Спортсмени з Бахмута можуть змагатися на турнірах із росіянами та білорусами

Семаковська Тетяна 14:08, 27 Липня 2023

Олімпійські ігри fb434

Міністерство молоді та спорту України дозволило національним збірним України брати участь у міжнародних змаганнях, де спортсмени з російської федерації та Республіки білорусь виступають у нейтральному статусі. Редакція «Бахмут IN.UA» пояснює, чому це рішення важливе для багатьох професійних спортсменів з України.

Відповідний наказ від від 26 липня 2023 року № 4435 оприлюднений на офіційному сайті відомства.

«Департаменту олімпійського спорту, департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту, Українському центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» не відряджати офіційні делегації національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю для участі у міжнародних спортивних змаганнях, в яких беруть участь спортсмени, що представляють  російську федерацію та/або республіку білорусь під своїми національними прапорами, та/або використовують власну національну символіку, та/або своїми публічними діями чи заявами виказують приналежність до російської федерації та республіки білорусь», — зазначається в наказі.

Наказ f9514Наказ Міністерства молоді та спорту України. Фото: скріншот «Бахмут IN.UA»

Відповідальність за порушення наказу

У разі виявлення порушень, відповідальний за участь команди в спортивному заході має:

  • зафіксувати факт порушення нейтрального статусу та рекомендованих умов участі індивідуальних нейтральних атлетів, визначених Міжнародним олімпійським комітетом; 
  • заявити протест організатору міжнародного спортивного заходу за процедурою, встановленою регламентом;
  • у разі відмови організатора усунути зазначені порушення, забезпечити припинення участі офіційної делегації у заході; 
  • невідкладно повідомити про порушення міністерство та національну федерацію із виду спорту для подальшого їх оскарження за процедурами,  визначеними міжнародними федераціями, Міжнародним олімпійським комітетом, та/або в судовому порядку.

У разі виявлення фактів порушення наказу українськими спортсменами або вчинення ними дій, що можуть трактуватися як прояв солідарності з представниками російської федерації та/або республіки білорусь (привітання, фотографування тощо), Мінмолодьспорт розглядатиме питання про позбавлення спортивної федерації статусу національної з подальшим розірванням договору про співпрацю та виключенням зазначених спортсменів зі складу національних збірних команд.

Дивна заборона Мінмолодьспорту шкодить спорту

Заслужений тренер України, тренер-викладач Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1 (КДЮСШ №1) Бахмутської міської ради, голова Федерації сумо Донецької області Олег Рева розповів нашій редакції, чому попередня постанова міністерства шкодила українському спорту.

«Страждає український спорт, бо міністерство постанову прийняло однозначно. Федерації відповідають за участь спортсменів у тих змаганнях, де беруть участь російські атлети. Але я не розумію, як це на всіх розподіляється? Бо та ж Еліна Світоліна виграє турніри з росіянами, перемагає їх. Вона — національний герой. Інші спортсмени, якщо візьмуть участь у змаганнях із росіянами, то будуть зрадниками Батьківщини. Це ніби двояка і незрозуміла ситуація. Або якось міністерство має це чітко та зрозуміло пояснити, або зробити для всіх однакові умови. Чи всі не беруть участь, чи беруть участь, але на якихось певних умовах.

 

Серед спортсменів багато суперечок щодо цієї теми. До спільного рішення поки що міністерство не дійшло. Футбол та великий теніс — комерційні види спорту. Вони фінансуються не з грошей держави, а з інших джерел. Наразі вони приймають рішення самі і можуть брати участь у змаганнях із росіянами. Інші такі рішення не можуть ухвалювати, адже їх просто не профінансують після цього. Тому це питання більше до міністерства, аніж до спортсменів», — підкреслив Олег Рева.

Рева1 4a3d8Олег Рева з підопічними. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Спорт без змагання втрачає сенс

«Коли наші атлети через неучасть у змаганнях там, де беруть участь росіяни, не потрапляють до рейтингу, не відбираються на Олімпіаду чи інші важливі старти. Це позначається і на рівні українського спорту взагалі, і життя спортсмена змінюється, ламається, зникає будь-який сенс. Людина готувалась до Олімпіади і не змогла відібратися, бо її не допустили до змагань. 

 

Який тоді сенс у спорті взагалі? Тоді можна займатися фізкультурою чи масовим спортом, але не спортом вищих досягнень. Наша країна у багатьох видах спорту займає одне з провідних положень. Але якщо спортсмени перестануть виступати і відбиратися, то ми швидко скотимося, і замість лідерів станемо аутсайдерами», — додав Олег Рева.

Рева 4e707Заслужений тренер України Олег Рева зі своїми вихованцями. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Читайте також: Спорт не поза політикою: що думають видатні атлети з Бахмута про участь росіян у міжнародних змаганнях?

До слова, в квітні 2023 року Міністерство молоді та спорту України заборонило національним збірним змагатися на турнірах, участь у яких беруть росіяни та білоруси.

Нагадаємо, що бахмутянка Вікторія Ткачук у бігу на 400 метрів з барʼєрами завоювала ліцензію на Літні Олімпійські ігри 2024 року, які відбудуться в Парижі.

Вам буде цікаво: 

Фото: Getty Images

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Підбірка цікавих костюмів для дітей на Геловін

Геловін 2023: підбірка цікавих ідей для дитячих костюмів

Геловін — цікаве свято, яке прийшло в Україну з Заходу. Його відзначають у ніч на 1 листопада. Ще кілька років тому українці були байдужими до […]

13:31, 30.09.2023 Микола Ситник

Можна показувати себе з кращого боку, але не брехати: експертка розповіла, як правильно скласти резюме

Правильне оформлення резюме є ключовим елементом успішного пошуку роботи. Адже, воно створює перше враження про вас як про кандидата. Вам потрібно вміти підсвітити свої сильні […]

Гуманітарний центр з Бахмутом у серці

Гуманітарні штаби Донеччини: де ВПО можуть отримати допомогу

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 16 регіонах та 27 містах України діють 70 гуманітарних штабів, центрів або хабів. У цих […]

13:55, 29.09.2023 Микола Ситник
ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]