Чому бахмутяни незадоволені програмою підтримки переселенців

Микола Ситник 15:37, 14 Грудня 2023
підтримка ВПО
Олексій Рева представляє програми підтримки ВПО / фото Бахмутська міськрада

Напередодні начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева представив проєкт програми підтримки ВПО Бахмутської громади. Основне завдання документу — розширення мережі осередків підтримки бахмутян в Україні. Загалом у таких Центрах зареєструвалося більше 27 тисяч переселенців. Однак багато бахмутян незадоволені тим, що й досі не отримали ніякої допомоги від місцевої влади.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Центри підтримки бахмутян

Наразі для переселенців із Бахмутської міської територіальної громади, які через активні бойові дії вимушено покинули свої домівки, працюють 8 осередків підтримки. Так, центри діють: у Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Жовтих Водах, Харкові, Полтаві, Одесі, Чернігові та Костянтинівці Донецької області. Також триває організація роботи осередку підтримки бахмутян у Львові.

Центри підтримки надають:

  • соціальну;
  • медичну;
  • гуманітарну;
  • правову допомогу;
  • консультації у сфері соціального захисту і захисту прав дітей.

За інформацією влади, осередки постійно моніторять потреби мешканців громади під час реєстрації, спілкування, проведення круглих столів та заходів.

Програма підтримки бахмутян

Начальник Бахмутської МВА Олексій Рева заявив, що основне завдання програми — це подальше розширення мережі осередків у інших регіонах України. За його словами, у 8 осередках бахмутян зареєструвалося понад 27 тисяч осіб (близько 35% від кількості мешканців, що евакуювалися з території громади).

Наразі на обліку в Центрах підтримки перебувають: 

  • 133 багатодітні родини, які виховують 433 дитини; 
  • 33 дитини з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського
  • піклування;
  • 147 дітей з інвалідністю;
  • понад 3 тисячі осіб з інвалідністю;
  • більше 4 тисяч людей похилого віку.

Основне, на що звертаємо увагу у рамках формування програми підтримки та інтеграції мешканців Бахмутської громади на 2024-2025 роки — це подальше розширення мережі наших осередків у інших регіонах країни та продовження роботи вже наявних,

повідомив // Олексій Рева

ВПО
Представлення проєкту програми підтримки ВПО / скриншот Донецька ОДА

Представники влади додають, що в новому році програма підтримки бахмутян передбачає комплекс заходів, спрямованих на: 

  • вирішення питань організаційно-інформаційного, матеріального та соціально-побутового забезпечення ВПО (передбачені заходи, спрямовані на стимуляцію зайнятості ВПО);
  • організацію медичного обслуговування;
  • забезпечення доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг;
  • створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності переселенців.

Реакція бахмутян на програму підтримки ВПО

У коментарях під дописом на сторінці Бахмутської міськради мешканці зауважили, що переселенці, які мешкають у Запоріжжі, Луцьку, Житомирі, Черкаській, Тернопільській, Сумській областях та інших куточках України, не отримують ніякої допомоги. Водночас люди не розуміють, чому в деяких містах є регулярна підтримка ВПО.

реакція
реакція
Коментарі бахмутян у Facebook / скриншот

Як допомогти бахмутянам?

Краєзнавець, громадський діяч та активіст Володимир Березін у коментарі редакції розповів, що 2-й  рік пропонує місцевій владі призначити в кожному регіоні по координатору. Людині, яка б розповсюджувала інформацію серед бахмутянах, збирала б від них питання та потреби. На думку громадського діяча, тоді переселенці не відчували б себе покинутими.

База всіх ВПО з телефонами легко отримується соцслужбами. Координатор обдзвонював би цю базу. Старші люди не мають інтернету, айфонів. Яка Дія, який сайт Міськради? При такому бюджеті — дати координаторам по мінімалці — які проблеми? Ясна річ, що до кожного не дійдеш — але вони цього і не пробують, не хочуть робити,

переконаний // Володимир Березін

До слова, раніше громадська організація “Бахмутська Фортеця” офіційно зверталася до міськради з проханням долучити експертів до консультування громадян через Telegram-канал “Бахмут хоче жити”. Адже ВПО з Бахмута мають потребу в отриманні оперативних пояснень питань, що їх цікавлять.

У відповіді на запит голови ГО “Бахмутська Фортеця” — головної редакторки Бахмут IN.UA Ганни Бокової міська рада зазначила, що її спеціалісти не можуть консультувати громадян у Telegram-спільноті, оскільки це не входить до їхніх обов’язків.

“Питання, які порушуються мешканцями Бахмутської міської територіальної громади у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”, відносяться й до компетенції та повноважень інших органів державної (виконавчої) влади”, — пояснили тоді у міськраді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро