Дітей бахмутян запрошують на кулінарні майстер-класи у Вінниці: реєстрація

Микола Ситник 11:40, 28 Грудня 2023
Діти готують піцу
Кулінарні майстер-класи для дітей / фото з відкритих джерел

Діти з Бахмутського району, які мешкають у Вінниці, можуть яскраво та цікаво провести свої зимові канікули. Наступного тижня кухарі місцевих ресторанів навчать малечу готувати улюблені страви. Поспішайте зареєструватися, адже кількість місць обмежена.

Про це повідомляє Telegram-канал “Бахмутський район єднає у м. Вінниця”.

Кулінарні майстер-класи для бахмутян

Піде

У середу, 3 січня, для дітей віком від 10 років відбудеться безкоштовний майстер-клас із приготування піде з куркою. Початок о 15:00 в ресторані “АССА”, що розташований за адресою: Немирівське шосе, 13. Тривалість заходу 1-1,5 години.

Для участі реєструйтеся за посиланням.

Примітка. Піде — турецька та кримськотатарська страва, що нагадує піцу. Складається з хлібних коржів у формі човника, на які укладаються: м’ясний фарш, помідор або томатний соус, болгарський перець, цибулю, часник, зелень та чорний перець.

Піца

У четвер, 4 січня, для дітей віком від 5 до 8 років відбудеться безкоштовний майстер-клас із приготування піци. Початок о 13:00, тривалість заходу 1-1,5 години. Майстер-клас пройде в ресторані “Red Zeppelin” за адресою: вулиця Келецька, 117-6 (ТЦ “Plaza Park”).

Для участі реєструйтесь за цим посиланням.

Примітка. Піца — італійська національна страва, найпопулярніша страва в світі, яку люблять і діти, і дорослі. За традиційним рецептом корж зазвичай круглої форми покривається томатною пастою та сиром і запікається. В залежності від рецепту можна додати також яловичину, салямі, овочі, фрукти, гриби, зелень та інші продукти.

Хачапурі

У п’ятницю, 5 січня, для дітей віком від 12 років відбудеться безкоштовний майстер-клас із приготування хачапурі. Початок о 12:00 в ресторані “Лезгинка”, що розташований за адресою: вулиця Пирогова, 37. Тривалість заходу 1-1,5 години.

Зареєструватися можна за цим посиланням.

Примітка. Хачапурі — традиційна грузинська хлібна страва з сиром. Хачапурі — це хлібець різної форми з великим вмістом сиру: його в хачапурі приблизно вдвічі більше за вагою, ніж борошна. Часто тісто для хачапурі є абсолютно прісним. Окрім обов’язкового сиру, до складу страви можуть входити яйця та інші інгредієнти.

Роли

У суботу, 6 січня, в ресторані “Батискаф” для дітей віком від 9 років пройде безкоштовний майстер-клас з приготування ролів. Початок о 13:00, тривалість заходу 1-1,5 години. Заклад розташований за адресою: вулиця Кармелюка, 2 (набережна Roshen).

Для участі реєструйтеся за посиланням.

Примітка. Роли — популярна японська страва, різновид суші. Роли — це нарізаний на кружальця рулет, що зроблений із рису з начинням й огорнутий листом сушених водоростей (норі). Їх нарізаються залежно від довжини рулету. Зрідка начинкою є лист водорості, а обгорткою — рис.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 5 Липня 2025
Виїзд тварин за кордон / фото Київської міської державної адміністраціїо

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і підготовки перетнути кордон із твариною не вдасться.

Детальніше про те, що потрібно зробити для того, щоб виїхати з домашнім улюбленцем за кордон — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перетнути кордон з домашніми тваринами

Для перетину кордону з тваринами необхідно мати при собі повний пакет документів і відповідати ряду вимог. Наприклад, тварина, яку вивозять за кордон, повинна:

  • бути чипованою;
  • щепленою проти сказу не раніше ніж за 30 днів до виїзду, при цьому щеплення має бути зроблене тільки після чипування;
  • пройти тест на антитіла, який здається через 30 днів після вакцинації;
  • мати довідку про стан здоров’я, видану за п’ять днів до виїзду;
  • мати міжнародний ветеринарний сертифікат.

Крім того, тварина повинна мати паспорт європейського зразка, у якому міститься така інформація:

  • позначка про комплексну вакцинацію проти вірусних хвороб (остання вакцинація повинна бути проведена не пізніше ніж за 30 днів і не раніше ніж за один рік до дати від’їзду);
  • фото тварини до досягнення нею одного року;
  • позначка про чипування із зазначенням дати та місця введення мікрочипа;
  • інформація про вакцинацію проти сказу (назва вакцини, підпис, печатка, дата);
  • дані про обробку проти ектопаразитів (бліх) і ендопаразитів (глистів).

Зазначимо, що громадянин або громадянка можуть за раз перевозити не більше ніж п’ять тварин — інакше це вже вважається комерційним перевезенням.

Чекліст: що потрібно зробити для успішного перетину кордону

Перш за все, варто заздалегідь — щонайменше за 4 місяці до подорожі — ознайомитися з вимогами країни, до якої планується поїздка. Це допоможе уникнути зайвих труднощів на кордоні.

Також за 4 місяці до виїзду необхідно провести чипування тварини та зробити щеплення, зокрема — від сказу. Уся інформація має бути внесена до офіційного ветеринарного паспорта.

Приблизно за 3 місяці до виїзду потрібно здати аналіз крові тварини для перевірки на наявність антитіл до вірусу сказу — це обов’язкова вимога для в’їзду до більшості країн ЄС.

За 72 години до виїзду необхідно звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби, де оформлюються міжнародний ветеринарний сертифікат і довідка за формою Ф-1.

Після виконання всіх процедур і оформлення необхідних документів ви зможете безперешкодно та безпечно перетнути кордон разом із домашнім улюбленцем.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]

Важливо

Повернення додому: 15 фотографій українців після обміну 4 липня 2025 року

4 липня 2025 року відбувся черговий обмін, у результаті якого до України повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, ССО, Прикордонної […]