Народна мудрість каже, що сани готувати потрібно влітку, щоб зимою не мати проблем. Така ж ситуація із утепленням дому, особливо якщо ви живете у приватній оселі. Будинки на холодну пору починають утеплювати зсередини в кінці літа й на початку осені. Для цього обирають різні матеріали, як от скловата чи пінопласт.
Директор будівельної фірми «АМС БУД» Євгеній Хоружевський у коментарі редакції «Бахмут.IN.UA» розповів, як самостійно утеплити будинок.
Утеплення будинку
Зовнішнє і внутрішнє утеплення оселі відрізняється, внутрішнє утеплення важче, його бажано робити на етапі будівництва дому чи квартири, а от із зовнішнім утепленням — справи легші, його можна виконати самому. Проте в двох випадках важливо дотримуватися правил та вимог пожежної та санітарної безпеки.
Способи утеплення будинку
Зазвичай для утеплення обирають мінеральну вату, скловату, пінополістирол або пінопласт. Матеріал залежить від ваших вподобань та фінансових можливостей, наприклад дешевий спосіб утеплення оселі — це пінопласт, а дорожчий — скловата, пояснює Євгеній Хоружевський.
Внутрішнє утеплення будинку
Цегляний будинок можна утеплювати скловатою. Фото: з відкритих джерел
Часто мешканці багатоповерхівок ставлять питання: Чи можна утеплювати квартиру? Відповідь — так, але з нюансами. Утеплення будинку та утеплення стін квартири зсередини насправді фахівці не дуже рекомендують, тому що такий спосіб має ряд недоліків. Наприклад, якщо ви живете у невеличкій оселі – то її площа значно зменшиться, це потрібно врахувати. Також за неправильного встановлення можна зіштовхнутися із грибком.
Краще за все утеплювати дім чи квартиру саме із зовнішнього боку, втім якщо такої можливості немає — то слід ретельно все підготувати й обрати правильний матеріал. Зупинити свій вибір можна на пінополіуретані або екструдований пінополістирол (ред. матеріал схожий на пінопласт)
Технологія утеплення пінополістиролом
З приміщення, яке утеплюватимуть потрібно винести всі речі, шпалери зняти та зробити вільний доступ до стін. Утеплюючи квартиру чи дім зсередини краще віддати перевагу пінополістиролу, його товщина має бути не менш 3 сантиметрів. Працюючи з цим матеріалом не потрібно використовувати цвяхи, щоб не пошкодити вашу роботу, та не допустити пароізоляції. Достатньо буде клею. Якщо ви обрали пінопласт, то технологія буде така ж. Зверніть увагу, що пінопластовое утеплення потрібно закривати піщано-цементною або гіпсовою штукатуркою.
Технологія утеплення пінополіуретаном
Пінополіуретан – це герметична суміш, насичена повітрям. Він має гарну стійкість до грибка. Для утеплення потрібно очистити поверхню, просушити її, спінити матеріал і нанести його на всю поверхню стіни. Застигає пінополіуретан дуже швидко й має довгий термін експлуатації, близько 50 років. Його радять використовувати в приватних будинках й потрібно мати захисні костюми, краще довірити справу професіоналам.
Зовнішнє утеплення оселі
Зовнішнє утеплення будинку – найкращий варіант. Фото: з соцмереж
Оптимальний варіант утеплення будинку саме зовнішній. Навіть, якщо це багатоповерхівка. Фахівці радять використовувати мінеральну вату чи скловату. Якщо потрібно провести утеплення багатоповерхівки на високих поверхах — краще довірити цю справу спеціалістам, які мають спеціальне обладнання.
Технологія утеплення мінватою
Для утеплення мінеральна вата має мати правильну щільність, мінімум це 135 кг/м3, але краще більше, каже експерт. Також попередньо необхідно підготувати утеплення поверхню та суміш для приклеювання мінвати. Далі мінеральну вату потрібно закріплювати фасадним дюбелем, попередньо нанісши шар клею.
«Особливість мінеральної вати в тому, що шар клею має наноситися не тільки на стіну, але й на саму вату», — каже експерт.
Потім йде армуючий шар — це склосітка та суміш для армування. Після армування наноситься ще захисний шар, кожен попередній шар ґрунтується. Євгеній Хоружевський радить, щоб ваша робота була якісно виконана використовуйте матеріали на основі силікону.
Технологія утеплення скловатою
Утеплення скловатою. Фото: з відкритих джерел
Скловата — це один із підвидів мінеральної вати, вона вогнетривка, має стійкість до грибка та гарну повітропроникність. З недоліків варто знати, що скловата має нижчий термін експлуатації, ніж інші матеріали, а саме до 10 років.
Також вона не екологічна, й при роботі з нею слід мати засоби індивідуального захисту: респіратор, окуляри, рукавички. Утеплення скловатою рекомендують робити під сайдинг, або гіпсокартон. Для цього пласти скловати кріплять дюбелями до сухої та чистої поверхні, попередньо на ній розміщують гідроізоляційну плівку. Після прокладання скловати потрібно знову закріпити плівку та зашити її гіпсокартоном, або сайдингом. Так часто утеплюють стіни приватних будинків.
Матеріали для утеплення: які бувають
Мінеральна вата. Фото: з соцмереж
Обираючи матеріали для утеплення звертайте увагу на те, яка у вас будівля: дерев’яна чи цегляна, чи має вона добру вентиляцію, тощо. Серед основних матеріалів експерти радять:
- пінопласт (підходить для зовнішньої обробки стін фасаду, за дотримання пожежної безпеки може бути використаний, як бюджетний варіант для внутрішнього утеплення);
- мінеральну вату або скловату (підходить для зовнішньої обробки стін фасаду);
- екструдований пінополістирол (підходить для внутрішнього утеплення);
- пінополіуретан (підходить для внутрішнього та зовнішнього утеплення).
Вам буде цікаво
- Креативні ідеї: як надати нове життя старим меблям?
- Як переселенцям бюджетно покращити житлові умови без особливих витрат: інструкція
Фото: фотосток
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!