Діти, які мають статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), мають велику кількість різних освітніх пільг та можливостей, які, наприклад, стосуються безплатного відпочинку.
Про те, на що можуть претендувати діти ВПО, розповіли фахівці Юридичного порадника ВПО.
Пільги для дітей ВПО у 2024 році
Діти з-поміж ВПО чи діти, які мають статус постраждалих внаслідок війни воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних/комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.
Вони також мають право на безплатне харчування незалежно від підпорядкування, типів і форми власності навчального закладу. Для того, щоб реалізувати цю можливість, потрібно звернутися до адміністрації освітнього закладу та надати копії довідки ВПО дитини чи рішення про встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Відповідно до постанови Кабміну №462 від 9 травня 2023 року, діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки мають можливість безплатно відпочити в дитячих оздоровчих таборах “Артек”, “Молода гвардіяˮ та інших дитячих закладах вищої категорії, що розташовані в Карпатах.
Повідомити батьків про таку можливість для їх дітей можуть як у застосунку Дія, так і за допомогою офіційного повідомлення від органів соціального захисту за місцем обліку як ВПО телефоном або поштою.
Пільги для студентів ВПО у 2024 році
Окрім дітей, пільги мають й студенти зі статусом ВПО. В першу чергу, це стосується соціальної стипендії від держави, на яку мають право студенти з-поміж ВПО та ті, хто проживає у населених пунктах на лінії зіткнення та які навчаються у закладі фахової передвищої, вищої освіти. Вона буде діяти до закінчення навчання у закладі освіти, але не довше ніж до досягнення студентами 23 років, на підставі поданої до керівника навчального закладу заяви.
Для отримання стипендії студенти ВПО повинні відповідати ще й таким умовам:
- навчатися за державним замовленням (“бюджет”) на денній формі навчання (у разі здобуття фахової передвищої освіти допускається дуальна форма навчання);
- бути молодшими 23 роки та включеними до рейтингу успішності;
- не перебувати в академічній відпустці;
- не мати академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання.
Окрім того, студенти з цих категорій мають право на першочергове поселення до гуртожитків. Варто зазначити, що окремі заклади освіти надають знижку при оплаті проживання. Детальну інформацію про це можна отримати в приймальній комісії закладу вищої освіти або безпосередньо у коменданта гуртожитку.
Відповідно до постанови Кабміну №673 від 29 серпня 2018 року, студенти ВПО або тих, хто проживає на лінії зіткнення та були зараховані за контрактом у заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, мають можливість отримати пільговий кредит для здобуття освіти на підставі відповідної угоди. Для того, аби скористатися такою можливістю слід подати письмову заяву приймальній комісії закладу освіти.
Читайте також:
- Чи мають право на продовження виплат на проживання студенти-ВПО: роз’яснення експертів
- Дистанційна подача документів та бюджетне місце: що обіцяють вступникам з ТОТ
- Батьків дітей з Бахмутського району закликають оформлювати закордонні паспорти: причина
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!