Бахмут стане другим в черзі на експериментальний проєкт з компенсації

Семаковська Тетяна 15:00, 22 Квітня 2024
Ключ від нової квартири / фото ілюстративне

Аби бахмутяни могли отримати компенсацію за зруйноване житло, Бахмут стане другим містом в черзі, де планують провести мелітопольський експеримент. Йдеться про можливість проведення верифікації пошкоджень за допомогою супутників. Зараз держава чекає на результати, того, чи можуть супутники надавати 100% верифікацію пошкоджень житла за певними адресами. Якщо вони будуть задовільними, то супутники будуть використовуватися для роботи з іншими населеними пунктами на ТОТ або тими, де ведуться активні бойові дії, зокрема й для Бахмута.

Про це на презентації концепції відбудови Бахмута повідомив Олександр Марченко, заступник голови МВА.

Компенсація за зруйноване житло

Олександр Марченко
Олександр Марченко / фото Донеччини в евакуації

Олександр Марченко під час заходу в Кропивницькому повідомив, що Бахмут планують включити в еперементальний проєкт, за принципом Мелітополя. Якщо це станеться, то пошкоджене житло бахмутян зможуть верифікувати за допомогою супутникових знімків.

Відтак, люди зможуть отримати компенсацію за житло. Отримати компенсацію можна буде у вигляді житлового сертифікату, пояснює Марченко.

Що таке сертифікат на житло?

Житловий сертифікат, це віртуальний документ, у межах якого, держава надає грошову компенсацію за втрачене чи зруйноване житло. Житловий сертифікат дозволяє придбати оселю на вторинному ринку або ж інвестувати в нерухомість. Особа може купити новий дім у будь-якому регіоні України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Квартира у Києві та вологі мрії окупантів”: росЗМІ поширили агітаційне відео

Бахмут Брехомір Вінниченко Данило 12:00, 22 Квітня 2024
Арка Свободи українського народу, Київ / фото з відкритих джерел

Росіяни поширюють агітаційний відеоролик, у якому військові начебто роздумують над тим, де вони хочуть купити собі квартиру. Один хоче на Печерських пагорбах у Києві, а інший – в Одесі. У відеоролику демонструють кадри з окопів, бойові дії, шеврони з літерами “Z” та іншу пропагандистську символіку окупантів.

Чому це маніпуляція та з якою метою робляться подібні агітації, розповідає журналіст видання Данило Вінниченко.

Печерські пагорби у Києві / фото з відритих джерел

Росіяни зневажають територіальну цілісність України

Сам відеоролик є агітацією вступати до російського війська та рекламою сімферопольського окупаційного військомату. Ми вже раніше розповідали про подібні відеоматеріали в попередніх матеріалах, де росіяни зневажають територіальну цілісність України, привласнюють українську культуру, спотворюють назви міст та, звісно, пропагандують війну проти нашої держави. 

У ролику, який привернув нашу увагу, окупанти в окопах сидять та розмірковують над тим, як будуть розпоряджатись українськими територіями:

— Ти випадково не знаєш, де Печерські пагорби? У Києві.

— Це центр, у мене там тітка живе. Крутий район, а що?

— Мрія у мене. Квартиру хочу там купити.

— Війна закінчиться, Київ повернемо, сім’ю туди перевеземо. 

Окупанти розмірковують над українськими територіями / скриншот

Далі у відеоролику демонструють плашку зі словами: “Обери місто своєї мрії” та плашку з довідковою інформацією про військомат в окупованому Сімферополі. 

Вже наприкінці відео другий окупант також ділиться емоціями: “А я в Одесу рвану, море люблю…”. 

Зауважимо, що у цьому відео намагаються підкреслити привабливість українських міст, які, на думку росіян, треба “звільняти”. Натомість ніяк не згадуються саме російські міста. Тим самим росіяни пропагандисти намагаються власному суспільству підкреслити, що війна та окупація — це нормальне явище, однак потрібно долучатись до лав зс рф. 

РосЗМІ просувають наративи про окупацію Києва

Андрій Юсов
Андрій Юсов / фото з відкритих джерел

Як ми вже зазначили, окупанти зневажають територіальну цілісність України. А щоб ефективніше вести війну, ворог застосовує різні техніки, як, наприклад, інформаційно-психологічні операції.

Після відходу зс рф з низки регіонів України, зокрема з півночі, росЗМІ поширюють ІПСО про напад з Білорусі, накопичення військ біля північних областей України, неминуче захоплення міста та взагалі, що лівобережжя Дніпра — історично російська територія. Допомагати в цьому росіянам приходять різноманітні західні експерти та топ-пропагандисти рф. 

Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) в етері телемарафону зазначив, що все це робиться заради того, щоб посіяти паніку.

“Ось знову активізувалася білоруська тема, наприклад, та й  інші, які ворог любить використовувати для того, щоб збурювати панічні настрої, зокрема, всередині країни. Нічого стратегічно нового по формуванню модерних угруповань не відбулося”, — підкреслив представник ГУР МО Юсов. 

Підкреслимо, що росЗМІ активно маніпулюють темою наступу своїх військ по всій лінії фронту. Провали на фронті та відступи з півночі країни, Харківщини та Херсонщини пропагандисти намагаються всіляко приховати від власного населення та привернути увагу на провали в українському війську, або на міжнародній арені. Будьте пильними та не піддавайтесь на вороже ІПСО!

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: Президентство Зеленського закінчується навесні

Лідія Гук Гук Лідія 14:30, 19 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

У російських та проросійських Telegram-каналах поширюють інформацію, що повноваження чинного глави України Володимира Зеленського нібито вже завершились, або діятимуть до кінця травня 2024 року. Однак, це брехня.

Чому російські наративи про нелегітимність чинного глави держави є маніпуляційним — читайте у матеріалі Бахмут.IN.UA

За Законом України “Про правовий режим воєнного стану” забороняється проведення будь-яких виборів. Тобто, Володимир Зеленський буде продовжувати виконувати обов’язки президента до завершення терміну воєнного стану.

Хто і де поширює інформацію про нелегітимність 

Візьмемо до прикладу проросійський Telegram-канал “МАЙ ДНР”, де у сатиричній формі подавалась ця маніпуляція.

Допис МАЙ ДНР / скриншот

Окрім інформаційних помийок, до розповсюдження антизаконних наративів доєдналися: експрем’єр-міністр України часів януковича микола азаров, а також колишній член президентської партії Слуга народу” олександр дубінський. У своїх Telegram-каналах екстопи публікували інформацію про те, що з 20 по 21 травня повноваження Володимира Зеленського припиняються. Вони посилаються на Конституцію України, де вказано про п’ятирічний термін президентства.

Telegram-канал миколи азарова / скриншот
Telegram-канал олександра дубінського / скриншот

Також, цю тезу поширював російський політолог андрій перла в ефірі Tsargrad.tv.

Що каже Президент Володимир Зеленський 

На думку чинного глави держави Володимира Зеленського, тези про нелегітимність його повноважень поширює рф.

“Щодо легітимності — це не думка західних партнерів або когось всередині України, це наратив і програма російської федерації. Відповідні документи всі розвідки “Сімки” (G7) мають. Для всіх, в принципі, зрозуміло, що це програма росіян. Всі проти цього, абсолютно всі”,заявив на пресконференції топчиновників “Україна. Рік 2024” 25 лютого Володимир Зеленський.

Також Зеленський зазначив, що одна з причин поширення наративу рф прагнення «розколоти підтримку Сполучених Штатів Америки». За його словами американський сенатор Ліндсі Грем вважає, що, коли країна захищає демократію, то має подбати й про процес волевиявлення громадян навіть у таких складних умовах. Тому станом на зараз питання виборів – тема, якою користується рф в інформаційній війні.

На противагу тезам про те, що Зеленський намагається уникнути виборів, ще минулого року Президент сказав:

“Я ні за що не тримаюся. Я б хотів би провести вибори, чесно. Мені подобається це зробити коли це потрібно, упродовж року”.

Крім змін до конституцій, які б дозволяли проведення виборів під час воєнного стану, Володимир Зеленський назвав наявність таких речей:

  • фінансова підтримка, що б дозволила проведення виборів для українців за кордоном та тих, хто перебуває на фронті;
  • забезпечення належної кількості та безпеки спостерігачів на виборчих дільницях.

Що каже Стефанчук, Шевчук та Безсмертний

Руслан Стефанчук / фото «Слуги народу»

В інтерв’ю Суспільному голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що не має жодних юридичних основ для тверджень про нелегітимність Президента Володимира Зеленського після 20 травня 2024 року, і розглядає це як частину російського наративу.

Голова конституційного суду у 2018-2019 роках Станіслав Шевчук та один з авторів Конституції, політик Романом Безсмертним в інтерв’ю для «Бабель» висловились на користь легітимності чинного Президента Володимира Зеленського:

Президент і парламент продовжать виконувати свої повноваження в повному обсязі до наступних виборів. Ця норма прописана в Законі України про режим воєнного стану. Вона прямо забороняє припиняти повноваження органів державної влади: президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Національного банку, омбудсмена, органів прокуратури, слідчих органів”.

Центральна виборча комісія України в офіційній відповіді на запит онлайн-видання «Главком» посилаються на закладену у Конституції безперервність здійснення влади, а саме виконання президентом повноважень до вступу на посаду його наступника та відсутність підстав говорити про можливу передачу президентських функцій до голови Верховної Ради.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд розширив програму єВідновлення: де тепер можна купити нове житло

В Україні розширили перелік громад, де громадяни можуть купувати нове житло за житлові сертифікати єВідновлення. Тепер це можна зробити в громадах, які входять до категорії […]

12:00, 15.05.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Як отримати компенсацію на житло?

Власники квартир в об’єктах культурної спадщини отримають більшу компенсацію

Нещодавно набрала чинності Постанова Кабміну, яка змінює розмір коефіцієнтів, що впливають на розрахунок компенсації за знищене майно, залежно від року забудови. Для деяких осель коефіцієнт […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації: відповідь Шуляк

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]

Довідка про право власності на майно

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці […]