Діти в евакуації: як склалася доля у вихованців Торецького центру реабілітації

Семаковська Тетяна 13:45, 27 Грудня 2023
Діти з Торецька / фото соцмережі

23 дитини з Торецького центру соціально-психологічної реабілітації знайшли прихисток в навчально-реабілітаційному центрі №21 Оболонського району міста Києва. Діти були змушені евакуюватися через війну. Близько року вони шукали постійний дім, встигли тимчасово побувати й на Закарпатті, але домівку їм надали у столиці.

Представник Торецького центру соціально-психологічної реабілітації розповів, як зараз працює заклад та в яких умовах живуть діти.

Торецьк. Діти в евакуації

Торецьк розташований за 23 кілометри від Бахмута. Зараз місто постійно обстрілюють росіяни. Нещодавно звідти частково евакуювали медзаклад, а самі жителі поступово залишають місто. Раніше тут у громаді проживало 66 тисяч осіб, станом на 31 жовтня 2023 року залишилося близько 12 тисяч. Евакуація триває.

До війни у Торецьку працював Центр соціально-психологічної реабілітації, де вчилися дітки від 3 до 18 років з неблагополучних сімей. Заклад евакуювався з 43-ма підопічними. Близько року він переїздив з одного місце на інше. Остаточний прихисток дітям надали у столиці, в навчально-реабілітаційному центрі №21 Оболонського району.

Тут живуть 23 дитини, решту вихованців вже знайшли дім або їм виповнилося 18 років. З ними продовжує тримати зв’язок міськрада.

Дітки зараз передані на повне державне забезпечення до столичного інтернату, тобто вони там на обліку. Наш заклад у режимі простою. Рік ми мандрували з дітьми по Україні і потім от достукалися до Київської ради, тож нас прийняли,

каже у коментарі Бахмут IN.UA // представник Центру

Також співрозмовник додає, що працівники центру приїжджають до нової домівки, спілкуються з дітками. У малечі насичений графік та гарні умови для проживання. Діти мають можливість
розвиватися, пройти реабілітацію, записатися до психолога, звернутися за допомогою до медиків тощо.

Торецька громада підтримує дітей гуманітарною допомогою, запевняє представник Центру. Крім того, на зимових канікулах для дітей планують святкові заходи у столичному хабі, який допомагає переселенцям з Торецька.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Розбитий Часів Яр

Виживають під обстрілами: у Часів Ярі залишаються 800 мешканців

Прифронтовий Часів Яр розташований неподалік Бахмута та лінії зіткнення. Щодня російські окупанти накривають місто з артилерії й авіації. Попри небезпеку в Часів Ярі досі перебувають […]

17:53, 20.12.2023 Микола Ситник

Бахмутський фермер розповів, як працюють аграрії за кілька кілометрів від фронту

Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни. За інформацією Донецької ОВА, в області вже зібрали урожай ранніх зернових […]

17:32, 24.08.2023 Микола Ситник
Євген Ткачев

Бахмутський волонтер розповів, як допомогти тваринам пережити холод

Вже кілька днів по всій Україні температура на стовпчиках знизилася до мінусової за°C. Від холоду та хуртовини страждають не тільки люди та дороги, але й […]