Ольга Люліна народилась у Бахмуті. Там її родина розпочала бізнес, відкривши піцерію-бар «Маяк», яку залюбки відвідували місцеві жителі. Водночас підприємиця відкрила в місті невелику ятку (лавку для торгівлі), де продавала фаст фуд. Після вторгнення росії в Україну жінка евакуювалася з Бахмута. Тепер вона будує плани і відновлює бізнес у Чернігові.
Про це повідомляється в сюжеті телеканалу «Дитинець».
Допомога українським військовим
До повномасштабного вторгнення жінка вже знала, що таке війна. Вперше від російських обстрілів їй довелось тікати в 2014-му році. Однак, перечекавши місяць, сім’я повернулась у Бахмут.
«Якраз пройшов період найгарячіших обстрілів. І одразу ми додому прилетіли. Всі були в паніці, ніхто не працював. Коли знову почалися бойові дії, з Дебальцевого виводили…Наш заклад «Маяк» багато хлопців пам’ятають. Вони приходили після того «котла», ми їх годували безкоштовно. Це був душевний та тяжкий момент», — пригадує бахмутянка.
Мешканка Бахмута Ольга Люліна
Щасливе життя в Бахмуті зруйнувала війна
Після тих подій Ольга вирішила залишитись у Бахмуті. Родина в 2021 році святкувала Новий рік у повністю відремонтованій квартирі.
Ремонт квартири розпочався в 2012-му році
Новий рік у новій квартирі
Сім’я вважала своє життя дуже щасливим, поки війна не прийшла до них вдруге.
«Ніхто навіть і не думав про можливий наступ росіян. Ніхто в це не вірив. 24-го лютого ми готувались до дня народження двох моїх племінників. У нас день народження, а тут — війна (ред. почалась). Сидиш і не розумієш: було настільки страшно. Коли літаки пролітали люди стрімголов тікали, виїжджали», — розповіла жінка.
Родина Люліних вирішила залишитися в Бахмуті, бо не думала, що бойові дії затягнуться надовго. До того ж, люди не хотіли покидати своїх рідних, житло та бізнес.
Спочатку всі жили в квартирі на першому поверсі, а потім переїхали до підвалу. Там люди чекали, що ось-ось все закінчиться.
Родина жила в таких умовах
У липні 2022-го року ятку, в якій жінка продавала їжу пошкодили вибухова хвиля та уламки.
Згодом у Бахмуті зникли електрика та водопостачання, а доставка продуктів та ліків до міста стала фактично неможливою. Через постійні обстріли сім’я прийняла рішення їхати спочатку до Дніпра, а потім евакуюватися у Чернігів, до родичів.
«Сил більше не було, поїхали. Чоловік ще приїздив туди. Батько був до листопада, сидів і охороняв майно, щоб не вкрали. Потім його ледь-ледь вивезли», — згадала пані Ольга.
Вона точно не знає, коли зруйнували її будинок, дачу та кафе-бар «Маяк». Фото знищеного житла жінка випадково побачила в мережі.
«Нічого немає, все знищене. Найстрашніше те, що ми не знаємо, коли зможемо повернутися», — зазначила підприємиця.
Будинок, в якому жила сім’я Люліних
Нове життя в Чернігові
Бахмутянка, втративши все майно, не опустила руки і почала заново будувати своє життя в Чернігові. Взяла кредити, позичила гроші і відкрила нову точку з фаст фудом на Центральному ринку міста.
Працівники ринку у захваті від виробів бахмутянки, усім про неї розповідають та пропонують зайти до неї і спробувати самим.
Тепер пані Ольга годує чернігівців смачною шаурмою, чебуреками та млинцями з начинками, які дуже схожі на деякі страви бахмутського кафе-бару «Маяк»
За словами мешканки Бахмута, Чернігів її приємно вразив, зокрема добрими людьми.
«Я вийшла з автобуса і побачила настільки місто красиве. Вже через пів години орендувала собі квартиру. Пішла на ринок і взяла в оренду вільний кіоск. Реклами у мене немає, натомість є «сарафанне радіо». Працівники на ринку розповідають людям, що тут смачно. Вони так стараються. Я їм дуже вдячна.
Мені тут дихається легше. А найголовніше, що тут настільки добрі люди. Я не очікувала», — поділилася Ольга Люліна.
Лаваш для смачної шаурми жінка робить власноруч. Смаколик від бахмутянки вартує лише 70 гривень
Історії підприємців із Бахмута, які мають працюючий бізнес
- Шматочок Бахмута у Львові: як бахмутянка відкрила сирний бізнес у місті Лева
- Майстер-універсал: як бахмутянка Інна Колягіна відкрила бізнес в новому місті
- Як перукарка з Бахмута живе й працює в Канаді
- Бізнес в евакуації: як працює фітнес-центр бахмутянки на Сумщині
- Сантехніка з Бахмута в Дніпрі: як бахмутянка відкрила магазин в евакуації?
- «Ця війна нас навчила не роз’єднуватися, а об’єднуватися»: історія бахмутянки, яка відкрила свою справу в Києві
Читайте також: Підприємці-ВПО можуть отримати грантову допомогу на розвиток бізнесу: як долучитися?
Фото: всі світлини скріншоти з сюжету телеканалу «Дитинець»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!