За що будуть голосувати депутати Бахмуту на останній зимовій сесії?

Семаковська Тетяна 16:22, 27 Лютого 2018

Завтра, в останній день зими, відбудеться пленарне засідання депутатів Бахмутської міської ради. Які рішення будуть прийматись обранцями громади можна дізнатись з матеріалу, який підготували координатори руху “Сильні громади” у постійній рубриці “Маєш право”.

1. Депутати приймуть Положення згідно якого буде надаватись фінансова підтримка громадським організаціям задля реалізації заходів в таких напрямках:

національно – патріотичне виховання  населення;

– організація та проведення культурно-мистецьких конкурсів, акцій, конференцій, семінарів;

– проведення форумів, культурологічних заходів, свят, фестивалів;

  – популяризація та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я мешканців м.Бахмуту;

  – інтелектуальне самовдосконалення, організація змістовного дозвілля молоді;

  – проведення промоційних заходів, спрямованих на підвищення іміджу м.Бахмут.

Громадська організація може надавати декілька пропозицій. З міського бюджету організація може отримати до 75% вартості проекту, останні 25% – повинна забезпечити  у вигляді матеріальних чи нематеріальних ресурсів. Граничний обсяг фінансування становить до 20 тисяч гривень. Для розгляду конкурсних пропозицій буде створена конкурсна комісія у складі не менш як семи осіб. До її складу увійдуть представники та депутати Бахмутської міської ради, члени Громадської ради.

2. На цієї сесії начальник фінансового управління Бахмутської міськради Олексій Ткаченко представить на розгляд депутатів декілька звітів виконання міського бюджету та використання резервного фонду.

3. Депутати затвердять Порядок використання коштів, передбачених для надання  фінансової підтримки громадським організаціям осіб з інвалідністю і ветеранів. Такі організації зможуть використовувати отримані кошті на ведення діяльності згідно статуту, а також оплату оренди, комунальних витрат, транспортних послуг, канцелярські вироби та інше.

4. Депутати затвердять склад Госпітальної ради Бахмутського госпітального округу. До неї будуть входити:

– Вітязь В.М. – головний лікар «Бахмутської стоматологічної поліклініки»,

– Миронова О.О. – начальника Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради,

– Мельникова С. Л. – головний лікар «Бахмутської центральної районної лікарні»,

– Точена В.В. –  заступник міського голови міста Бахмут.

Чим буде займатись новостворений орган читайте більш докладніше у матеріалі: “У сфері охорони здоров’я створюється новий орган. Чим буде займатись Госпітальна рада?”

5. У зв’язку з тим, що спортивна школа №2 приєднується до Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради, то все майно, яке було на балансі передається до Управління.

6. Затверджується містобудівна документація по пров. Першотравневий, 95 та вул. Горького, 78 для зміни цільового призначення земельної ділянки під будівництво та обслуговування будівель торгівлі. Детальний план розробляє ПП “Фірма “Інженер”

Снимок1 a32c0

Снимок 8dad47. Андрій Скляренко, начальник відділу з питань цивільного захисту представить на розгляд депутатів результати виконання Програми забезпечення рівня безпеки населення на території міста Бахмута від надзвичайних ситуацій.

8. На виконання державної регуляторної політики виконавчими органами Бахмутської  міської ради у 2017 році було прийнято два регуляторних акта:

–   Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами на території  м. Бахмута;

–   про встановлення місцевих податків і зборів у м.Бахмуті.

Нову редакцію Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності планується затвердити у 2018 році. Всього, станом на 01.01.18 в Бахмуті діє 19 регуляторних актів.

 9.Депутати заслухують результати виконання двох комплексних програм “Молодь. Сім’я. Діти” та розвитку культури на території Бахмуту за 2017 рік. Судячи з обсягу звіту по першій програмі, який становить 56 аркушів, можна зрозуміти яка глобальна робота проведена саме в цій галузі. Інформацію про розвиток культури розмістили на семи аркушах, до того ж більшість звіту стосується господарських питань, тільки наприкінці програми в одному абзаці написано про високий рівень проведення культурних заходів.

10. Встановлювати та проводити демонтаж меморіальних та інформаційних знаків тепер будуть за новим Порядком.

11. Згідно з одним з проектів рішень представництво в Україні Міжнародної організації з міграції передає у комунальну власність територіальної громади  м. Бахмут фотоапарат Nikon CoolPix.

12. Перед депутатами будуть звітувати, як діяльність Бахмутської міської ради висвітлюється у засобах  масової інформації  за  2015-2017 роки.

Бюджет Програми складає 1456,0 тис. грн. Значна частина інформаційного матеріалу, що висвітлює діяльність Бахмутської міської ради належить КП ТРК «Бахмут», засновником якої є Бахмутська міська рада. Але інформаційні продукти розміщуються у найпоширеніших ЗМІ міста: Інтернет-видання  міський сайт 06274.com.ua, міський інформаційний портал  «Вечірній Бахмут», громадський медіа-портал «Бахмут in.ua», авторське радіотелевізійне агентство ТОВ “Арта”, радіо 88.4 «Бахмут».

2 4571c

Нагадаємо, що на 2018-2020 роки з міського бюджету виділено 800 тисяч для висвітлення діяльності Бахмутської міськради.

На що саме передбачається витрати такі кошти читайте більш детальніше у матеріалі: “За кошти платників податків у сумі 800 тисяч гривень Бахмутська міська рада планує налагодити діалог з громадою”.

13. Знов, вже вдруге, на розгляд депутатів виносять “Кодекс етики депутатів”. На сесії, яка відбулась у січні даний проект рішення був знятий з депутатського розгляду. Чи приймуть Кодекс на завтрашній сесії?

Нагадаємо, що координатори руху “Сильні громади”в Бахмуті пропонували окремий Додаток до Положення, де чітко обумовлено порядок звітування депутатів перед громадою. Чи будуть враховані пропозиції від громадськості можна буде дізнатись також завтра на сесії. 

Дивиться також матеріал: “Что знают о своих депутатах бахмутчане (Видео)”.

14. Депутати нададуть згоду по забезпеченню послуг з вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги КЗОЗ «Бахмутська центральна районна лікарня» населенню Званівської сільської об’єднаної територіальної громади при умові передачі до міського бюджету міста Бахмута на 2018 рік коштів у сумі 650 тисяч гривень.

15. Підприємству ТОВ «КЕРАМІК-АРТ» депутати узгодять рішення про надання гірничого відводу в межах земель комунальної власності територіальної громади міста Бахмута.

16. Бахмутська міська рада приєднається до пілотного проекту “ProZorro.Продажі”. Тепер, у разі продажу, передачі в оренду на конкурсних засадах майна комунальної власності територіальної громади м.Бахмута  будуть застосовувати електронну торгову систему даного пілотного проекту.

17. Знижку у розмірі 50% на оплату комунальних послуг, утримання житла, на придбання твердого палива та газу зможуть отримати особи з інвалідністю по зору 1 і 2 групи, діти з інвалідністю по зору до 18 років.

Більш детальніше про проекти рішень можна дізнатись тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]