Напередодні начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева представив проєкт програми підтримки ВПО Бахмутської громади. Основне завдання документу — розширення мережі осередків підтримки бахмутян в Україні. Загалом у таких Центрах зареєструвалося більше 27 тисяч переселенців. Однак багато бахмутян незадоволені тим, що й досі не отримали ніякої допомоги від місцевої влади.
Про це повідомляє Бахмутська міська рада.
Центри підтримки бахмутян
Наразі для переселенців із Бахмутської міської територіальної громади, які через активні бойові дії вимушено покинули свої домівки, працюють 8 осередків підтримки. Так, центри діють: у Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Жовтих Водах, Харкові, Полтаві, Одесі, Чернігові та Костянтинівці Донецької області. Також триває організація роботи осередку підтримки бахмутян у Львові.
Центри підтримки надають:
- соціальну;
- медичну;
- гуманітарну;
- правову допомогу;
- консультації у сфері соціального захисту і захисту прав дітей.
За інформацією влади, осередки постійно моніторять потреби мешканців громади під час реєстрації, спілкування, проведення круглих столів та заходів.
Програма підтримки бахмутян
Начальник Бахмутської МВА Олексій Рева заявив, що основне завдання програми — це подальше розширення мережі осередків у інших регіонах України. За його словами, у 8 осередках бахмутян зареєструвалося понад 27 тисяч осіб (близько 35% від кількості мешканців, що евакуювалися з території громади).
Наразі на обліку в Центрах підтримки перебувають:
- 133 багатодітні родини, які виховують 433 дитини;
- 33 дитини з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського
- піклування;
- 147 дітей з інвалідністю;
- понад 3 тисячі осіб з інвалідністю;
- більше 4 тисяч людей похилого віку.
Представники влади додають, що в новому році програма підтримки бахмутян передбачає комплекс заходів, спрямованих на:
- вирішення питань організаційно-інформаційного, матеріального та соціально-побутового забезпечення ВПО (передбачені заходи, спрямовані на стимуляцію зайнятості ВПО);
- організацію медичного обслуговування;
- забезпечення доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг;
- створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності переселенців.
Реакція бахмутян на програму підтримки ВПО
У коментарях під дописом на сторінці Бахмутської міськради мешканці зауважили, що переселенці, які мешкають у Запоріжжі, Луцьку, Житомирі, Черкаській, Тернопільській, Сумській областях та інших куточках України, не отримують ніякої допомоги. Водночас люди не розуміють, чому в деяких містах є регулярна підтримка ВПО.
Як допомогти бахмутянам?
Краєзнавець, громадський діяч та активіст Володимир Березін у коментарі редакції розповів, що 2-й рік пропонує місцевій владі призначити в кожному регіоні по координатору. Людині, яка б розповсюджувала інформацію серед бахмутянах, збирала б від них питання та потреби. На думку громадського діяча, тоді переселенці не відчували б себе покинутими.
До слова, раніше громадська організація “Бахмутська Фортеця” офіційно зверталася до міськради з проханням долучити експертів до консультування громадян через Telegram-канал “Бахмут хоче жити”. Адже ВПО з Бахмута мають потребу в отриманні оперативних пояснень питань, що їх цікавлять.
У відповіді на запит голови ГО “Бахмутська Фортеця” — головної редакторки Бахмут IN.UA Ганни Бокової міська рада зазначила, що її спеціалісти не можуть консультувати громадян у Telegram-спільноті, оскільки це не входить до їхніх обов’язків.
“Питання, які порушуються мешканцями Бахмутської міської територіальної громади у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”, відносяться й до компетенції та повноважень інших органів державної (виконавчої) влади”, — пояснили тоді у міськраді.
Читайте також:
- Бахмутяни скаржаться на роботу БТІ: як розв’язати проблему із довідками
- Як оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла
- Де бахмутяни можуть купити квартири і чому досі не дають компенсацію