Росіяни заявили, що зроблять з Маріуполя “маленьку Турцію”

Семаковська Тетяна 09:47, 3 Грудня 2023
Кадр з пропагандистського ролика / скриншот

Росіяни після окупації Маріуполя намагаються заховати сліди своїх злочинів та гучно заявляють про відбудову міста, яке самі ж зруйнували. У одному з російських роликів представники окупаційної влади заявили, що зроблять з Маріуполя “маленьку Турцію”.

Про це представниця окупаційної влади повідомила в одному з роликів.

Що відомо?

Російська окупаційна влада продовжує “відновлювати” зруйновані її армією міста. Маріуполь не виняток. Нещодавно загарбники встановили у місті відкриттям одразу декількох пам’ятників.

Так, у Приморського парку Маріуполя з’явилось кілька інсталяцій. Вони зображають героїв пушкінських казок: “Руслан и Людмила”, “У лукоморья дуб зеленый…”, “Сказка о Царе Салтане” тощо. Самі окупанти ж висловлюють гордість. Вони заявлять, що відкриття скульптур дозволить місцевим жителям Маріуполя “потрапити до казки”.

Представниці влади на ТОТ / скриншот

Облагородивши парк, окупанти взялися до набережної. Обіцяють поставити тут душові та роздягальні. Одна з жінок у відео каже, що зроблять у Маріуполі “маленьку Європу”, але інша одразу її виправляє та кажу, що це буде “маленька Турція”.

Також героїні ролики зазначають, що прокладуть доріжки та лавочки, вуличне освітлення. Так окупанти готуються до наступного купального сезону. Вся інфраструктура буде безплатною, говорять жінки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бої за Костянтинівку: яку тактику використовують військові рф в місті

Семаковська Тетяна 18:00, 23 Червня 2026
Бої за Костянтинівку / скриншот

Українські військові продовжують знищувати російських піхотинців на підступах до Костянтинівки та в межах міста. Збройні сили контролюють ситуацію, зачищають південну частину населеного пункту та завдають значних втрат підрозділам противника. Усі заяви російської сторони про можливе оточення міста не відповідають дійсності.

Про це розповів Юрій Мадяр, тимчасовий виконувач обовʼязків заступника командира 19 армійського корпусу.

Бої за Костянтинівку: тактика росіян у місті

За словами Юрія Мадяра, частина російських військових змогла проникнути до міської забудови. Сили оборони знають їхнє розташування та проводять ліквідацію. Наразі ситуація виглядає так:

  • у південній частині Костянтинівки противника майже повністю зачистили;
  • у центральній та західній частинах тривають заходи зі знищення залишків російської піхоти;
  • виявлені військові рф деморалізовані, хоча деякі продовжують відстрілюватися.

Військовий зазначає, що командування противника зменшило інтенсивність наступальних дій. Противник перегруповується та намагається змінити тактику через провал початкового плану. Метою армії рф було обійти Костянтинівку з різних боків та захопити панівні висоти. Це дозволило б перерізати шляхи постачання до кількох міст:

  • Костянтинівки;
  • Дружківки;
  • Краматорська;
  • Слов’янська.

Наразі російські сили діють малими піхотними групами, іноді у штурми йдуть по одному військовому. Юрій Мадяр повністю заперечив заяви російської сторони про потенційне оточення Костянтинівки. Українських військових на цьому напрямку значно більше, а велика відстань для інфільтрації дозволяє ефективно виявляти та знищувати противника.

Втрати армії рф

Офіцер зазначив, що російські підрозділи зазнають високих втрат під час спроб зайти до міста. Штурмовикам противника доводиться йти від 20 до 30 кілометрів. Раніше вони намагалися пересуватися лісосмугами, але ці шляхи перекрили українські захисники. Тепер спроби перебігати відкритими полями завершуються швидкою ліквідацією.

Співвідношення втрат на цій ділянці фронту залишається на користь Сил оборони. За статистикою одного з днів українські військові ліквідували 53 військовослужбовців рф, тоді як із українського боку було троє загиблих. Додатково пілоти безпілотників успішно уражають російську артилерію та точки запуску ворожих дронів на підступах до міста.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У застосунку “Дія” з’явилася нова військова облігація: як її купити

Семаковська Тетяна 17:15, 23 Червня 2026
Нова військова облігація / фото “Дія”

У державному застосунку “Дія” стала доступною для купівлі нова військова облігація під назвою “Алупка”. Придбання цього цінного паперу дозволяє громадянам долучитися до фінансування потреб держави, а також зберегти та примножити власні кошти.

Про це повідомила пресслужба “Дія”.

Нова військова облігація в “Дія”

У державному застосунку “Дія” стала доступною для купівлі нова військова облігація під назвою “Алупка”. Вона має чітко встановлені фінансові показники та терміни. Вартість одного цінного паперу стартує від 1025,5 гривні. Дохідність цього інвестиційного інструменту становить від 16,25 відсотка. Дата виплати вкладених коштів та відсотків призначена на 26 квітня 2028 року. Процес купівлі триває кілька хвилин і відбувається повністю онлайн.

Розподіл фінансів та загальна статистика

Кошти від продажу військових облігацій мають цільове призначення. Їх спрямовують на фінансування потреб сектору безпеки й оборони, виплату заробітних плат військовослужбовцям, забезпечення армії та підтримку загальної стійкості держави.

За час існування інструменту громадяни придбали через “Дію” понад 29,2 мільйона військових облігацій. Загальна сума залучених коштів, яка працює на підтримку захисників та захисниць, перевищує 30,2 мільярда гривень.

Алгоритм купівлі та розробники послуги

Для придбання цінного паперу в застосунку необхідно виконати кілька дій:

  • відкрити застосунок “Дія”;
  • на головному екрані обрати розділ “Військові облігації”;
  • вибрати облігацію “Алупка”, вказати партнера та потрібну кількість цінних паперів; . підписати й оплатити покупку.

Технічна та юридична реалізація послуги відбулася завдяки співпраці кількох державних відомств. Проєкт впроваджено Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством фінансів України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також Національним банком України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові відкрилася виставка присвячена Бахмуту та Маріуполю

Бахмут та Маріуполь разом: у Львові представили виставку «Лабіринти незламних міст»

Днями у Львові представили спільний проєкт від Маріупольської міської ради та Бахмутської міської військової адміністрації — «Лабіринти незламних міст». Ця виставка має допомогти всім охочим […]

Фотовиставка

У Києві відкрили фотовиставку, присвячену зруйнованим війною українським містам

Днями Український інститут національної пам’яті презентував у столиці фотовиставку “Стерті з лиця землі”. На світлинах зображені населені пункти України, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок повномасштабного […]

13:07, 17.11.2023 Микола Ситник
Розмінування

Як розміновують деокупований Святогірськ та де брати ресурси на розмінування України?

Станом на січень 2023 року, 30% території України потенційно вважають замінованою, але цей показник може збільшуватися, бо бойові дії ще тривають. Водночас у деокупованих громадах […]