Бахмутянка розповіла, як евакуювалася в Чернігів і відкрила точку з продажу шаурми

Микола Ситник 13:53, 10 Серпня 2023

Чернігів c9bfa

Ольга Люліна народилась у Бахмуті. Там її родина розпочала бізнес, відкривши піцерію-бар «Маяк», яку залюбки відвідували місцеві жителі. Водночас підприємиця відкрила в місті невелику ятку (лавку для торгівлі), де продавала фаст фуд. Після вторгнення росії в Україну жінка евакуювалася з Бахмута. Тепер вона будує плани і відновлює бізнес у Чернігові.

Про це повідомляється в сюжеті телеканалу «Дитинець».

Допомога українським військовим

До повномасштабного вторгнення жінка вже знала, що таке війна. Вперше від російських обстрілів їй довелось тікати в 2014-му році. Однак, перечекавши місяць, сім’я повернулась у Бахмут.

«Якраз пройшов період найгарячіших обстрілів. І одразу ми додому прилетіли. Всі були в паніці, ніхто не працював. Коли знову почалися бойові дії, з Дебальцевого виводили…Наш заклад «Маяк» багато хлопців пам’ятають. Вони приходили після того «котла», ми їх годували безкоштовно. Це був душевний та тяжкий момент», — пригадує бахмутянка.

Ольга 19fc4Мешканка Бахмута Ольга Люліна

Щасливе життя в Бахмуті зруйнувала війна

Після тих подій Ольга вирішила залишитись у Бахмуті. Родина в 2021 році святкувала Новий рік у повністю відремонтованій квартирі.

Квартира bc862Ремонт квартири розпочався в 2012-му році

Квартира1 c99b6Новий рік у новій квартирі

Сім’я вважала своє життя дуже щасливим, поки війна не прийшла до них вдруге.

«Ніхто навіть і не думав про можливий наступ росіян. Ніхто в це не вірив. 24-го лютого ми готувались до дня народження двох моїх племінників. У нас день народження, а тут — війна (ред. почалась). Сидиш і не розумієш: було настільки страшно. Коли літаки пролітали люди стрімголов тікали, виїжджали», — розповіла жінка.

Родина Люліних вирішила залишитися в Бахмуті, бо не думала, що бойові дії затягнуться надовго. До того ж, люди не хотіли покидати своїх рідних, житло та бізнес.

Спочатку всі жили в квартирі на першому поверсі, а потім переїхали до підвалу. Там люди чекали, що ось-ось все закінчиться.

Підвал d6716Родина жила в таких умовах

У липні 2022-го року ятку, в якій жінка продавала їжу пошкодили вибухова хвиля та уламки.

Згодом у Бахмуті зникли електрика та водопостачання, а доставка продуктів та ліків до міста стала фактично неможливою. Через постійні обстріли сім’я прийняла рішення їхати спочатку до Дніпра, а потім евакуюватися у Чернігів, до родичів.

«Сил більше не було, поїхали. Чоловік ще приїздив туди. Батько був до листопада, сидів і охороняв майно, щоб не вкрали. Потім його ледь-ледь вивезли», — згадала пані Ольга.

Вона точно не знає, коли зруйнували її будинок, дачу та кафе-бар «Маяк». Фото знищеного житла жінка випадково побачила в мережі.

«Нічого немає, все знищене. Найстрашніше те, що ми не знаємо, коли зможемо повернутися», — зазначила підприємиця.

Будинок в Бахмуті 8f32cБудинок, в якому жила сім’я Люліних

Нове життя в Чернігові

Бахмутянка, втративши все майно, не опустила руки і почала заново будувати своє життя в Чернігові. Взяла кредити, позичила гроші і відкрила нову точку з фаст фудом на Центральному ринку міста.

Головне 0848aПрацівники ринку у захваті від виробів бахмутянки, усім про неї розповідають та пропонують зайти до неї і спробувати самим.

Тепер пані Ольга годує чернігівців смачною шаурмою, чебуреками та млинцями з начинками, які дуже схожі на деякі страви бахмутського кафе-бару «Маяк»

За словами мешканки Бахмута, Чернігів її приємно вразив, зокрема добрими людьми.

«Я вийшла з автобуса і побачила настільки місто красиве. Вже через пів години орендувала собі квартиру. Пішла на ринок і взяла в оренду вільний кіоск. Реклами у мене немає, натомість є «сарафанне радіо». Працівники на ринку розповідають людям, що тут смачно. Вони так стараються. Я їм дуже вдячна.

Мені тут дихається легше. А найголовніше, що тут настільки добрі люди. Я не очікувала», — поділилася Ольга Люліна.

Шаурма 5b419Лаваш для смачної шаурми жінка робить власноруч. Смаколик від бахмутянки вартує лише 70 гривень

Історії підприємців із Бахмута, які мають працюючий бізнес

Читайте також: Підприємці-ВПО можуть отримати грантову допомогу на розвиток бізнесу: як долучитися?

Фото: всі світлини скріншоти з сюжету телеканалу «Дитинець»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро