Бахмутянка розповіла, як евакуювалася в Чернігів і відкрила точку з продажу шаурми

Микола Ситник 13:53, 10 Серпня 2023

Чернігів c9bfa

Ольга Люліна народилась у Бахмуті. Там її родина розпочала бізнес, відкривши піцерію-бар «Маяк», яку залюбки відвідували місцеві жителі. Водночас підприємиця відкрила в місті невелику ятку (лавку для торгівлі), де продавала фаст фуд. Після вторгнення росії в Україну жінка евакуювалася з Бахмута. Тепер вона будує плани і відновлює бізнес у Чернігові.

Про це повідомляється в сюжеті телеканалу «Дитинець».

Допомога українським військовим

До повномасштабного вторгнення жінка вже знала, що таке війна. Вперше від російських обстрілів їй довелось тікати в 2014-му році. Однак, перечекавши місяць, сім’я повернулась у Бахмут.

«Якраз пройшов період найгарячіших обстрілів. І одразу ми додому прилетіли. Всі були в паніці, ніхто не працював. Коли знову почалися бойові дії, з Дебальцевого виводили…Наш заклад «Маяк» багато хлопців пам’ятають. Вони приходили після того «котла», ми їх годували безкоштовно. Це був душевний та тяжкий момент», — пригадує бахмутянка.

Ольга 19fc4Мешканка Бахмута Ольга Люліна

Щасливе життя в Бахмуті зруйнувала війна

Після тих подій Ольга вирішила залишитись у Бахмуті. Родина в 2021 році святкувала Новий рік у повністю відремонтованій квартирі.

Квартира bc862Ремонт квартири розпочався в 2012-му році

Квартира1 c99b6Новий рік у новій квартирі

Сім’я вважала своє життя дуже щасливим, поки війна не прийшла до них вдруге.

«Ніхто навіть і не думав про можливий наступ росіян. Ніхто в це не вірив. 24-го лютого ми готувались до дня народження двох моїх племінників. У нас день народження, а тут — війна (ред. почалась). Сидиш і не розумієш: було настільки страшно. Коли літаки пролітали люди стрімголов тікали, виїжджали», — розповіла жінка.

Родина Люліних вирішила залишитися в Бахмуті, бо не думала, що бойові дії затягнуться надовго. До того ж, люди не хотіли покидати своїх рідних, житло та бізнес.

Спочатку всі жили в квартирі на першому поверсі, а потім переїхали до підвалу. Там люди чекали, що ось-ось все закінчиться.

Підвал d6716Родина жила в таких умовах

У липні 2022-го року ятку, в якій жінка продавала їжу пошкодили вибухова хвиля та уламки.

Згодом у Бахмуті зникли електрика та водопостачання, а доставка продуктів та ліків до міста стала фактично неможливою. Через постійні обстріли сім’я прийняла рішення їхати спочатку до Дніпра, а потім евакуюватися у Чернігів, до родичів.

«Сил більше не було, поїхали. Чоловік ще приїздив туди. Батько був до листопада, сидів і охороняв майно, щоб не вкрали. Потім його ледь-ледь вивезли», — згадала пані Ольга.

Вона точно не знає, коли зруйнували її будинок, дачу та кафе-бар «Маяк». Фото знищеного житла жінка випадково побачила в мережі.

«Нічого немає, все знищене. Найстрашніше те, що ми не знаємо, коли зможемо повернутися», — зазначила підприємиця.

Будинок в Бахмуті 8f32cБудинок, в якому жила сім’я Люліних

Нове життя в Чернігові

Бахмутянка, втративши все майно, не опустила руки і почала заново будувати своє життя в Чернігові. Взяла кредити, позичила гроші і відкрила нову точку з фаст фудом на Центральному ринку міста.

Головне 0848aПрацівники ринку у захваті від виробів бахмутянки, усім про неї розповідають та пропонують зайти до неї і спробувати самим.

Тепер пані Ольга годує чернігівців смачною шаурмою, чебуреками та млинцями з начинками, які дуже схожі на деякі страви бахмутського кафе-бару «Маяк»

За словами мешканки Бахмута, Чернігів її приємно вразив, зокрема добрими людьми.

«Я вийшла з автобуса і побачила настільки місто красиве. Вже через пів години орендувала собі квартиру. Пішла на ринок і взяла в оренду вільний кіоск. Реклами у мене немає, натомість є «сарафанне радіо». Працівники на ринку розповідають людям, що тут смачно. Вони так стараються. Я їм дуже вдячна.

Мені тут дихається легше. А найголовніше, що тут настільки добрі люди. Я не очікувала», — поділилася Ольга Люліна.

Шаурма 5b419Лаваш для смачної шаурми жінка робить власноруч. Смаколик від бахмутянки вартує лише 70 гривень

Історії підприємців із Бахмута, які мають працюючий бізнес

Читайте також: Підприємці-ВПО можуть отримати грантову допомогу на розвиток бізнесу: як долучитися?

Фото: всі світлини скріншоти з сюжету телеканалу «Дитинець»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро