Для бахмутян працюють Центри Підтримки у великих містах країни. Заступник мера Олександр Марченко раніше пояснював, що відкрити у кожному місті осередок для місцевих, на жаль, неможливо через брак ресурсів. Попри те, все більше хабів для бахмутян з’являються й у невеликих містах.
Бахмутська міська рада повідомила, де можна отримати допомогу у Кропивницькому.
Де надають допомогу бахмутянам у Кропивницькому?
На базі Хабу “Єднання” бахмутянам видаватимуть гуманітарну допомогу за наявності.
Хаб розташований за адресою: Кіровоградська область, місто Кропивницький, вулиця Ельворті, 5.
Відтак, особам похилого віку та особам з інвалідністю з числа ВПО на базі спеціалізованого Трускавецького санаторію «Батьківщина» та спеціалізованого Миргородського санаторію «Слава» передбачено безкоштовне надання 4 соціальних послуг:
надання притулку;
стаціонарний догляд;
підтримане проживання;
соціальна адаптація.
Фото: з відкритих джерел
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.
Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Допомога при народженні дитини у 2024 році
Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.
Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.
Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:
підгузки;
пелюшки;
ковдри;
матрац;
рушник;
засоби гігієни;
іграшки тощо.
Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.
Як оформити виплату за народження дитини
Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.
Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.
Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:
зайти на портал “Дія”;
перейти у розділ “єМалятко”;
вказати дату народження дитини;
вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).
Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.
Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.
Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Гранти на навчання для студентів
За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.
“Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.
Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати
Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:
вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.
Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.
Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.
Як отримати гранти
Аби отримати грантову допомогу потрібно:
визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.
Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.
25 вересня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]
Ольга Люліна народилась у Бахмуті. Там її родина розпочала бізнес, відкривши піцерію-бар «Маяк», яку залюбки відвідували місцеві жителі. Водночас підприємиця відкрила в місті невелику ятку […]
Діти та підлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій в ігровій формі. Батьки ходять сюди, щоб опановувати психологічну самодопомогу та розвантажувати тіло […]
Безоплатна правова допомога – правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел. […]
Мешканці Бахмутського району, які тимчасово проживають у Вінницькій області, можуть отримати непродовольчі товари першої необхідності. Допомогу, яку надає Управління Верховного комісара ООН у справах біженців […]
Бахмутську їдальню з українською домашньою кухнею пам’ятає чи не кожен бахмутянин – тут обідали, святкували весілля і проводжали рідних. Її засновниця пані Олена Федоряка розповіла, […]