На Буковині повертатимуть кошти військовим ВПО, які купили квартиру

Семаковська Тетяна 14:11, 18 Вересня 2023

Військові, які є внутрішньо-переміщеними особами й проживають у Чернівецькій області можуть придбати житло, а потім частково повернути за нього кошти. Буковина цьогоріч отримала 55 мільйонів гривень на компенсацію військовим.

Як можна скористатися послугою – розповідає Суспільне.

Хто може отримати компенсацію за квартиру?

Отримати компенсацію зможуть:

  • внутрішньо-переміщені військові, які вимушено переселилися в область;
  • учасники АТО/ООС та військові, які отримали інвалідність внаслідок воєнних дій. 

Буковина виділила на повернення коштів близько 55 млн грн з державного бюджету. Загалом, вже троє військових придбали житло за гроші з субвенцій.

Як отримати компенсацію?

Щоб отримати компенсацію військові повинні зареєструватись в чергу, яку формують міські та сільські ради. Якщо ви відповідаєте вимогам для компенсації, то необхідно звернутися у свою адміністрацію й стати на облік.

Кожного учасника розглядатиме комісія, й надасть свій вердикт, про те, чи справді особа право претендувати на часткове відшкодування вартості житла.

Яка сума компенсації військовим?

Зараз фіксованої суми компенсації немає, вони будуть різними.

Людина самостійно визначає, коштів, які їй виділяють достатньо для придбання житла чи потрібно докласти ще певну частину.

Альона Атаманюк // заступниця голови обласної адміністрації

Нагадаємо, що з 1 серпня, в Україні розширився перелік громадян, які можуть отримати житло за програмою доступного іпотечного кредитування «єОселя». Так, скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не мають власного житла. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на початку липня.

Читайте також: Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 27 Травня 2024
Відновлення житла / фото ілюстративне

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Про це повідомлено на сайті Верховної ради України.

Нові напрямки програми “єВідновлення”

Згідно з повідомленням, уряд планує виплачувати компенсації за житлові будинки, сума пошкоджень яких перевищує 200 000 гривень. Ця ініціатива стосуватиметься мешканців територій, які:

  • перебували під тимчасовою окупацією протягом 2022 року;
  • розташовані в районах активних бойових дій;
  • опинилися в оточенні чи блокаді.

Затверджено порядок обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях за допомогою методів дистанційного зондування Землі. Це дозволить оцінити масштаби руйнувань для подальших виплат компенсацій.

Компенсації за втрати з 2014 року

Окрім того, в уряді розглядають доцільність запровадження компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло ще з 2014 року — з початку російської агресії на Сході України.

Наразі компенсації виплачуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Однак у майбутньому джерелом поповнення бюджету програми “єВідновлення” стануть кошти від продажу активів рф, арештованих у рамках санкційного режиму.

Уряд закликає всіх громадян, які втратили житло або можливість у ньому проживати внаслідок війни, скористатися програмою “єВідновлення” для отримання належної компенсації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд запровадив компенсації для фермерів за розмінування сільгоспземель

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 24 Травня 2024
Допомога
Допомога фермерам ВПО / фото ілюстративне, agrotimes.ua

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про компенсацію 80% витрат на розмінування сільськогосподарських земель для фермерів на деокупованих територіях.

Про це повідомило Мінреінтеграції

Компенсації для фермерів

Компенсації передбачені для фермерів, чиї землі були розміновані сертифікованими операторами з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, а також для тих, хто лише планує розпочати розмінування. Землі мають знаходитись на деокупованих територіях поза зоною бойових дій.

Процедура отримання компенсації

Для отримання компенсації фермери, чиї землі вже розміновані, мають заповнити заявку та надіслати її Центру гуманітарного розмінування разом з копіями документів, що підтверджують факт розмінування, за адресою: [email protected].

Ті, хто лише планує розмінування, можуть подавати документи через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.

Компенсація надаватиметься лише одноразово за кожну розміновану ділянку. На ці цілі в бюджеті 2024 року передбачено 3 мільярди гривень.

Рішення про компенсації ухвалюватиме спеціальна Комісія при Мінекономіки після перевірки документів Центром гуманітарного розмінування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Оформлення документів 73b87

Адвокатеса пояснила, як бахмутянам оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла

Війна, яку почала росія, стала причиною того, велика кількість приватних будинків та квартир зазнали руйнувань. За попередніми даними, їх кількість сягає понад 250 тисяч. На […]

16:45, 16.04.2024 Микола Ситник
Компенсація за житло

Де бахмутяни можуть купити квартири і чому досі не дають компенсацію?

Сьогодні бахмутяни не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло, а розрахованої ж суми виплат вистачить на квартиру далеко не в кожному місті. Редакція “Бахмут.IN.UA” поговорила […]

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник