Main menu

Наприкінці минулого року був затверджений Бахмутський госпітальний округ, до якого увійшли медичні заклади п’яти адміністративних одиниць. Відповідно до нормативної бази МОЗ координацією дій на рівні округа буде займатися Госпітальна рада. Хто стане членом цієї ради від Бахмута?

По-перше, треба уточнити які адміністративні одиниці входять до Бахмутскього госпітального округу. Окрім Бахмута це Соледарська і Сіверська ОТГ, місто Часів Яр та Світлодарськ. Всі ці адміністративні одиниці мають на своїй території лікарні другого рівня з різними потужностями. Одне з завдань Госпітальної ради проаналізувати ситуацію в окрузі і надати замовникам, тобто міським радам інформацію про оптимальні потужності, тобто однією з головних функцій ради і буде рекомендації щодо оптимізації медичних закладів.

Саме так свої майбутні функції бачить один з кандидатів ради від Бахмута начальника Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова:

«Відповідно до концепції реформи охорони здоров’я – «гроші йдуть за пацієнтом» пацієнти лікарень не будуть закріплені територіально і лікарні отримать гроші від держави не на утримання ліжок, а за надану послугу. В конкурентній боротьбі лікарень за клієнта буде визначено, які потужності не використовуються і тому не має сенсу фінансувати порожні ліжка. Аналізувати відвідуваність і якість надання послуги буде Госпітальна рада».

Відповідно до проекту рішення, що зараз опублікований на сайті Бахмутскої міськради, до складу Госпітальної ради пропонується ввести чотири представника від Бахмута:

-        Вітязя Володимира  Михайловича - головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Бахмутська стоматологічна поліклініка»;

-        Миронову Олену Олександрівну – начальника Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради;

-        Мельникову Світлану Леонідівну - головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Бахмутська центральна районна лікарня»;

-        Точену Вікторію Володимирівну -  заступника міського голови міста Бахмут.

Ще два представника затвердила рада Соледарської ОТГ, по одній людині будуть представляти Часів Яр, Сіверську ОТГ, Світлодарськ. Загалом дорадчий орган буде включати 9 членів, де представники Бахмута займають майже половину голосів. Як повідомила Миронова, загальний склад буде затверджуватися в Донецькій обласній адміністрації.

«Створюється дорадчий орган, який буде тільки аналізувати і подавати пропозиції замовнику (місцевій раді), ми не будемо приймати ніякі рішення», - підкреслює кандидат до Госпітальної ради Бахмутського госпітального округу головний лікар БЦРЛ Світлана Мельнікова.

Функції Госпітальної ради визначені рекомендованим МОЗ Положенням про госпітальний округ Положенням про госпітальний округ. Але кожний з майбутніх членів ради по різному бачить сенс своєї роботи.

«Ця рада буде визначати політику в сфері медичної допомоги. Ми маємо визначити які напрямки будемо розвивати в межах округу, як будемо вирішувати питання взаємодії між закладами. Нам потрібно буде визначити порядок надання медичної допомоги для мешканців округу, відпрацювати потоки пацієнтів як в межах округу так і на високоспеціалізованій ланці», - пояснює, кандидат у члени ради, Віктор Безкровний, начальник відділу охорони здоров'я Соледарської міськради.

Відповідно до рекомендацій МОЗ Госпітальна рада може залучати до своєї діяльності відповідних фахівців, науковців та представників громадськості. Залучення таких фахівців здійснюється безоплатно шляхом залучення таких фахівців на громадських засадах або шляхом оплати їх роботи з місцевих бюджетів рад – учасників госпітального округу, або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.