У суботу, 23 листопада, в місті Одеса відбудеться акція “Запалимо свічку памʼяті”. Її присвятять національному Дню пам’яті жертв голодоморів, що припадає на четверту суботу листопада.Бахмутян запрошують долучитися.
Про це повідомили представники Центру підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області.
День пам’яті жертв голодоморів 2024
День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день проводять різні заходи в честь загиблих, які зосереджуються біля пам’ятних знаків.
Центр підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області запрошує відвідати захід “Запалимо свічку памʼяті”. Він відбудеться в суботу, 23 листопада, на Лідерсівському бульварі, 19. Старт — о 13:00.
Організатори зазначають, що при собі бажано мати свічку та сірники.
Грошова допомога ВПО в Одесі
Представники благодійного фонду “Спадщина” надаватимуть грошову допомогу для ВПО, які:
виїхали з територій бойових дій;
мають довідку, що зареєстрована в Одесі не раніше 1 листопада 2024 року.
Пріоритет єдиноразової виплати надаватиметься представникам вразливих категорій, серед яких:
пенсіонери;
люди з інвалідністю;
неповні сім’ї з дітьми.
Точна сума допомоги невідома.
Зареєструватися на отримання грошової допомоги можна лише у вівторок та четвер, з 10:00 до 13:00, за номером телефону: +380 (98) 368 6513. В інші дні, як зазначають представники фонду, реєстрація неможлива.
Читайте також:
Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід
Протягом доби війська російської федерації завдали понад 2 тисячі ударів по лінії фронту та житловому сектору. Внаслідок обстрілів загинула одна людина, ще семеро зазнали поранень.
За минулу добу росіяни завдали 2 132 удари по Донеччині. Влучання зафіксували у Костянтинівці, Лимані, Миколаївці, Покровську, Сіверську, селах Малинівці та Олександро-Калиновому.
Внаслідок обстрілів росіяни вбили людину в Сіверську. На Костянтинівку росіяни скинули дві авіабомби “ФАБ-250”. Через приліт поранення отримали 6 мирних жителів. Крім того, було пошкоджено 11 багатоквартирних будинків, котельню, заклад освіти, газопровід, електромережу.
В селі Олександро-Калиновому внаслідок удару бомбою “ФАБ-250” війська рф поранили людину, руйнувань зазнали 11 приватних будинків. У Малинівці росіяни пошкодили агропідприємство.
У Покровську ворожий дрон пошкодив гараж і господарську споруду, постраждалих у громаді немає.
Евакуація, Донецька область
Нагадаємо, що на Донеччині триває евакуація населення.
Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290. Евакуація повністю безоплатна.
Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери:
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.
Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.
Чим живе окупований Шахтарськ
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.
Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.
За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.
Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.
Пропаганда через освіту
Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.
Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.
Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ.
У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.
Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.
Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.
Софія Голець — культурологиня, модель та власниця вінтажної костюмерної, яка спеціалізується на сукнях. Бахмутянка була змушена евакуюватися в Житомир, де зараз продовжує збирати колекцію. А […]
2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]
У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій […]
Допельгенгер — це літературний прийом, який у перекладі з німецької означає “двійник”. Шахраї створюють сайти-допельгенгери, аби виманити у довірливих людей кошти. В межах проєкту з […]
Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]