Ізраїльтяни повертаються захищати дім: бахмутянка розповіла, як вдруге стала очевидицею війни

Семаковська Тетяна 10:56, 19 Жовтня 2023
Ілюстративне фото/Reuters

Бахмутянка Вікторія Лещінер, яка в Бахмуті була директоркою кінотеатру у РЦ “Побєда”, евакуювалася до Ізраїлю, у місто Тель-Авів. Нещодавно жінці довелося вдруге пережити війну під час терористичного нападу ХАМАСу на Ізраїль.

Вікторія Лещінер поділилася з редакцією Бахмут IN.UA своїми думками про події в Ізраїлі.

Бахмутянка Вікторія Лещінер опинилася неподалік від центру подій в Ізраїлі

Вікторія Лещінер евакуювалася до Тель-Авіву після початку повномасштабного вторгнення, жінка, як й багато українців тікала від війни. Однак, нещодавно на Ізраїль напала терористична організація ХАМАС, а бахмутянка опинилася неподалік від центру подій.

За словами Вікторії, всі події зараз розгортаються на півночі та півдні, на півночі ситуація більш спокійна, а от на півдні знаходиться Сектор Гази.

Люди згадують про те, як вони рятувалися від обстрілів та самі рятували інших. Це неможливо слухати, бо це такі ж історії, як в Україні. Ізраїльтяни більш відкриті, їх запрошують на телебачення й вони одразу розповідають про пережите.

Вікторія Лещінер // про події в Ізраїлі

Як й українці, народ Ізраїлю згуртувався у перші дні, люди допомагали один одному евакуюватися.

Мобілізація в Ізраїлі

Район Рімал у місті Газі був знищений авіацією Ізраїлю після нападу ХАМАС/ Вікіпедія

Бахмутянка каже, що кордони для чоловіків в Ізраїлі не закриті, тож виїжджати громадяни можуть вільно. Однак, чоловіки Ізраїлю повертаються, аби обороняти свою землю. За словами Лещінер, в країну їде багато молоді, яка подорожувала, чи просто мала життя поза Ізраїлем.

Ситуація буде погіршуватися, бо те, що наробив ХАМАС не можна просто так залишати. Це серйозна терористична організація, яка буде загрозою не тільки для Ізраїлю, а для всього цивілізованого світу.

Каже бахмутянка // про ХАМАС

Жінка додає, що самі ізраїльтяни шоковані звірствами ХАМАСу. Відтак, член однієї із волонтерських організацій, яка займається збором тіл та їх частин, розповідав, що після побаченого не зміг стримати емоцій й плакав. Чоловік понад 20 років працює з тілами загиблих, але на те, що скоїли терористи ХАМАСу він не зміг дивитися спокійно, каже бахмутянка.

Вікторія Лещінер пояснює, що зараз влада Ізраїлю попросила мирних жителів евакуюватися з Сектора Гази, але армія держави не зупиниться й планує провести наземну операцію, аби ліквідувати терористів, що забрали життя ізраїльтян.

Що передувало?

Атака ХАМАСу на Ізраїль розпочалася 7 жовтня 2023 року близько 6:30 за місцевим часом. Терористи завдали масованого ракетного обстрілу із Сектора Гази, а їх бойовики вторглися на територію країни. Внаслідок нападу загинуло багато ізраїльтян, переважно цивільних, та іноземці.

Десятки бойовиків ХАМАСу ввійшли на південну територію Ізраїлю. За повідомленнями ХАМАСу загалом з Гази було випущено близько 5000 ракет. 10 жовтня армія оборони Ізраїлю заявила, що ліквідувала «міністра економіки» ХАМАС Джавада Абу Шамала. 17 жовтня Ізраїль бомбардував райони на півдні Гази.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Космос e0bc3

ICEYE та Starlink: як космічні технології допомагають перемагати окупантів в Україні

Сучасні війни, як показав український приклад, відрізняються від того, що було раніше. Стрімкий розвиток технологій змушує змінюватися і військову сферу. Сьогодні неабияку роль на театрі […]

18:14, 12.04.2023 Микола Ситник
коноплі 80c1a

Що таке медичний канабіс та навіщо його потрібно легалізувати

За інформацією з Telegram каналу депутата ВРУ Ярослава Железняка, на найближчому пленарному засіданні буде розглядатися Проєкт закону про легалізацію медичного канабісу №7457. Згідно з результатами […]

316534693 465929399053477 2101418386794918203 n 202b3

Інтелектуальна війна: як в Україні планують розвивати оборонний комплекс

За вісім років війни в Україні оборонний комплекс зазнав змін, однак насправді швидкими темпами ці трансформації почали рухатися вже після повномасштабного вторгнення. Сьогодні українські захисники […]