Як підготувати дитину ВПО до навчального року?

Семаковська Тетяна 14:57, 1 Серпня 2023

woman g9654e32b5 1280 6378bДо початку нового навчального року залишилося менш як місяць, багато дітей цьогоріч підуть на навчання вже офлайн за місцем проживання. Тож, батькам треба заздалегідь психологічно підготувати дитину до нової школи, щоб уникнути непорозумінь та створити позитивну атмосферу.

Як це зробити правильно та допомогти адаптуватися школяру до навчання розповідає психологиня, коуч Юлія Макогон.

Батьки мають розуміти, що життя зміниться не тільки в дитини

Психологиня Юлія Макогон пояснює, що початок навчального року часто більш хвилює батьків, ніж самих дітей. 

«Спочатку дорослим треба прийняти той факт, що на цілих 9 місяців їхнє життя зміниться і щоденне планування збільшиться у двічі. Вміння контролювати гнів, злість, роздратування, нетерплячість, стане прямим шляхом до  безпечного дев’ятимісячного спокою», — каже Юлія Макогон.

Вона додає, важливо, щоб батькам потрібно вміти корегувати свій емоційний стан, щоб він не впливав негативно на дитину. 

Навчіться планувати разом

Перед навчальним роком гарною звичкою стане впровадження планування. Якщо таку навичку  закласти з першого класу, це гарантовано допоможе вашій дитині стати самодисциплінованою і відповідальною, ділиться у розмові фахівчиня.

«У першокласника ще немає  аналітичного мислення, тому дитині потрібно бачити через дорослого приклад для наслідування. Навчіть дитину сприймати і обговорювати інформацію, навчіть порівнювати та узагальнювати. С точки зору фізіології вже в 5 років дитина здатна самостійно зробити свої висновки», — пояснює психологиня.

Вона наголошує, що якщо батьки раніше не пригнічували інтерес дитини в пізнанні навколишнього світу, то на момент вступу до школи малюк мав б вже навчитися аналізувати та знаходити причинно-наслідкові зв’язки.

Допомагайте малюку адаптуватися через гру

Навчання діти часто сприймають нудним, тому, щоб вдало інтегрувати дитину можна спробувати сприймати нові знання через гру. Психологиня радить допомагати дитині самостійно моделювати різні життєві ситуації, й шукати в них рішення.

«Бо малюк може в них тільки попадати, й це більш від своєї недосвідченості. Вам, як дорослим прийдеться терпляче пояснювати прості і зрозумілі для вас речі. Тільки так ваша дитина буде набувати життєвої свідомості. А ще, ви будете стикатися з дитячим антагонізмом (ред. суперечки)», — розповідає Юлія Макогон.

Навчіть малюка доводити почате до кінця

У процесі навчання дітям може ставати нудно, як наслідок розпочате домашнє завдання, так й не буде виконано. Або ж дитина відкладе його через те, що у неї не виходить одразу. Тут важливо розуміти, що малюк може переймати ваші патерни, тож навчіть себе не імпульсивної поведінки. 

Психологиня радить наступні кроки:

  • Натренуйте можливість спокійної вимови;
  • Навчіться підбадьорити дитину;
  • Подивіться на те, що ви називаєте помилкою, як на набуття досвіду;
  • Вчіть дитину доводити справу до кінця, наприклад, давайте завдання, які реально можливо виконати за 15-20 хвилин; але для дитини старшого шкільного віку це може бути 30-40 хвилин.
  • Привчайте себе до сумісної праці, зверніть увагу, що коли ви виконуєте щось разом, у майбутньому дитині буде простіше виконати ваше прохання, бо думками вона повертатиметься до зразка сумісної вашої діяльності;
  • Не забувайте похвалити дитину за її вчинок, будьте  щедрими на похвалу;
  • Бережіть себе і свою дитину;
  • Прислухайтеся до її емоційного стану.

«Батьки, дуже важливо розуміти, що процес навчання дитини йтиме добре, тільки тоді, коли дитина має інтерес до неї та радість від цього процесу. Хваліть дитину. Позитивні відчуття, які за цим стоять, нададуть вашій дитині сміливості, бажання до конструктивної комунікації, цікавість до життєвих подій, та до навчання!», — резюмує психологиня.

Читайте також: Як батькам підготуватися до вступу дитини в перший клас: поради від психологині

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]