“Армія відновлення”: як працює ініціатива на Донеччині

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:50, 27 Березня 2024
Суспільно корисні роботи / фото ілюстративне

“Армія відновлення” — урядовий проєкт, який був запроваджений восени 2022 року для залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. Зараз він вже функціонує та займається безпосереднім відновленням України.

Про те, як працює державний проєкт на Донеччині та які умови праці у громадян, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

“Армія відновлення” в Україні

Уперше про “Армію відновлення” заговорив уряд у жовтні 2022 року, коли міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла про високий рівень безробіття через війну. За її словами, цей показник за підсумками лише 2022 року досягнув близько 30%.

Для розв’язання проблеми було запропоновано реалізувати механізм залучення тимчасово безробітних громадян до виконання суспільно корисних робіт в регіонах. Згодом проєкт отримав назву “Армія відновлення”.

На які роботи можуть залучати “Армію відновлення”

Громадяни, які були залучені до ініціативи, можуть бути залучені до виконання робіт оборонного характеру та багатьох інших. Ось лише частина робіт, до яких залучалися громадяни з “Армії відновлення”:

  • облаштування та зміцнення блокпостів;
  • вирубка дерев для формування окопів;
  • заготівля дров для військових і населення;
  • розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених у результаті бойових дій;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • укріплення дамб;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.
До яких робіт залучають “Армію відновлення” / фото Міністерство економіки України

Яка зарплата в “Армії відновлення”

Робота в рамках урядової ініціативи оплачується з бюджету. Сума зарплати за виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі не менше 10 650 гривень. Своєю чергою, ця сума з 1 квітня 2024 року зросте до 12 000 гривень.

Які результати в “Армії відновлення”

Міністерка Свириденко у березні 2024 року заявила, що  за увесь час існування ініціативи було видано майже 102 тисячі направлень для українців на участь у суспільно корисних роботах із відновлення країни. 

Роботи ведуться майже в усіх регіонах країни. Донецька область серед усіх посідає друге місце за кількістю виданих направлень — 12 800. 

У Лиманській громаді учасники “Армії відновлення” брали участь в розбору завалів, розчищені автомобільних доріг та відновлення об’єктів інфраструктури. Їх також залучали до роботи з гуманітарною допомогою для місцевих жителів.

Робота “Армії відновлення” / фото Харківська обласна військова адміністрація

Людей регулярно залучають й до робіт в Слов’янську, де вони нещодавно прибирали медичні заклади та території парків, кладовищ.

Своєю чергою, роботи ведуться й на деокупованих територіях. Наприклад, у Святогірську, де існують проблеми з водопостачанням, учасники “Армії відновлення” долучилися до роботи соціальної пральні. Вони допомагають місцевим з пранням та сушінням одягу.

Контакти “Армії відновлення” в Донецькій області.

Для того, щоб долучитися до урядової ініціативи, потрібно зателефонувати до обласного call-центру за номером: +38 (080) 033 6167. Також для звернень існує чат-бот в месенджері Telegram.

До робіт можуть бути залучені працездатні особи, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану. Також в рамках “Армії відновлення” можуть отримати люди зі статусом ВПО, студенти, самозайняті особи та працівники підприємств, які не залучені до виконання мобілізаційних замовлень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВідНОВА:UA: як молоді долучитися до відновлення України

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:10, 25 Квітня 2024
Анонс реєстрації / фото Департамента молодіжної політики Міністерства молоді та спорту

Департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту відкрив реєстрацію на участь у програмах обміну для молодих учасників проєкту ВідНОВА:UA. В межах ініціативи молодь зможе відкрити для себе нові куточки України та отримати нові корисні навички.

Про це повідомили в Департаменті молодіжної політики Міністерства молоді та спорту.

Відновлення України

Молоді люди від 18 до 35 років межах Національної програми залучення молоді до відновлення країни ВідНОВА:UA можуть зареєструватися в програмі обміну, в межах якої вони поїдуть на 5 днів в іншу громаду, щоб долучитися до відновлювальних робіт. Організатори обіцяють:

  • нові знайомства;
  • насичені дні з корисними та цікавими активностями й тренінгами;
  • участь у відновлювальних роботах метою створення нових молодіжних просторів.

Реєстрація в програмі доступна за посиланням. Усі витрати на проїзд, проживання та харчування беруть на себе організатори.

ВідНОВА:UA

Програма залучення молоді до відновлення України, яка отримала назву ВідНОВА:UA, з’явилася у 2022 році в результаті співпраці Міністерства молоді та спорту України, Всеукраїнського молодіжного центру, UNDP в Україні у партнерстві з ГО “Молодіжний центр Волині” та урядами Данії та Японії.

 В основу програми закладені принципи популяризації волонтерства, залучення молоді та сприяння соціальній згуртованості. Окрім того, вона дозволяє підвищити власну обізнаність про культуру, історію різних куточків країни та силу розмаїття. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Сталева Мрія Бахмута”: як у Кропивницькому представляли відбудову міста-фортеці

Семаковська Тетяна 18:30, 19 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Днями у Кропивницькому відбулася презентація відбудови одного з районів міста Бахмут. Універсальна концепція під назвою “Сталева Мрія Бахмут” охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць: Чайковського-Захисників України-Декабристів-Ювілейна (до межі селища Хромове). У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував на заході.

Відбудова Бахмута

У межах ініціативи відновлення міста Бахмута після деокупації міська влада разом з архітекторами розробляла проєкт відбудови району Ювілейний. Тепер презентацію показують бахмутянам у різних містах, її вже побачили у Києві, Дніпрі, Вінниці, а також Кропивницькому. На захід зібралося кілька десятків бахмутян.

Більше дивіться у відеосюжеті Романа Потапенка:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВідНОВА:UA: як молоді долучитися до відновлення України

Департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту відкрив реєстрацію на участь у програмах обміну для молодих учасників проєкту ВідНОВА:UA. В межах ініціативи молодь зможе відкрити […]

15:10, 25.04.2024 Скопіч Дмитро
Бахмут відбудова

“Сталева Мрія Бахмута”: як у Кропивницькому представляли відбудову міста-фортеці

Днями у Кропивницькому відбулася презентація відбудови одного з районів міста Бахмут. Універсальна концепція під назвою “Сталева Мрія Бахмут” охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць: Чайковського-Захисників […]

Обговорення проєкту "Сталева Мрія Бахмут" у Дніпрі

З бахмутянами обговорять відбудову міста: реєстрація на презентацію у Вінниці

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Вінниці, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 23 квітня. […]

14:30, 14.04.2024 Микола Ситник
Реєстрація

У Кропивницькому з бахмутянами обговорять відбудову міста-фортеці: як долучитися

Бахмутян, які тимчасово мешкають у Кропивницькому, запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Зустріч відбудеться 16 квітня. […]

11:30, 07.04.2024 Микола Ситник
Відбудова міста-фортеці

Бахмутян запрошують обговорити відбудову міста: триває реєстрація на захід у Дніпрі

Наступної суботи, 13 квітня, для бахмутян, які мешкають у Дніпрі, відбудеться презентація та обговорення універсальної концепції післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”. Йдеться про район […]

13:00, 06.04.2024 Микола Ситник