Центри підтримки ВПО з Селидового: де працюють і яку допомогу надають

Валентина Твердохліб 17:01, 31 Жовтня 2024
селидового
Видача гуманітарної допомоги для переселенців з Селидового / фото центр підтримки “Селидове.UA”

В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги.

Редакція дізналася, як працюють осередки підтримки “Селидове.UA”.

Допомога для ВПО з Селидового

Для підтримки переселенців з Селидового в Україні працюють два центри — у місті Кам’янське Дніпропетровської області та селі Петропавлівська Борщагівка Київської області. З понеділка, 4 листопада, запрацює ще один центр — у місті Нововолинськ Волинської області.

Допомогу в центрах “Селидове.UA” можуть отримати не лише переселенці з Селидового. Сюди також можуть звертатися переселенці з Комарської та Вугледарської громад.

“Ми уклали меморандуми з двома громадами — Комарською і Вугледарською. Це дало нам можливість взяти під свій супровід переселенців із цих громад. Це і в частині видачі гуманітарної допомоги, і фінансової тощо. Все, що доступно ВПО з Селидового, є доступним і для ВПО з Комарської і Вугледарської громад”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.

Центри “Селидове.UA” працюють недовго — з серпня цього року. За цей час до них за допомогою звернулися близько 600 людей.

Консультація переселенців / фото центр підтримки “Селидове.UA”

Центри “Селидове.UA”: яку допомогу надають

За два місяці роботи в центрах вже напрацьована база людей. Якщо в осередках допомоги планується видача допомоги, то людей або інформують особисто телефоном, або запрошують через офіційні канали в соцмережах.

“Центри мають напрацьовану базу людей, які звертаються до нас. Ми вносимо їх контактні дані в базу і потім, коли в нас є якась допомога, то ми з ними контактуємо. Також ми публікуємо анонси про надання допомоги на офіційних сторінках військової адміністрації та цих центрів у Instagram та Telegram. Таким чином ми тримаємо зв’язок з мешканцями, які оселилися в Дніпропетровській і Київській областях”, — каже Тетяна Брянцева.

Основний вид допомоги переселенцям з Селидового — гуманітарний. Людям видають продуктові і гігієнічні набори та побутові речі.

“Звичайно, найбільша кількість — це продуктові набори. Також видавали засоби гігієни, постільну білизну, матраци, ковдри, подушки, посуд. Декому ще й розкладачки видавали, які залишилися з нашого резерву. Також у наших центрах проходила реєстрація на грошову допомогу. До нас приїжджали благодійники з “Право на захист” і “Карітас”, вони реєстрували людей на отримання фінансової допомоги”, — розповіла Тетяна Брянцева.

Переселенці з гуманітарною допомогою / фото центр підтримки “Селидове.UA”

У центрах “Селидове.UA” також проводять різноманітні заходи: тренінги, культурно-розважальні події. Є багато занять і для дітей.

“У Кам’янському працює спортивна секція і тренажерний зал, де з дітками безоплатно займається тренер. Також у цьому центрі надаються освітні послуги. Вчителі наших освітніх закладів, які переїхали до Кам’янського, проводять безоплатні заняття для школярів з різних предметів: математики, української, англійської мов”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.

Заняття для дітей / фото центр підтримки “Селидове.UA”

“Селидове.UA”: як звернутися за допомогою

Для конультації з отримання допомоги в центрах “Селидове.UA” звертайтеся за міським контакт-центром Селидового: 0800 336 454. Дзвінки приймають з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00.

Анонси заходів і видачі гуманітарної допомоги можна знайти в Telegram-каналі центру “Селидове.UA”.

Також переселенці можуть особисто прийти в центри підтримки за адресами:

  • село Петропавлівська Борщагівка, вул. Волинська, 1. Графік роботи: з 09:00 до 17:15.
  • м. Камʼянське, вул. Василя Стуса, 15 б. Графік роботи: з 08:00 до 17:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00).

Новий центр “Селидове.UA” в Нововолинську працюватиме за графіком центру Петропавлівської Борщагівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

Валентина Твердохліб 18:00, 21 Листопада 2024
Навчання / ілюстративне фото Unsplash

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички й знання, менторську підтримку та фінансову допомогу для відкриття чи масштабування власної справи.

Про це повідомляє платформа “Дія. Бізнес”.

Програма “Мрій та досягай”, що передбачено

Освітня програма для жінок “Мрій та досягай” пропонує комплексну підготовку тривалістю три місяці. Вона містить 13 онлайн-модулів з цифрового маркетингу, бізнес-стратегій та впровадження бізнес-моделей.

Учасниць програми навчатимуть:

  • створювати і просувати власний бізнес в онлайн-середовищі;
  • адаптувати бізнес-ідеї до нових ринків та аудиторій;
  • переводити офлайн-бізнес в онлайн-формат.

По завершенню навчання жінки зможуть отримати 1 тисячу доларів фінансової підтримки. Кошти видадуть у вигляді ваучерів для відкриття або розвитку власної справи.

Як взяти участь у програмі “Мрій та досягай”

Участь у програмі “Мрій та досягай” можуть взяти українки віком від 18 років, які постраждали від війни. А саме:

  • переселенки;
  • одинокі матері;
  • ветеранки;
  • представниці інших вразливих категорій, які втратили доходи або є під загрозою їх втрати.

Особливу увагу приділятимуть учасницям зі сходу та півдня України.

Програма відкрита як для тих, хто має початкову ідею, так і для жінок, які вже мають власний бізнес і хочуть його масштабувати. 

Для участі у програмі потрібно зареєструватися за посиланням. Заявки прийматимуть до 1 грудня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Палій Катерина 17:00, 21 Листопада 2024

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.

Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.

Чим живе окупований Шахтарськ

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.

Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.

Новини на медичну тему / інфографіка “Бахмут IN.UA”

За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.

У окупованому Шахтарську не розивається економіка / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.

В окупованому Шахтарську є проблеми з водою / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Пропаганда через освіту

Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.

Дітей в Шахтарську вчать героїзувати “сво” / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.

Часто висвітлюють новини про будівельні роботи / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ. 

Освіту та ТОТ використовують для поширення пропаганди / інфографіка “Бахмут IN.UA”

У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.

Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.

Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]