Експерт з децентралізації в Україні коментує побоювання мешканців Зайцівської сільради

Семаковська Тетяна 11:57, 12 Липня 2017

Зайцівська сільрада на відміну від своїх сусідів має дефіцитний бюджет. Певно, після об’єднання вони зможуть покращити фінансову ситуацію, оскільки зміниться формула розподілу податків. Від підприємств, що працюють на сьогоднішній території сільради в бюджет буде надходити 60% ПДФО. Фінансові та інші питання коментує секретар Ради донорів з питань децентралізації в Україні, Сергій Попов з наведенням досвіду вже створених громад.

popov 04d3e b1d8cСергій Попов в минулих матеріалах надавав експертну оцінку Опитненьскої, Іванівської, Покровської сільрадам. На черзі – Зайцівська сільрада.  

Вже сьогодні керівники установ думають над тим як застосувати енерго-заощадливі технології, як поліпшити стан життя селян. Олександр Пономаренко справедливо озвучує необхідність формування дорожньої карти, яка б допомогла визначити пріоритетність завдань для роботи нової влади в об’єднаній громаді.

Важливо звертати увагу і не тільки на проблеми які існують сьогодні, важливо шукати і точки зростання. Можу привести приклад Черкаську об’єднану громаду, що була утворена в 2015 році. При утворенні, її бюджет був дефіцитним на 30%. Одним з перших вони прийняли на роботу землевпорядника, завдяки якому змогли провести інвентаризацію землі на території новоутвореної громади. Цей крок допоміг їм значно поповнити бюджет, оскільки було знайдено землі, які обробляються, але податок за них не сплачувався. За додатково залучені кошти вони змогли побудувати дитячі майданчики на території кожного села, що є на території об’єднаної громади.

Підтримка сільського господарства

Говорячи про розвиток сільського господарства, в першу чергу потрібні не державні програми чи інвестори, а відкритий ринок землі. Деякі політичні сили лякають нас, що після того, як ринок відкриють, то всі землі скуплять латифундисти. Якщо подивитись через супутника на Україну, то ви побачите, що вся земля вже розподілена між латифундистами, це величезні земельні ділянки, на відміну тої ж сусідньої Польщі. Це ж підтверджується словами Олександра Пономаренко, коли він говорить, що підприємство зареєстровано десь далеко, а тут тільки поля, куди приганяють на пару днів комбайн для засівання полів та збору врожаю. Люди не працюють на цій землі! Які б сьогодні інвестиції не давали на кооперацію чи розвиток приватного фермерства, ми побачимо, що сьогодні в селі немає достатньо землі для розвитку цих підприємств, вона вже в довгостроковій оренді. 

 150 2c28f be3cb

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]