У Полтаві бахмутянам допоможуть підготуватися до НМТ: дата консультації

Микола Ситник 15:05, 18 Січня 2024
Консультація для бахмутян у Полтаві
Ірина Мироненко з учнями / фото Бахмутська міськрада

Цієї суботи старшокласників бахмутських шкіл, які мешкають у Полтаві, запрошують на консультацію з української мови. Захід відбудеться у межах підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ). На консультацію чекають учнів 9-11 класів.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіла вчителька української мови Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 імені Дмитра Чернявського Ірина Мироненко.

Підготовка до НМТ

Щомісячні заняття-консультації проводитимуть з ініціативи Освітнього осередку Центру підтримки “З Бахмутом у серці. Полтава”. Пані Ірина допомагатиме учням 9-11 класів підготуватися до НМТ з української мови.

Взимку плануємо проводити консультації раз на місяць. Ближче до весни, можливо, будемо зустрічатися частіше. Спочатку розглянемо питання, які виникають у дітей, а після цього займатимемось за програмою НМТ. Програма з української мови не змінюється. Вона залишається такою, як і була минулого року,

пояснила // Ірина Мироненко

Перше заняття-консультація відбудеться вже цієї суботи, 20 січня, у приміщенні гуртожитку №4 Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка. Учнів чекають об 11:00 за адресою: вулиця Володимира Козака, 5.

Зазначимо, що попередньо реєструватися на консультацію не потрібно. На всі запитання, які стосуються підготовки до НМТ з української мови, пані Ірина відповість за номером: +38 (050) 206 6257.

Нагадаємо, минулого року відомі в Бахмуті педагоги проводили додаткові заняття для школярів з української мови та математики. Двічі на тиждень учителі готували дітей, які вимушено переїхали до Полтави, до успішної здачі НМТ.

Раніше ми розповідали про будні викладання вчительки української мови Ірини Мироненко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сонячна площа та дім Котляревського: п’ять цікавих місць Полтави, які варто відвідати кожному

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 25 Жовтня 2024
Полтава / фото з відкритих джерел

Полтава — старовинне українське місто, яке вважається рідною домівкою для багатьох діячів мистецтва. Це місто зараз є одним головних культурних центрів, який поєднав у собі давні традиції та сучасні досягнення.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з п’яти місць в Полтаві, які варто відвідати кожному.

Цікаві місця в Полтаві

Полтава продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб та гостей, надаючи їм велику кількість різноманітних активностей. Це й автентичні музеї, величні пам’ятники та визначні місця для української історію.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про місця, котрі стануть ідеальними для відпочинку в Полтаві.

Кругла площа

Кругла площа в центрі Полтави / фото з відкритих джерел

Кругла площа — це серце Полтави, її центральна частина. Вона має незвичайно круглу форму, яка, по задуму архітекторів, повинна була нагадувати сонце. Підкріплює це велика кількість алей, які розходяться від центру площі до якоїсь визначної пам’ятки.

Посередині площі розташований Монумент Слави. Саме від нього починаються різноманітні туристичні маршрути та звичайні вечірні прогулянки містян.

Увагу також привертає й інший об’єкт на площі — Корпусний сад, який налічує понад 70 видів дерев і кущів.

Каштанова алея

Каштанова алея / фото з відкритих джерел

Унікальна алея в Полтаві, котра починається біля символічного “Глобуса Полтави” та закінчується поблизу Київського вокзалу, давно стала улюбленим місцем відпочинку для багатьох поколінь полтавчан. На алеї висаджено близько 400 каштанів, від яких і походить назва алеї.

Розташована вона майже в самому центрі міста, на вулиці Соборності. Саме тут зосереджені майже всі цікаві туристичні локації та безліч гастрономічних закладів: від кафе й до дорогих ресторанів..

Музей-садиба Котляревського

Монумент біля музею-садиби / фото Трибуна

Музей-садиба, у якій жив та творив відомий письменник Іван Котляревський. Саме тут можна ознайомитись з життям автора першого твору нової української літератури.

На території комплексу можна знайти музей з понад 5 тисячами експонатів, етно-хату з особистими речами Котляревського, комору, повітку і криницю. Все це дозволить ближче ознайомитися з життям відомого українського літератора та епохою, в якій він жив та творив.

Інколи на території музею-садиби проводять різноманітні активності для сучасних місцевих митців та небайдужих до розвитку культури. Зокрема, тут проводять виставки та літературні читання.

Розташований об’єкт на Соборному майдані, 3.

Пам’ятник полтавським галушкам

Величезні галушки / фото з відкритих джерел

Суто українська страва, яку знає кожен, тісно асоціюється з Полтавщиною. Саме в Полтаві — серці цього краю — можна знайти незвичайним пам’ятник полтавській галушці. Він уособлює щедрість українців та їх добробуту.

Місцеві вірять, що той, хто доторкнеться до всіх 12 бетонних галушок, матиме у своєму житті справжній достаток.

Інші ж зробили пам’ятник обов’язковим пунктом відвідання місцевих весільних кортежів. За повір’ям, наречений з нареченою фотографуються на тлі пам’ятного знака, причому один із членів новоствореного подружжя сідає в ложку, а другий — тримається за її кінець, і хто першим ухопиться за ложку, а не всядеться в неї, той начебто й буде головним у родині.

Розташований об’єкт на Соборному майдані

Полтавський краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей / фото з відкритих джерел

Нинішній Полтавський краєзнавчий музей розташований у будинку колишнього Полтавського губернського земства, який спорудили на початку минулого сторіччя у стилі українського модерну.

Наразі це один з найбільших музеїв Полтавщини, який зберігає понад 300 тисяч експонатів та експозицій. Особливо містяни полюбляють археологічні знахідки, зокрема, предмети побуту предків і все, що зберігає історію міста і його жителів.

Розташований музей на вулиці Конституції, 2.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що смачного можна зробити з яблук: три рецепти, які запам’ятаються надовго

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 25 Жовтня 2024
Рецепти з яблук / фото ілюстративне, Freepik

Яблука — це унікальний фрукт, який полюбляють мільйони українців за збалансований смак та загальну корисність для організму. Їх можна їсти у звичайному вигляді, втім повністю розкрити цей дивовижний фрукт можна лише приготувавши його.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться добіркою з трьох цікавих рецептів з яблуками, які зможе приготувати кожен

Рецепти з яблук

Збалансований смак, унікальна текстура, чудовий аромат і користь для здоров’я — це все про яблука. Приготування цього фрукту дозволяє розкрити його з нової сторони, а його універсальність — комбінувати з багатьма іншими інгредієнтами. А що саме цікавого можна приготувати з яблук, читайте нижче.

Квашені яблука

Квашені яблука / фото ілюстративне, depositphotos

Квашені яблука — унікальний рецепт, який зробить смак фрукта більш вишуканим. Для рецепта можна використовувати будь-які види яблук, але результати будуть різними. Наприклад, якщо ви хочете отримати твердіші квашені яблука, то потрібно брати кисліші сорти з твердим м’якушем.

Для приготування квашених яблук потрібні:

  • яблука;
  • вода;
  • 10 грамів солі на кожні 0,5 літрів води;
  • 20 грамів цукру на кожні 0,5 літрів води.

Приготування розпочинається з промивання та перебирання яблук, які після потрібно скласти у банку та засипати сіль і цукор відповідно до об’єму. Все це потрібно залити теплою водою, що дозволить цукру розчинитися та запустити процес бродіння.

Готовий “коктейль” треба закрити кришкою та покласти його в місце з кімнатною температурою на декілька днів. Після варто переставити в холодне місце. Процес квашення відбувається протягом 35-40 днів.

Сирний рулет з яблуками та цукатами

Сирний рулет з яблуками / фото ілюстративне, cookpad

Вишуканий сирний рулет з яблуками та цукатами — це простий рецепт, який зможе приготувати та модифікувати кожен охочий.

Для його приготування тіста потрібні:

  • 250-300 грамів борошна;
  • 250 грамів кисломолочного сиру;
  • 100 грамів цукру;
  • 50 грамів вершкового масла;
  • 1 яйце;
  • 7 грамів розпушувача.

Для начинки потрібні:

  • 2 штуки яблук;
  • курага чи цукати;
  • кориця та цукор за бажанням.

Приготування розпочинається зі створення тіста. Для початку потрібно підготувати три суміші: в першу треба покласти борошно й розпушувач, у другу — розтоплене масло та сир, а у третю — збите яйце та цукор. Далі всі три маси з’єднати та почати замішувати м’яке тісто, після чого поставити його на 30 хвилин у холодильник. Поки тісто росте, потрібно прочистити й нарізати яблука та курагу/цукати.

Як тільки тісто буде готово, його потрібно розділити на дві частини та розкачати в пласт завтовшки 5 міліметрів на столі, присипаному борошном. На готові пласти викласти начинку, а далі згорнути в рулет й защипнути краї.

Готові рулети потрібно випікати при 180 градусах близько 30 хвилин. Вже готові рулети можна присипати пудрою.

Запечена курка фарширована апельсином та яблуком

Курка в яблуках / фото ілюстративне, cookpad

Соковите та ароматне м’ясо курки, яке має легкі яблучні та цитрусові нотки у смаку. Це можна отримати, якщо приготувати запечену курку фаршировану апельсином та яблуком.

Для приготування цього рецепту потрібно:

  • 2 кілограми курки;
  • 5 штук невеликих яблук;
  • 1 штука апельсина;
  • 50 грамів олії;
  • 1 склянка червоного напівсолодкого вина;
  • 4 зубчики часнику;
  • 1 чайна ложка солі;
  • 1 чайна ложка сушеного чебрецю;
  • 1 чайна ложка сушеного розмарину;
  • 1 чайна ложка приправи “Томат, базилік та часник”;
  • 1 чайна ложка солодкої паприки;
  • 1 чайна ложка додаткових спецій до свого смаку.

Спершу потрібно вимити та обсушити курку, після чого очистити яблука від насіння. Частину потрібно порізати на невеличкі шматочки, а іншу — кружальцями. Апельсин треба очистити від шкірки та нарізати приблизно такими ж по розміру шматочками, як яблука.

Далі варто підготувати маринад. У спеціальну піалу треба додати олію, передавлений часник, сіль, перець, розмарин, комбінацію “Томат, базилік часник», солодку паприку та інші спеції. Готову суміш переміщуємо, а далі натираємо курку зі всіх сторін і у середині.

Наступним кроком стає підготовка до запікання. На дно спеціальної форми потрібно викласти шар яблук кружальцями, а вже на них покласти курку. В середину курки викладаємо нарізані кубиком апельсини та яблука, фаршируючи її до країв. Залишки фруктів вкладаємо в форму навколо курки, а потім поливаємо її склянкою вина.

Курку потрібно відправити запікатися 60-70 хвилин при 180 градусах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сонячна площа та дім Котляревського: п’ять цікавих місць Полтави, які варто відвідати кожному

Полтава — старовинне українське місто, яке вважається рідною домівкою для багатьох діячів мистецтва. Це місто зараз є одним головних культурних центрів, який поєднав у собі […]

14:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Що смачного можна зробити з яблук: три рецепти, які запам’ятаються надовго

Яблука — це унікальний фрукт, який полюбляють мільйони українців за збалансований смак та загальну корисність для організму. Їх можна їсти у звичайному вигляді, втім повністю […]

13:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

В “Дії” з’явилися нові військові облігації, присвячені Донеччині

У застосунок “Дія” додали нові військові облігації, які назвали в честь двох міст Донеччини — Дебальцеве та Авдіївка. Вони вже доступні для купівлі. Детальніше про […]

15:15, 23.10.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати безплатні ваучери на навчання ВПО за 123 спеціальностями

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє ВПО отримати ваучери на навчання для різних професій. Вона націлена на те, щоб надати переселенцям можливість отримати […]

16:00, 22.10.2024 Скопіч Дмитро

Доступне житло для ВПО: які програми діють в Україні

За останніми даними Міжнародної організації міграції (МОМ), наразі в Україні налічується понад 3,67 мільйона осіб зі статусом ВПО. Це приблизно 11,4% нинішнього населення країни. Багато […]

12:30, 22.10.2024 Скопіч Дмитро