“Децентралізація в деталях”: на запитання мешканців Соледарської ОТГ відповідає місцевий експерт

Семаковська Тетяна 11:48, 4 Серпня 2017

Соледарська ОТГ існує більше півроку. Є позитивні зміни, які вдалось зробити та їх відмічають і люди. Але є й проблеми. Як їх вирішувати, на що звернути увагу, щоб скоріше стати спроможною громадою коментує політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов.

З коментаріями Петра Тутова на запитання Опитненьскої,Іванівськіої, Покровської,Зайцівської,Клинівської сільрад, вже сформованої Сіверської ОТГ та міста Часів Яру ми знайомили читачів у минулих матеріалах. Зараз експерт коментує побоювання мешканців Сіверської ОТГ.

Мешканці Соледарської ОТГ скаржаться на погане водопостачання, погані дороги, неналежне транспортне забезпечення.

Соледарська ОТГ мала найкращі умови при її формуванні. Рішення про її створення було прийняте ще у 2015 році майже за півтора року до виборів. За цей час можна було розробити програму розвитку, скласти структуру виконкому, шукати і займатися грантовими проектами… Нажаль, після виборів громада почала життя майже з “чистого аркуша”. Тому процес становлення громади йде дуже складно. Проблема водопостачання є одною із головних, бо знос водогонів складає 86 %. Для її вирішення було створено комунальне підприємство, яке займається обслуговуванням та ремонтом водогонів. Зараз укріплюється його матеріальна база. На сесії депутатами було прийнято рішення щодо придбання нового екскаватора. Безумовно, це позитивні напрацювання, але їх можна було б вирішувати одночасно з прийняттям водоводу на баланс громади від попереднього власника КП «Бахмутвода». Дуже повільно вирішується питання з ремонтом доріг, бо більшість із них ще стоїть на балансі облавтодору та ін. Не вирішено питання транспортного забезпечення сіл Васюківка, Никифорівка, Федорівка, Роздолівка та інші. Соледарська громада фінансово спроможна і будемо сподіватися, що ці проблеми поступово будуть вирішені.

 

Чи можливий економічний розвиток Соледарської ОТГ: створення нових робочих місць?

Створення нових робочих місць – це проблема усіх громад, особливо в сільській місцевості. Над цим питанням повинен працювати весь керівний склад громади. Для цього необхідно прийняти відповідну структуру апарату управління міськради та відповідних управлінь, які б забезпечили ефективну роботу за відповідними напрямками. Зараз сформовані фінуправління, відділи: освіти, охорони здоров’я, туризму та інші. Є й відділ економіки, але в його штаті, в порівнянні з іншими структурами, усього три посадовці. Тому чи зможуть вони ефективно займатись економікою громади, проектними програмами? Є питання й по заступниках голови. Згідно штатного розкладу прийнятого у січні 2017 року їх три. Один із них повинен займатись питаннями економічної політики та інвестиціями, що саме і сприятиме створенню робочих місць, поповненню бюджетних надходжень та інше. Нажаль, ця посада й досі вакантна. Депутатський корпус сформований з різних політичних сил. Між головою та депутатами не завжди є порозуміння, тому ці питання не вирішуються. Треба якнайскоріше виходити з цієї ситуації, та спільно працювати на благо усієї громади!

Чи можливе збереження єдиного працюючого підприємства ДП “Артемсіль”?

Державне підприємство «Артемсіль» – головний платник податків до міського бюджету і є бюджетоутворюючим підприємством. За перше півріччя від нього до бюджету міськради надійшло більш як 40 мільйонів гривень – це податок з доходів фізичних осіб, орендна плата за землю та інші. Із таким підприємством потрібно тісно співпрацювати, налагоджувати ефективні комунікації, знати його потреби, у т.ч. внутрішні, та працювати на випередження.

Мешканці скаржаться на брак лікарів у громаді.

Місцева лікарня вже взята на баланс громади, але зараз існує проблема браку лікарів. Для її вирішення було прийняте рішення ради – надавати лікарям, які згодні працювати в Соледарській ОТГ службові квартири, терміном на 10 років. Для забезпечення мешканців спеціалізованими медичними послугами , на мій погляд, до створення власної бази требо було своєчасно укласти договори з Бахмутською лікарнею. Депутати виправили цю помилку. На останній сесії вони прийняли рішення щодо перерахування субвенції у сумі три мільйони гривень, але в Бахмуті підрахували, що вартість таких послуг складає шість мільйонів. Тому потрібно спільно обговорювати це питання – рахувати відвідування мешканців Соледарської ОТГ, тим паче, що практика вирішення цього питання у нас є, на прикладі взаємовідносин району та міста.

Мешканці села Бахмутське відмічають позитивні зміни.

На сільських територіях працюють сільгосппідприємства та фермерські господарства, які й формують бюджет. Виконавчі органи громади повинні сприяти розвитку сільського бізнесу. Є надія, що будуть складатись проекти на участь у грантах для фінансування і створення переробних підприємств та ін. Але, поки участь бізнесу сільського регіону в даних проектах вкрай низька. В обласному конкурсі “Донецький куркуль” прийняли участь лише два представники з району. Тобто є резерви, треба вчити людей та залучати грантові програми для досягнення спроможності усієї громади. Для збільшення надходжень до бюджету потрібна й інвентаризація сільськогосподарських земель.

 150 2c28f 16ffd

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]