Колишній військовий Петро Волощенко з позивним “Стоун” родом з Полтави. Чоловік воював на Бахмутському напрямку, тут він познайомився з місцевим мешканцем, 7-річним Стасиком. Дитина проживала з батьками в Бахмуті. Війсковий вмовив його родину евакуюватися. Зараз хлопчик живе у Дніпрі, а благодійники придбали для родини бахмутян нове житло.
7-річного Стаса з Бахмута разом з батьками евакуювали до Чернівців наприкінці 2022 року. Вмовити родину виїхати зміг військовий Петро Волощенко. До того, сім’я Стаса жила під обстрілами десять місяців.
За словами матері хлопчика, вона боялася, що за евакуацію треба платити гроші, втім це виявилося неправдою, каже жінка. Військові ризикуючи життям вивезли родину до Чернівців. Прихисток допомогла знайти керівниця благодійного фонду “Я майбутнє України” Марта Левченко. Захисник Петро Волощенко подружився з хлопчиком та став його хрещеним батьком після евакуації.
З Чернівців родини перебралася до Дніпра, тут завдяки благодійникам сім’я бахмутян отримала нове житло. Доклався до допомоги також захисник Бахмута, який евакуював хлопчика. Зараз родина обживається на новому місці.
Собака Ная, котра знаходиться на утриманні притулку / фото “Лада”
Бахмутський притулок для тварин “Лада”, який понад десять років рятує покинутих і поранених тварин, переживає не найкращі часи. Війна та вимушена евакуація значно ускладнили умови функціонування установи, а літня спека створила нові виклики для керівництва й тварин.
Детальніше про функціонування притулку влітку в коментарі Бахмут IN.UA розповіла керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада” Марина Шажко.
Бахмутський притулок “Лада”: як він працює влітку 2025 року
Відомий багатьом бахмутянам притулок для тварин “Лада” евакуювався майже на початку війни до села Вільне, що на Дніпропетровщині. Там представники організації встановили безліч вольєрів та дбають про тварин, яких евакуювали з небезпечних територій, зокрема прифронтових зон Донецької області.
Тваринка на території притулку / фото “Лада”
Наразі притулок переживає не найкращі часи, які ускладнюються літньою спекою. За словами Марини Шажко, головна проблема зараз — це брак фінансування, через який постійно виникають труднощі з кормами та медикаментами:
“Зараз гроші збираються дуже складно. Ми змушені постійно писати пости та закликати людей допомагати притулку. На жаль, всю складність утримання притулку з 200 тваринами розуміють не всі. Багатьом потрібні тільки пости, де є інформація про те, що все погано, що тварин нема чим годувати, притулок на межі…“, — жаліється Марина Шажко.
При цьому вона вказує, що попри важку ситуацію у притулку є організації та групи людей, які постійно допомагають притулку. Це різні українські фонди, зокрема UFA, Happy Paw, UAnimals. Вони не допомагають фінансово, натомість постійно надають підтримку кормами, медикаментами та фінансують різні ветеринарні послуги для тварин.
“Нещодавно надходила допомога від групи небайдужих людей із Німеччини, які збирають допомогу, а потім передають її до України. Це корми, іграшки та навіть різні приладдя для тварин“, — додає керівниця притулку.
Інколи до підтримки притулку долучаються небайдужі громадяни та громадянки з усієї країни, які надсилають посилки з різними необхідними речами.
Стан тварин влітку
Вольєри та сітка в притулку / відео “Лада”
Літо та постійна спека — це справжній виклик не тільки для людей, але й для тварин, яких зараз 203. Ще дві собаки найближчим часом мають прибути з прифронтової Костянтинівки.
“Тварини дуже погано переносять спеку, а особливо старенькі. Вони знаходяться на постійній медикаментозній підтримці“, — каже керівниця притулку.
Щоб хоч якось полегшити умови для собак у спеку, волонтери та керівництво притулку придбали сітку й повісили її над вольєрами, а в кожний вольєр поставили велике корито з водою для купання. Представниця “Лади” додає, що у притулку немає проблем з постійним доступом до води, адже на території, яку вони орендують, є свердловина.
“Найбільша потреба — ліки, особливо судинні та серцеві. Кількість тварин, які їх приймають, зараз збільшилася. Це пов’язано зі спекою“, — пояснює Марина Шажко.
Як допомогти притулку “Лада”
Щоб допомогти притулку “Лада”, можна напряму звернутися до керівниці Марини Шажко за контактним номером телефону, вказаним у групі у Facebook.
Українські оператори безпілотників вдарили по пріоритетних цілях у тилу росіян. Успішно знищили два зенітні ракетні комплекси, “Бук” та “Стріла”, а також кілька одиниць бронетехніки. Операція проводилася на межі Запорізької та Донецької областей.
На межі Запорізької та Донецької областей оператори 2-го батальйону 14-го окремого полку БпАК Сил безпілотних систем завдали удару по зенітному ракетному комплексу “Бук” російських окупаційних військ.
Операцію провели разом з аеророзвідкою 74-го окремого розвідувального батальйону.
Крім того, на тому ж напрямку виявлено та уражено ще один ЗРК – “Стріла-10”, який російські війська приховували у лісосмузі. Також українські захисники знищили дві одиниці бронетехніки невстановленого типу.
Робота відбувалась за допомогою дронів, які діють на оперативно-тактичній глибині, що вкотре демонструє ефективність українських безпілотних рішень у боротьбі проти засобів ППО противника.
Бахмутянка Аліса — дружина військовополоненого нацгвардійця Дениса Чумака, який вже майже два роки знаходиться на території росії. Чоловік служив кінологом та був на Азовсталі, звідки […]
Діти, які через війну отримали поранення або інше ушкодження здоров’я в Україні та перебувають на території України або за її межами, можуть отримати фінансову допомогу […]
За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]