“Армія відновлення”: як працює ініціатива на Донеччині

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:50, 27 Березня 2024
Суспільно корисні роботи / фото ілюстративне

“Армія відновлення” — урядовий проєкт, який був запроваджений восени 2022 року для залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. Зараз він вже функціонує та займається безпосереднім відновленням України.

Про те, як працює державний проєкт на Донеччині та які умови праці у громадян, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

“Армія відновлення” в Україні

Уперше про “Армію відновлення” заговорив уряд у жовтні 2022 року, коли міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла про високий рівень безробіття через війну. За її словами, цей показник за підсумками лише 2022 року досягнув близько 30%.

Для розв’язання проблеми було запропоновано реалізувати механізм залучення тимчасово безробітних громадян до виконання суспільно корисних робіт в регіонах. Згодом проєкт отримав назву “Армія відновлення”.

На які роботи можуть залучати “Армію відновлення”

Громадяни, які були залучені до ініціативи, можуть бути залучені до виконання робіт оборонного характеру та багатьох інших. Ось лише частина робіт, до яких залучалися громадяни з “Армії відновлення”:

 • облаштування та зміцнення блокпостів;
 • вирубка дерев для формування окопів;
 • заготівля дров для військових і населення;
 • розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених у результаті бойових дій;
 • розчищення автомобільних доріг від завалів;
 • укріплення дамб;
 • розвантаження гуманітарної допомоги;
 • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.
До яких робіт залучають “Армію відновлення” / фото Міністерство економіки України

Яка зарплата в “Армії відновлення”

Робота в рамках урядової ініціативи оплачується з бюджету. Сума зарплати за виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі не менше 10 650 гривень. Своєю чергою, ця сума з 1 квітня 2024 року зросте до 12 000 гривень.

Які результати в “Армії відновлення”

Міністерка Свириденко у березні 2024 року заявила, що  за увесь час існування ініціативи було видано майже 102 тисячі направлень для українців на участь у суспільно корисних роботах із відновлення країни. 

Роботи ведуться майже в усіх регіонах країни. Донецька область серед усіх посідає друге місце за кількістю виданих направлень — 12 800. 

У Лиманській громаді учасники “Армії відновлення” брали участь в розбору завалів, розчищені автомобільних доріг та відновлення об’єктів інфраструктури. Їх також залучали до роботи з гуманітарною допомогою для місцевих жителів.

Робота “Армії відновлення” / фото Харківська обласна військова адміністрація

Людей регулярно залучають й до робіт в Слов’янську, де вони нещодавно прибирали медичні заклади та території парків, кладовищ.

Своєю чергою, роботи ведуться й на деокупованих територіях. Наприклад, у Святогірську, де існують проблеми з водопостачанням, учасники “Армії відновлення” долучилися до роботи соціальної пральні. Вони допомагають місцевим з пранням та сушінням одягу.

Контакти “Армії відновлення” в Донецькій області.

Для того, щоб долучитися до урядової ініціативи, потрібно зателефонувати до обласного call-центру за номером: +38 (080) 033 6167. Також для звернень існує чат-бот в месенджері Telegram.

До робіт можуть бути залучені працездатні особи, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану. Також в рамках “Армії відновлення” можуть отримати люди зі статусом ВПО, студенти, самозайняті особи та працівники підприємств, які не залучені до виконання мобілізаційних замовлень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

З бахмутянами обговорять відбудову міста: реєстрація на презентацію у Вінниці

Микола Ситник 14:30, 14 Квітня 2024
Обговорення проєкту "Сталева Мрія Бахмут" у Дніпрі
Обговорення проєкту “Сталева Мрія Бахмут” / фото Бахмутська міська рада

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Вінниці, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 23 квітня. Поспішайте зареєструватись, адже кількість місць обмежена.

Про це інформує Бахмутська міська рада.

Відбудова Бахмута: обговорення концепції

Універсальна концепція та план післявоєнної відбудови “Сталева Мрія Бахмут” охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Чайковського-Захисників України-Декабристів-Ювілейна (до межі селища Хромове). У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту відбудеться у вівторок, 23 квітня 2024 року о 13:00 у Вінниці. Долучитися до обговорення можна, заповнивши форму за цим посиланням. З міркувань безпеки кількість учасників обмежена. Інформацію про місце проведення заходу буде надіслано на номер телефону, вказаний при реєстрації.

Бахмутська міська військова адміністрація запрошує на зустріч:

 • мешканців усієї громади;
 • усіх небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
 • фахівців у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
 • тих, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи по вдосконаленню. 

Також 23 квітня бахмутяни у Вінниці зможуть отримати консультації лікарів, послуги фахівців ЦНАПу та КП “Бахмутське БТІ”.

Проєкт відбудови Бахмута
Концепція післявоєнної відбудови Бахмута / фото Метінвест-СМЦ

Нагадаємо, 16 квітня відбудеться презентація та обговорення універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу в Бахмуті для мешканців нашої громади, які проживають у Кропивницькому.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Кропивницькому з бахмутянами обговорять відбудову міста-фортеці: як долучитися

Микола Ситник 11:30, 7 Квітня 2024
Реєстрація
Реєстрація на онлайн-захід / фото з відкритих джерел

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Кропивницькому, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 16 квітня. Поспішайте зареєструватись, адже кількість місць обмежена.

Про це інформує Бахмутська міська рада.

Відбудова Бахмута: обговорення концепції

Універсальна концепція післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут” передбачає створення нового району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту відбудеться 16 квітня 2024 року о 13:00 у Кропивницькому. З міркувань безпеки організатори додатково повідомлять про місце проведення усім зареєстрованим учасникам. Реєстрація на зустріч продовжується. Вона доступна за цим посиланням. Кількість учасників обмежена.

Бахмутська міська військова адміністрація запрошує на зустріч:

 • мешканців усієї громади;
 • усіх небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
 • фахівців у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
 • тих, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи по вдосконаленню. 

До слова, 13 квітня відбудеться презентація та обговорення універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу в Бахмуті для мешканців нашої громади, які проживають у Дніпрі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обговорення проєкту "Сталева Мрія Бахмут" у Дніпрі

З бахмутянами обговорять відбудову міста: реєстрація на презентацію у Вінниці

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Вінниці, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 23 квітня. […]

14:30, 14.04.2024 Микола Ситник
Реєстрація

У Кропивницькому з бахмутянами обговорять відбудову міста-фортеці: як долучитися

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Кропивницькому, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 16 квітня. […]

11:30, 07.04.2024 Микола Ситник
Відбудова міста-фортеці

Бахмутян запрошують обговорити відбудову міста: триває реєстрація на захід у Дніпрі

Наступної суботи, 13 квітня, для бахмутян, які мешкають у Дніпрі, відбудеться презентація та обговорення універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Йдеться про район […]

13:00, 06.04.2024 Микола Ситник
Марія Грищенко

Діалоги з владою: соціологиня Марія Грищенко про залучення громади до відбудови Бахмута

Дискусія про відбудову Бахмута вже активно ведеться на різних рівнях, в тому числі й на міжнародному. Утім, зараз бахмутяни хочуть бачити активні кроки від міської […]

Українці можуть відстежувати бюджетні витрати на відбудову громад: як це зробити

Українська платформа Clarity Project запустила сервіс Clarity Hromada, який дозволяє відстежувати бюджетні витрати на відбудову громад. Скористатися можливостями платформи може кожен охочий. Про це повідомляє […]

12:10, 04.04.2024 Скопіч Дмитро