“Бахмут-Гоща”: хто може отримати житло, яке планують будувати для бахмутян, та чи буде воно в Баришівці

Семаковська Тетяна 14:21, 20 Листопада 2024

13 листопада 2024 року у Варшаві відбувся захід Rebuild Ukraine присвячений відбудові України, тут представили й проєкт житла для бахмутян “Бахмут-Гоща”. Він розроблений компанією Метінвест, яка раніше створила концепт відбудови міста “Сталева Мрія Бахмут”. Попередньо на заході Rebuild Ukraine мали презентувати проєкт побудови житла в Баришівці, Київської області. Але громада Баришівки відмовилась від реалізації кварталу для ВПО на її території. Тож міськрада була змушена в екстреному порядку шукати іншу громаду, нею стала Гощанська.

Про це редакції у коментарі повідомив Олександр Марченко, заступник начальника військової адміністрації Бахмута.

Бахмут в Баришівці: чи буде житло?

У 2023 році бахмутянам презентували проєкт відбудови міста “Сталева Мрія Бахмут”. Його представили у 15 містах України, провели онлайн обговорення з бахмутянами. Паралельно з презентаціями тривав прийом заявок та пропозицій щодо покращення цієї стратегії.

“Але під час обговорення ми зрозуміли, що зараз першочергове питання для бахмутян — це житло. Тому ми звернулись до проєктантів “Метінвест” за допомогою, щоб вони розробили нам стратегію побудови кварталу на території будь-якої громади в Україні, яка погодиться на такі умови. Першою такою громадою була Баришівка. Ми провели перемовини, були досягнуті певні домовленості по строках реалізації проєкту. Але на жаль так трапилося, що домовленостей по спільному проєкту ми не досягли. Питання виникло в передачі земельної ділянки під будівництво й все це застопорилось”, — пояснює Олександр Марченко.

Примітка. 13 листопада 2024 року, у Варшаві відбувся захід Rebuild Ukraine, на якому представили проєкт побудови житла для бахмутян від Бахмутської громади у Гощі. Раніше на сторінці заходу опублікували анонс, що Бахмут представлятиме ідею кварталу для ВПО в Баришівці. Однак виявилося, що громада відмовилась. До форуму у Варшаві міськрада готувалась пів року, тож на презентацію взяли іншу громаду на Рівненщині, яка зацікавлена у реалізації проєкту.

Квартал в Гощі

На пропозиції проєкту побудови житла для бахмутян відгукнулась ще одна громада, це селище Гоща, Рівненської області.

Проєкт “Бахмут-Гоща” розроблений Метінвест / скриншот

Ми приготували їм концепцію, переробили проєкт під ділянку для забудови, яка вільна в Гощі. Триває процес, як по законодавству, ми можемо долучитись до цього питання у плані фінансування. Тому станом на зараз програми немає (ред.програма відбудови житла для бахмутян), бо ще немає земельної ділянки, якщо земельна ділянка буде передаватись у постійне користування на час будівництва, що передбачає діюче законодавство, тоді ми зможемо виділити кошти на проєкт з місцевого бюджету. Проєктні роботи можуть бути розбиті на черги для того, щоб скоріше реалізувати такий проєкт”, — пояснює заступник начальника військової адміністрації Бахмута.

За словами Олександра Марченка, незабаром в Гощі буде проведено опитування щодо того, чи згодна громада, аби на її території розпочали будівництво. Відповідь залежить від місцевих депутатів та громадськості селища Гоща.

Проєкт 4-поверхових будівель для бахмутян в Гощі / скриншот

“Якщо все вирішиться позитивно, тоді ми почнемо рухатися далі. Звісно, якщо це буде фінансування по програмі з місцевого бюджету на виконання проєктних робіт, це дозволить нам виділяти кошти. Ми внесемо зміни до цільової програми на виконання таких робіт. Цим буде займатися або Управління муніципального розвитку, у них є програми, які підходять під такі дії, або Управління житлового комунального господарства”, — додає заступник начальника військової адміністрації Бахмута.

За словами Олександра Марченка, Бахмут вже підписав Меморандум з Гощанською громадою по співпраці. Зокрема, у Меморандум вписали такі проєкти, як будівництва житла для ВПО.

“Зараз розв’язуємо питання із землею, земельна ділянка є, вона має цільове призначення під забудову. Тому чекаємо рішення від самої громади (ред. мається на увазі, чи погодиться громада на втілення проєкту)”, — каже Олександр Марченко.

Бахмут-Гоща. Фінансування

Проєкт “Бахмут-Гоща” передбачає фінансування розміром приблизно в 111 мільйонів доларів. Це розрахунки архітекторів, але це приблизні цифри. Остаточний підрахунок можна буде зробити під час робіт з планування.

“Ми шукаємо інвесторів, спонсорів та всі можливі шляхи фінансування. Звісно, що один донор не може фінансувати такий вартісний проєкт. Ми подаємо пропозиції, надаємо матеріали, в тому числі й у Варшаві два дні ми попрацювали. Мали перемовини з компаніями, які можуть бути зацікавленими, ми надали всю інформацію та чекаємо на відповіді”, — каже співрозмовник.

Хто зможе отримати житло?

За словами Олександра Марченка, є два варіанти для розподілу житла у кварталі для бахмутян. Перший, коли діятимуть згідно з Житловим Кодексом, який унормовує розподіл житла між пільговими категоріями.

Другий варіант, це коли сам інвестор може вказувати категорії громадян, яким будуть надавати житло. Олександр Марченко наводить приклад містечка Хансена. Тут донор самостійно обирає категорії.

“Я сподіваюсь, що в Гощі ми будемо рухатись швидше, ніж в Баришівці. На жаль, це витрачений час та сили. Це рішення було за громадою, місцевими депутатами. Водночас місцевий голова Гощі зацікавлений у цьому проєкті, він прибув на захід у Варшаві, щоб підтримати на презентації проєкту”, — резюмував Олександр Марченко.

Примітка. У презентації Метінвесту опублікували мапу України, де у 11 областях є маркування з підписом “Нові квартали для ВПО з Бахмута”. Олександр Марченко уточнив, що не володіє інформацією щодо цього питання. Редакція звернеться за роз’ясненням до “Метінвест”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні створять лінію з перероблювання бетону від зруйнованих будівель

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 17 Листопада 2024
Бетоні уламки / фото Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine (S3)

В Україні за фінансової підтримки Великої Британії та Нідерландів планують запустити спеціальну лінію для перероблювання бетону від зруйнованих будівель. Вже готові блоки використовуватимуть для післявоєнної відбудови.

Про це йдеться на офіційному сайті проєкту Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine (S3).

Проєкт для відбудови України

Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine (S3) — це особливий міжнародний проєкт, головна мета якого полягає у необхідності змінити підхід до використання будівельних відходів із бетону та переробленні для подальшого використання.

Саме в межах цього проєкту в Україні можуть з’явитися спеціальні виробничі лінії на вантажівках, завдяки яким бетонні уламки, зокрема, з пошкоджених будівель, перероблятимуть на велику фракцію, дрібну фракцію і цементний порошок. Ці матеріали далі можна використати для виготовлення нового бетону, який вже повторно використовуватиметься у будівництві нових будинків, створення тротуарів чи навіть у цементуванні свердловин.

Лінія використовуватиме невеликі енерговитрати та мінімізує шкідливі викиди в атмосферу. До того ж портативність такої системи — це ще вагомий плюс, який дозволить переробляти уламки на будь-якій території, стверджують ініціатори проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На мапі відзначено 11 областей: Метінвест опублікував проєкт побудови кварталів для жителів Бахмута

Семаковська Тетяна 14:02, 13 Листопада 2024
Сталева Мрія Бахмут / фрагмент з презентації проєкту Метівесту

У Варшаві проходить захід Rebuild Ukraine присвячений відбудові України, тут буде представлений й проєкт житла для бахмутян. Його розробила компанія Метінвест, вона опублікувала проєкт “Бахмут — Гоща”. Цей населений пункт розташований у Рівненській області й тут планують звести житловий квартал для бахмутян. Раніше ми повідомляли, що 25 жовтня 2024 на сторінці Rebuild Ukraine опублікували допис, де йшлося про те, що проєкт для бахмутян буде зведений у Баришівській громаді Київської області. Але на виставці представлена саме Рівненська область (н.п. Гоща), а на мапі презентованій Метінвестом ми побачили ще 9 областей, крім Київської та Рівненської, де ймовірно будуть квартали для бахмутян.

Детальніше про проєкт житла для бахмутян — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Житло для ВПО з Бахмута

Проєкт презентований Метівестом, нові квартали Бахмута / скриншот з презентації проєкту Метінвест

Сьогодні, 13 листопада, у Варшаві розпочався захід Rebuild Ukraine, на якому буде представлений й проєкт побудови житла для бахмутян від Бахмутської громади. Раніше на сторінці заходу опублікували анонс, що Бахмут представлятиме ідею кварталу для ВПО в Баришівці.

Анонс проєкту “Бахмут-Баришівка” / скриншот

На заході журналісти редакції побачили, що сьогодні, 13 листопада, представлений саме проєкт “Бахмут — Гоща” про який не було відомо раніше. Можливо проєкт у Баришівці представлять завтра або ж організатори внесли зміни у програму. Водночас у презентації Метінвесту опублікували мапу України, де у різних областях є маркування, тут ймовірно планують створювати нові квартали для бахмутян. Це наступні області:

  • Київська;
  • Черкаська;
  • Полтавська;
  • Кіровоградська;
  • Одеська;
  • Харківська;
  • Чернігівська;
  • Житомирська;
  • Вінницька;
  • Франківська / Тернопільська (маркування є на перетині двох областей);
  • Волинська / Рівненська (маркування є на перетині двох областей).

Зазначимо, що комунікації з бахмутянами щодо побудови житла для них у цих громадах, ми не знайшли.

Бахмут-Гоща

Проєкт “Бахмут-Гоща” / скриншот з презентації проєкту Метінвест

У проєкті Метінвесту вказано, що на існуючій ділянці громади планують зробити міні копію плану Бахмуту, з поділеними районами в невеликих масштабах або планування з вираженим поділом.

Офіційного поділу не було, але за інформацією Метінвесту, серед людей виділяли такі райони:

Райони Бахмута / скриншот з презентації проєкту Метінвест
  • Район Літака (Район 1);
  • Цветмет (Район 2);
  • Комарівка (Район 3);
  • Забахмутка (Район 3);
  • Садибна забудова (Район 4).

Проєкт кварталу

В кожний з умовних районів планують додати символ, який був притаманний та впізнаваний. У Гощі площа ділянки складає 20 гектарів.

Площа ділянки / скриншот з презентації проєкту Метінвест

Тут планують звести чотириповерхові будинки площею від 2 210 метрів квадратних за 5 місяців.

Проєкт 4-будівлі / скриншот з презентації проєкту Метінвест

Двоповерхові будівлі зведуть за 4 місяці, їх площа сягатиме від 630 метрів квадратних.

Проєкт 2-будівлі / скриншот з презентації проєкту Метінвест

Також на території кварталу буде освітній комплекс, де зможуть здобувати освіту 400 дітей. Школу планують звести за 12 місяців.

Школа, проєкт / скриншот з презентації проєкту Метінвест

У планах є й амбулаторія площею від 235 метрів квадратних, яку можуть звести терміном від 2 місяців.

Проєкт амбулаторії / скриншот з презентації проєкту Метінвест

Згідно з інформацією Метінвесту, за варіанту, що знайдуться донори для будівництва житла, за 3 роки зможуть збудувати:

  • 20 будинків (2-поверхові);
  • 15 будинків (4-поверхові);
  • освітній заклад на 500 місць;
  • амбулаторію.

Таким чином домівку зможуть отримати понад 3 людей. Бюджет проєкту складає 111.2 м доларів.

Цілі та бюджет проєкту / скриншот з презентації проєкту Метінвест

Нагадаємо, що у Варшаві міська влада Бахмута презентуватиме проєкт побудови житла для бахмутян, аби залучити донорів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні створять лінію з перероблювання бетону від зруйнованих будівель

В Україні за фінансової підтримки Великої Британії та Нідерландів планують запустити спеціальну лінію для перероблювання бетону від зруйнованих будівель. Вже готові блоки використовуватимуть для післявоєнної […]

12:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

На мапі відзначено 11 областей: Метінвест опублікував проєкт побудови кварталів для жителів Бахмута

У Варшаві проходить захід Rebuild Ukraine присвячений відбудові України, тут буде представлений й проєкт житла для бахмутян. Його розробила компанія Метінвест, вона опублікувала проєкт “Бахмут […]

будинки

Українська компанія зводить екологічні будинки із “зеленими” дахами

Український виробник модульних будинків Scandi створює енергоефективні та екологічні оселі. Компанія зводить будинки із “зеленими” дахами, які допомагають скорочувати викиди вуглецю в повітря. Про це виданню “Віледж” […]

житло

Житло для бахмутян хочуть звести на Київщині: що відомо про проєкт “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”

23 жовтня 2024 року редакція опублікувала новину “Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів”. Тоді ми повідомили бахмутянам, що […]

Офіси відновлення в Україні: справжня робота чи лише звіти на папері? Редакція перевірила

Міжнародні партнери надали місцевим та обласним організаціям мільйони гривень (у вигляді майна) на облаштування Офісів відновлення та розвитку у різних частинах України. Ці гроші пішли […]