Як вступникам із Бахмута підтвердити вибір місця навчання: інструкція

Семаковська Тетяна 14:39, 26 Липня 2023

Абітурієнти ae10f

Абітурієнти, які отримали рекомендацію до зарахування в омріяний заклад освіти, мають підтвердити місце навчання. Міністерство освіти і науки України спільно з державним підприємством «Інфоресурс» розробили зручну інструкцію та зібрали важливу інформацію, щоб майбутні студенти розібралися з цим швидко і легко.

Як підтвердити місце навчання?

У закладі освіти під час виконання вимог до зарахування: 

  • підпишіть заяву онлайн за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або «Дія.Підпис»;
  • або власноруч підпишіть роздруковану заяву і завантажте її сканкопію в електронний кабінет.

В електронному кабінеті

  • для всіх вступників — підпишіть заяву за допомогою КЕП або «Дія.Підпис»;
  • лише для вступників, які перебувають на території, деокупованій після 1 вересня 2022 року або за кордоном, і не можуть отримати КЕП на ID-картку — завантажте сканкопію власноруч підписаної заяви.

Накласти КЕП

  1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)» та натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти».  
  2. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
  3. Оберіть пункт «Накласти кваліфікований електронний підпис» та натисніть кнопку «Накласти КЕП». 
  4. Виберіть центр сертифікації, який видав вам ключ, завантажте файл ключа, зазначте пароль до нього та натисніть кнопку «Підписати». 
  5. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Важливо: накласти КЕП в електронному кабінеті можуть ті вступники, у даних яких зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). 

Для вступників, які реєструвалися на НМТ 2023 року, ці дані будуть внесені автоматично. Іншим вступникам треба звернутися до приймальної комісії закладу вищої освіти (ЗВО) для внесення інформації до бази.

Завантажити сканкопії заяви 

  1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)», натисніть «Друк електронної заяви», заповніть додаткові дані й натисніть «Так».
  2. Роздрукуйте заяву та власноруч підпишіть. Якщо немає можливості роздрукувати, напишіть таку ж заяву власноруч і підпишіть.  
  3. Повторно виділіть позначкою потрібну заяву і натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти». 
  4. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
  5. Оберіть пункт «Завантажити сканкопію власноруч підписаної заяви» та завантажте файл у форматі .JPG, .JPEG чи .PDF розміром не більш як 2 МБ.
  6. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Скасувати вибір 

  1. Виділіть позначкою потрібну заяву та натисніть «Скасувати підтвердження вибору місця здобуття освіти (анулювати КЕП/видалити файл)». 
  2. Ознайомтеся з текстом попередження та натисніть «Підтвердити». 

Важливо: скасувати вибір місця навчання вступник може тільки до моменту підтвердження закладом освіти виконання вимог до зарахування.

Ознайомитися з детальною відеоінструкцією можна за посиланням.

Дедлайни підтвердження місця навчання на бюджет

  • 29 липня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі базової середньої освіти (БСО) (9-ти класів);
  • 18 серпня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) (11-ти класів), кваліфікаційного рівня (КР);
  • 8 серпня (18:00) — молодший бакалавр, бакалавр, магістр на основі ПЗСО або НРК5 (з дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра);
  • 29 серпня (18:00) — магістр на основі бакалавра (спеціаліста, магістра).

Читайте також: Як абітурієнтам правильно подати заяву на вступ до коледжу?  

Як писати і куди надсилати мотиваційний лист вступника — читайте тут.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні розпочався ключовий етап вступної кампанії — реєстрація електронних кабінетів для більшості вступників. Міністерство освіти і науки з державним підприємством «Інфоресурс» розробили алгоритм онлайн-вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).

Раніше ми писали, як вступникам із ТОТ подати документи до закладів вищої освіти.

Фото: zn.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Міжнародні потяги з Києва до Європи: графік руху та країни сполучення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 26 Листопада 2024
Потяги “Укрзалізниці” / фото ілюстративне, “Укрзалізниця”

Подорожі з та до України значно ускладнились, адже війна призвела до повного закриття повітряного простору. Наразі єдиним способом перетнути кордон є наземні види транспортних засобів, серед яких найбільш комфортними є потяги.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, які потяги курсують між Києвом та країнами Європи та графіки їх руху.

Міжнародні потяги з Києва

“Укрзалізниця” продовжує активний розвиток міжнародного залізничного сполучення з Європою. Наразі з Києва можна потрапити до Польщі, Австрії, Угорщини, Словаччини та Молдови.

Потяги з Києва у Польщу

Польща / фото ілюстративне, pexels

Київ має пряме сполучення з декількома містами Польщі, а саме з Варшавою, Перемишлем та Хелмом.

Потяг №67/68 проводить рейси з Києва у Варшаву. Він курсує щодня. Відправлення відбувається о 19:57, а прибуття о 10:17 наступного дня. Вартість квитка — від 1 700 гривень.

Придбати квитки можна лише за умови підтвердження особи за допомогою Дія.Підпис. Для цього в додатку “Укрзалізниця” потрібно обрати поїзд та пройти верифікацію за допомогою електронного підпису “Дія”.

Київ та польське місто Хелм з’єднує два потяги:

  • №19/20 — курсує щодня, відправлення з Києва о 19:57, а прибуття о 05:42 наступного дня, вартість квитка — від 1 300 гривень;
  • №23/24 — курсує щодня відправлення з Києва о 23:11, а прибуття о 11:15 наступного дня, вартість квитка — від 1 300 гривень.

Київ та Перемишль з’єднує чотири потяги, два з яких — це Інтерсіті:

  • №51/52 — курсує щодня, відправлення з Києва о 19:11, а прибуття о 05:50 наступного дня, вартість квитка — від 1 800 гривень;
  • №89/90 — курсує щодня, відправлення з Києва о 22:14, а прибуття о 11:13 наступного дня, вартість квитка — від 1 800 гривень;
  • №705/706 — курсує щодня, відправлення з Києва о 19:19, а прибуття о 04:25 наступного дня, вартість квитка — від 1 100 гривень;
  • №715/716 — курсує щодня, відправлення з Києва о 11:28, а прибуття о 20:20, вартість квитка — від 1 100 гривень.

Потяги з Києва в Австрію

Прапор Австрії / фото ілюстративне, iStock

Наразі єдиний потяг, який з’єднує столицю Україну та Австрію — це №749/149. Він сполучує Київ з Віднем. Курсує щодня, відправлення з Києва об 13:20, а прибуття о 11:20 наступного дня, вартість квитка — від 1 800 гривень.

Потяги з Києва в Угорщину

Угорщина / фото ілюстративне, iStock

Вже згаданий вище потяг №749/149 “Київ — Відень” прямує через Будапешт, а тому ним можна дістатися до столиці Угорщини. Відправлення з Києва о 13:20, а прибуття до міста відбувається о 08:20 наступного дня.

Нещодавно в “Укрзалізниця” анонсували запуск потяга №9/10, який напряму з’єднуватиме Київ та Будапешт. Він запрацює 15 грудня. Потяг відправлятиметься з Києва о 10:16 і прибуватиме до Будапешта о 06:00. Вартість квитка в купейному вагоні поки орієнтовна. Вона складає 3 000 гривень.

Потяги з Києва в Чехію

Чехія / фото ілюстративне, iStock

Потрапити в Чехії з Києва можна за допомогою потягу №715/716, який курсує щодня та з’єднує столицю України з Перемишлем. Вже у Польщі доведеться робити пересадку на чеський поїзд RJ 1000. Він відправлятиметься з Перемишля об 22:37 та прибуватиме в Прагу об 08:37. Для проїзду можна придбати єдиний квиток, або два окремих. 

Потяги з Києва в Молдову та Румунію

Молдова / фото ілюстративне, iStock

Наразі єдиний потяг, який з’єднує столицю Україну з Молдовою та Румунією є №351/352. Він курсує по парних та непарних числах. Відправлення з Києва відбувається о 17:05 та прибуває до Кишинева о 11:05. Вартість квитка починається від 1 700 гривень.

Прямого сполучення між Києвом та Румунією немає. Водночас можна зробити пересадку в Молдові та вже звідти відправитися до Румунії.

Де купити квитки

Купити квитки та перевірити їх наявність у продажу зараз можна в спеціальному додатку від “Укрзалізниця”. Завантажити його можна за посиланнями:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Юридична допомога для переселенців: як безкоштовно відновити документи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 26 Листопада 2024
Юридична допомога для переселенців / фото ілюстративне, pexels

Представники проєкту “Єднання заради дії” у партнерстві з БФ “ССС” реалізовує проєкт від IREX, в межах якого ВПО надається безплатна юридична допомога. Серед питань: відновлення втраченої документації, оформлення спадщини та отримання компенсації за пошкоджене або знищене житло

Про це йдеться на офіційному сайті проєкту “Єднання заради дії”.

Безплатна юридична допомога ВПО

Представники проєкту “Єднання заради дії” надають ВПО можливість отримати індивідуальні юридичні консультації з окремих питань, з якими вони можуть стикнутися. Наприклад, мова йде про наступні питання:

  • відновлення втраченої документації;
  • відновлення втрачених соціальних виплат;
  • оформлення спадщини;
  • отримання компенсації за пошкоджене або знищене житло;
  • деталі щодо порядку виїзду за кордон.

Юридичні консультації безплатно надають волонтери проєкту.

Куди звертатися

Для того, щоб отримати юридичну допомогу в межах проєкту “Єднання заради дії”, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. Далі з ВПО зв’яжеться юрист для проведення консультації в будь-який зручний спосіб:

  • телефоном;
  • у месенджері;
  • через e-mail;
  • відеозв’язком (Zoom).

Як отримати юридичну допомогу пораненим військовим

Юристи громадської організації “Принцип” надають безплатні консультації пораненим військовим та їхнім родинам через чат-бот у Telegram. Проєкт допомагає розв’язувати питання щодо ВЛК, документації та грошових виплат.

Для отримання юридичної допомоги необхідно:

  • знайти чат-бот @pryncyp_bot у Telegram;
  • обрати опцію “Поранення”;
  • описати свою проблему.

Якщо автоматична відповідь бота не розв’язує питання, користувач може обрати опцію чату з юристом та залишити свої контактні дані. Фахівці “Принципу” зв’яжуться для надання персональної консультації.

Юристи “Принципу” готові надати допомогу з широкого кола питань, включаючи:

  • оформлення документів;
  • процедури отримання виплат за поранення;
  • взаємодію з військовою частиною;
  • особливості проходження лікування та реабілітації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародні потяги з Києва до Європи: графік руху та країни сполучення

Подорожі з та до України значно ускладнились, адже війна призвела до повного закриття повітряного простору. Наразі єдиним способом перетнути кордон є наземні види транспортних засобів, […]

18:00, 26.11.2024 Скопіч Дмитро

Юридична допомога для переселенців: як безкоштовно відновити документи

Представники проєкту “Єднання заради дії” у партнерстві з БФ “ССС” реалізовує проєкт від IREX, в межах якого ВПО надається безплатна юридична допомога. Серед питань: відновлення […]

10:25, 26.11.2024 Скопіч Дмитро

Декретні виплати для непрацюючих у 2024 році: як правильно їх оформити

Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування.  Детальніше про те, які […]

16:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” запускає новий щоденний рейс із Києва в Європу: куди саме

“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”. Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в […]

13:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

Новий “Аватар”, “Капітан Америка” та перезапуск “Супермена”: п’ять фільмів, прем’єра яких запланована на 2025 рік

2025 рік обіцяє багато прем’єр, які здатні зібрати мільйони глядачів у кінотеатрах. Серед них фільми із захопливих трилогій, продовження вже відомих частин кіновсесвітів та навіть […]

10:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро