Микола Ситник

Бахмутський фермер розповів, як працюють аграрії за кілька кілометрів від фронту

Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни. За інформацією Донецької ОВА, в області вже зібрали урожай ранніх зернових […]

17:32, 24.08.2023 Микола Ситник
Євген Ткачев

Бахмутський волонтер розповів, як допомогти тваринам пережити холод

Вже кілька днів по всій Україні температура на стовпчиках знизилася до мінусової за°C. Від холоду та хуртовини страждають не тільки люди та дороги, але й […]