Цьогоріч в українських школах вже пролунав останній дзвоник, але не у всіх. 17 бахмутських шкіл — порожні та зруйновані, тут замість урочистостей чутно хіба лише звуки російської авіації. Згадуємо 11 навчальних закладів у добірці.
Примітка. Всі дані про кількість учнів, педагогічних працівників тощо взяті з Інформаційної системи управлінь освітою по Донецькій області.
Бахмутська мистецька школа №1
Бахмутська Мистецька школа №1 знаходилася на вулиці Незалежності, історія школи почалася ще в 1903 році, у закладі Адель Мерейнес заснувала музичні курси, будівля пережила чимало подій, проте була зруйнована росіянами.
Зараз школа працює у дистанційному режимі, педагоги працюють з дітками онлайн. Втім це не заважає вихованцям займати призові місця на конкурсах.
Бахмутська школа №2
Бахмутська школа №2 на вулиці Корсунського була зруйнована внаслідок російського обстрілу вранці 8 червня 2022 року. Ця школа була недавно відремонтована.
Південну частину будівлі росіяни знищили вщент. До вторгнення рф тут навчалися 379 дітей, та викладали 56 педагогів.
Бахмутська школа №4
На початку лютого 2023 року окупанти зруйнували Бахмутську ЗОШ №4 на вулиці Загородній. Раніше тут могли навчатися близько 300 юних бахмутян, проте зараз будівля знищена росіянами. За її руйнацію відповідальні найманці вже неіснуючого ПВК вагнер.
Бахмутська ЗОШ №4 від окупантів страждає вже не вперше, у 2015 році тут від російських обстрілів загинув учень 4-ї школи, семирічний Єгор Молодецький, який гуляв з друзями. Сьогодні школа продовжує працювати у дистанційному режимі.
Бахмутська школа №5
За даними інформаційної системи управління освітою у 5-тій школі, що знаходилася на вулиці Маріупольській, навчалися понад 500 юних бахмутян, тут функціонували також 2 інклюзивні класи та 22 основних класи. Дітей навчали 46 педагогів. У 2016 році у школі провели ремонт.
Вранці 24 липня 2022 року російські окупанти зруйнували школу у Бахмуті. Частина фасаду будівлі вщент знищена, вцілів надпис “Це твоя школа”.
Бахмутська школа №7
Бахмутська школа №7 на вулиці Ковальській до повномасштабної війни навчала понад 200 учнів та учениць, тут працювали 33 педагоги, функціонувало 4 інклюзивних класи та 12 основних.
6 вересня 2022 року Нацполіція опублікувала знімки руйнувань Донеччини, на яких потрапив й кадр з 7-мої школи. Фасад будівлі пробитий, вікна пошкоджені й вибиті.
Бахмутська школа №9
Бахмутська школа № 9 на вулиці Дружби могла вміщати 300 учнів, безпосередньо тут навчалися трохи понад 100 школярів та школярок, а також працювали 28 працівників освіти. Сьогодні попри те, що школи, як такої не існує, діти продовжують навчатися в евакуації.
Нам не вдалося знайти актуальні кадри школи після російського вторгнення, втім судячи з більшості фото та відео з Бахмута, які публікують окупанти, цей район також зруйнований.
Бахмутська школа №10
Бахмутська школа №10 на вулиці Керамічній (колишня вулиця Гаршина) вміщала понад 800 учнів та учениць, безпосередньо у школі навчалися 400 дітей. Тут працювали 48 педагогічних працівників, функціонували 2 інклюзивні класи та 17 основних. У березні 2019 року в цій школі розпочали проєкт термомодернізації, щоб зробити навчальний заклад більш сучасним та комфортним для учнів.
У серпні 2022 року на проросійських каналах опублікували фото прильоту, який поруч з 10 школою. Сама школа на той час ще залишалася цілою, були невеликі пошкодження. Станом на зараз навчальний заклад зруйновано.
Бахмутська школа № 11
Одинадцята школа на вулиці Миру була однією з найбільших у місті та з історичним минулим. 15 грудня 2022 року школа святкувала свій ювілей — 110 років. З цих стін випустились сотні бахмутян, й зараз заклад продовжує навчати дітей вже в евакуації, педагогічний колектив практично повністю збережений, і учні також обирають саме 11 школу для навчання.
26 лютого 2022 року росіяни зруйнували навчальний заклад, про це повідомляв мер Бахмута, Олексій Рева.
Бахмутська школа №12
Бахмутська школа № 12 на вулиці Героїв Рятувальників (колишня вулиця Леваневського) налічує 535 учнів, 45 педагогічних працівників та 20 основних класів. До повномасштабної війни ремонтом цієї школи займався Європейський інвестиційний банк.
Зараз школа продовжує працювати в евакуації, діти навчаються дистанційно. Будівля та сам район, де розташовувалася школа, зруйновані росіянами.
Школа імені Дмитра Чернявського №18
Школа імені Дмитра Чернявського №18 знаходилась на вулиці Ювілейній, вона названа на честь відомого активіста та громадського діяча, який загинув від рук проросійських бойовиків. Триповерхову школу побудували в 1976 році, тут протягом 2020-2021 навчального року навчалися 1146 учнів.
Весною 2023 року росіяни зруйнували будівлю, відео із кадрами обгорілої та потрощеної будівлі розповсюджували проросійські канали.
Бахмутська школа № 24
Бахмутська школа № 24 на вулиці Героїв-Рятувальників (ред. колишня назва Леваневського) навчала близько 400 учнів. У листопаді 2021 року у школі ремонтували фасад, утеплили приміщення, замінили покрівлю на нову, відремонтували опалювальну систему.
У лютому 2022 року 24-тя школа була сучасним закладом освіти, на її ремонт з обласного та міського бюджету виділили 86 мільйонів гривень. Тепер навчальний заклад важко впізнати, від нього залишились лише стіни.
Читайте також:
- 2 роки російського терору: як рф знищує Донеччину
- День музеїв: які заклади існували в Бахмуті та що з ними сталося під час війни
- Горлівка до війни: погляд зсередини на життя індустріального серця Донбасу
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!