НВК №11 святкує ювілей: як випускники відгукуються про свою школу

Семаковська Тетяна 11:34, 16 Грудня 2022

21558842 705545589639324 8263523594413135917 n c1fca15 грудня, Бахмутський Навчально-виховний комплекс №11 святкував свій ювілей — 110 років. На честь свята ми вирішили дізнатись, яким його пам’ятають учні та чим він особливий для них.

У Фейсбуці бахмутяни вітають заклад з ювілеєм та згадують все найприємніше, що пов’язане з ним. Це говорить про те, що цей заклад не просто школа, в якій діти навчаються. Це другий дім для багатьох бахмутян, які вчились тут самі, навчають дітей та працюють. 

 «НВК №11 — це своєрідний бренд, до якого хочуть бути причетні ті, хто прагнуть якісної освіти, виховання. Педагоги-легенди, випускники-гордість закладу не тільки в межах держави», — пише Наталя Дроздова. 

Випускниця НВК №11 Вікторія Лещінер зараз мешкає в Ізраїлі. До повномасштабного вторгнення жінка була директоркою культурно-розважального комплексу «Победа» в Бахмуті. В Ізраїлі вона працює в Гуманітарному центрі надання допомоги біженцям з України. Вікторія навчалась у НВК №11 багато років тому, та випустилась зі школи в 1992 році, але вона досі пам’ятає, яка тепла й дружня атмосфера панувала там. 

 «Це школа, яка має свою історію та традиції, але основне на чому вона трималась, це люди, які нас навчали. Це — Габелев Марк Володимирович, Нугаєва Ніна Романівна, Хмельницька Лариса Костянтинівна, Чайка Олена Анатоліївна. Всі мої спогади пов’язані з вчителями, які були професіоналами, любили свою роботу й дітей. Вони не тільки навчали нас урокам, а і як бути людьми», — згадує Вікторія. 

Пані Вікторія розповіла, що до сьогоднішнього дня вона досі спілкується з однокласниками та навіть з класним керівником:

 «Чайка Наталя Петрівна була моєю класною керівницею в старших класах. Скільки я її пам’ятаю, у неї завжди був гарний настрій, я не пам’ятаю, щоб вона сумувала чи сварилась на нас. Про кожного учня вона все знала, піклувалась, та при будь-якій можливості ми кудись їздили всім класом, майже всю Україну об’їздили». 

 Школа змінювалась, розширювалась, але традиції особливої атмосфери та ставлення до дітей залишались: 

 «Пам’ятаю, як в сьомому класі ми всі разом пішли з уроків на ковзанку. Ми навчались у дві зміни, а поряд був стадіон «Металург», ми всі вирішили піти, потім нас звісно посварили, але це було класно. Ми завжди до школи йшли з задоволенням. Це те, що їм вдалось зробити, я не пам’ятаю ні дня, коли я не хотіла зранку йти до школи». 

Коли постало питання, куди віддавати своїх дітей до школи, Вікторія ні на хвилину не замислилась, звісно віддала їх туди, де проходило і її дитинство:

 «Спочатку я віддала в школу свою доньку Ніколь. Зараз вона вже закінчила її й навчається на бюджетній основі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Взагалі з класу доньки дуже багато дітей вступили в вищі навчальні заклади. Це доказ того, що школа дійсно готує дітей до майбутнього, вони не просто відбувають час в ній».

Молодший син Єлісей, вже не з таким натхненням ходив до школи, але на думку жінки, це не школа стала гірша, це змінились діти, їм вже не цікаво навчатись:

 «Школа не встигає відповідати потребам сучасних дітей. Зараз настільки швидкий прогрес, і діти хочуть чогось нового, тому всі школи потребують реформ, і це проблема не тільки одного закладу, це проблема всього світу». 

Зараз родина мешкає в Ізраїлі, й тому 12-річний Єлісей змінив навчальний заклад. Ми вирішили дізнатись, чи подобається йому більше там: 

 «Зараз молодший син навчається в школі в Ізраїлі. Та не дивлячись на те, що тут рівень школи дійсно дуже класний, він сумує за школою в Бахмуті, за уроками, за вчителями. Можливе саме в таких моментах проявляється любов до рідного міста». 

Фото: Фейсбук

Читайте також: В Бахмуті через російські обстріли спалахнув заклад освіти

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]