В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги.
Редакція дізналася, як працюють осередки підтримки “Селидове.UA”.
Допомога для ВПО з Селидового
Для підтримки переселенців з Селидового в Україні працюють два центри — у місті Кам’янське Дніпропетровської області та селі Петропавлівська Борщагівка Київської області. З понеділка, 4 листопада, запрацює ще один центр — у місті Нововолинськ Волинської області.
Допомогу в центрах “Селидове.UA” можуть отримати не лише переселенці з Селидового. Сюди також можуть звертатися переселенці з Комарської та Вугледарської громад.
“Ми уклали меморандуми з двома громадами — Комарською і Вугледарською. Це дало нам можливість взяти під свій супровід переселенців із цих громад. Це і в частині видачі гуманітарної допомоги, і фінансової тощо. Все, що доступно ВПО з Селидового, є доступним і для ВПО з Комарської і Вугледарської громад”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.
Центри “Селидове.UA” працюють недовго — з серпня цього року. За цей час до них за допомогою звернулися близько 600 людей.
Центри “Селидове.UA”: яку допомогу надають
За два місяці роботи в центрах вже напрацьована база людей. Якщо в осередках допомоги планується видача допомоги, то людей або інформують особисто телефоном, або запрошують через офіційні канали в соцмережах.
“Центри мають напрацьовану базу людей, які звертаються до нас. Ми вносимо їх контактні дані в базу і потім, коли в нас є якась допомога, то ми з ними контактуємо. Також ми публікуємо анонси про надання допомоги на офіційних сторінках військової адміністрації та цих центрів у Instagram та Telegram. Таким чином ми тримаємо зв’язок з мешканцями, які оселилися в Дніпропетровській і Київській областях”, — каже Тетяна Брянцева.
Основний вид допомоги переселенцям з Селидового — гуманітарний. Людям видають продуктові і гігієнічні набори та побутові речі.
“Звичайно, найбільша кількість — це продуктові набори. Також видавали засоби гігієни, постільну білизну, матраци, ковдри, подушки, посуд. Декому ще й розкладачки видавали, які залишилися з нашого резерву. Також у наших центрах проходила реєстрація на грошову допомогу. До нас приїжджали благодійники з “Право на захист” і “Карітас”, вони реєстрували людей на отримання фінансової допомоги”, — розповіла Тетяна Брянцева.
У центрах “Селидове.UA” також проводять різноманітні заходи: тренінги, культурно-розважальні події. Є багато занять і для дітей.
“У Кам’янському працює спортивна секція і тренажерний зал, де з дітками безоплатно займається тренер. Також у цьому центрі надаються освітні послуги. Вчителі наших освітніх закладів, які переїхали до Кам’янського, проводять безоплатні заняття для школярів з різних предметів: математики, української, англійської мов”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.
“Селидове.UA”: як звернутися за допомогою
Для конультації з отримання допомоги в центрах “Селидове.UA” звертайтеся за міським контакт-центром Селидового: 0800 336 454. Дзвінки приймають з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00.
Анонси заходів і видачі гуманітарної допомоги можна знайти в Telegram-каналі центру “Селидове.UA”.
Також переселенці можуть особисто прийти в центри підтримки за адресами:
- село Петропавлівська Борщагівка, вул. Волинська, 1. Графік роботи: з 09:00 до 17:15.
- м. Камʼянське, вул. Василя Стуса, 15 б. Графік роботи: з 08:00 до 17:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00).
Новий центр “Селидове.UA” в Нововолинську працюватиме за графіком центру Петропавлівської Борщагівки.
Читайте також:
- Як ВПО отримати 14 300 за місяць: умови програми для переселенців
- Є проблема — подзвони до мера: як може виглядати комунікація влади з людьми на прикладі Тарту
- У день звертаються близько 10 людей: як працює осередок підтримки бахмутян у Харкові
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!