Як переселенцям бюджетно покращити житлові умови без особливих витрат: інструкція

Семаковська Тетяна 18:56, 21 Квітня 2023

валик 62ab5Через війну багато бахмутян були змушені покинути свої домівки, чимало людей зараз живуть в гуртожитках, бо не мають змоги орендувати квартиру. Гуртожитки, в які потрапляють люди часто далекі від хороших умов, обдерті меблі чи старі стіни не рідкість. Втім, тут може допомогти штучний інтелект (ШІ).

Показуємо, як за допомогою ШІ або вмілих рук можна покращити свою квартиру без особливих фінансових витрат. 

Покращите умови життя – покращиться емоційний стан 

Донеччанка Тетяна Красько розповідала редакції «Бахмут. IN. UA», що опікується шелтером для переселенців на Полтавщині. Жінка зазначає, що гуртожиток, який надали для проживання людям, потребує ремонту. Люди після приїзду часто перебувають в депресії, й не мають можливості самостійно оновити кімнату, втім деякі все ж беруться до справи після роботи із психологом.

«На одному із занять де ми займалися арттерапією потрібно було написати, які є проблеми. Біля мене сидів чоловік років 40. Він скептично спочатку відносився до цього, але писав свої проблеми: робота, житло…Й питав навіщо це все писати, а потім визнав, що його родині зараз потрібна підтримка. Цей момент мене дуже вразив. Зараз він робить ремонт у своїй кімнаті», — ділиться Тетяна Красько.

Люди покращують свої житлові умови, щоб створити затишок, а зробити це можна різними способами.

Як зробити свою квартиру, кімнату чи навіть ліжко кращим?

5e63e073b6951381b0a2718159aa04e0 40aa9

Старий комод може перетворитися у сучасну стінку. Фото: з відкритих джерел

Якщо ви живете в орендованому, житлі, гуртожитку, чи просто винаймайте ліжко — завжди можна зробити свій куток привабливішим для себе. Річ у тому, що наше сприйняття оточуючого також позитивно або негативно впливає на наш емоційний стан. Тож, облаштовувати своє житло доцільно. Можна скористатися бюджетними порадами, як от оновлення меблів.

До цього заняття можна долучити всю родину включно з дітьми. Якщо в квартирі чи гуртожитку ви маєте старий стіл, кухонну шафку, чи просто старе дзеркало на комоді, яке вже не шкода використати для експериментів — тоді можна спробувати себе в ролі творця. 

Що потрібно для оновлення меблів?

DSC 9856 75528

Пензлик. Фото: з відкритих джерел

Переважно старі меблі вироблені з ДСП (ред. деревинностружкова плита) або МДФ (ред. плита яка виготовляється з дуже дрібної тирси, дрібнішої за ту, що використовують для ДСП). Такі меблі можна фарбувати без особливих зусиль. Наводимо перелік інструментів, які знадобляться:

  • акрилова фарба
  • наждачка
  • пензлик
  • акрилова шпаклівка
  • прозорий лак для дерева
  • рідка золота або срібна поталь для прикраси, якщо є металеві елементи
  • ідея декору, якщо ви будете його використовувати
  • будь-яка ганчірка, щоб витирати пензлик
  • Розчинник для  фарб (щоб очистити пензлик після  фарби, або в проміжку між фарбуваннями, якщо ви використовуєте різні кольори). 

Покривати меблі новою фарбою краще на вулиці на свіжому повітрі, якщо ви живете в селі чи в домі, де є власна зелена територія — то винесіть річ. У випадку, якщо такої можливості немає, то потрібно широко відчинити вікна в кімнаті. Уявімо, що ми ладнаємо стару кухонну шафку.

Читайте також: Онлайн-вечірка чи тур у Карпати: як відсвяткувати випускний у 2023 році

2fd823fb191f92c4b02a655abdc17272 c1466

Оновлений комод. Фото: з вільних джерел

Далі беремося за головне:

  • очистьте річ, яку потрібно пофарбувати, приберіть пил
  • візьміть наждачку та відшліфуйте шафку, щоб поверхня була чистою, без слідів
  • протріть насухо й починайте фарбувати пензликом, краще наносити фарбу в декілька шарів
  • якщо є ручки із металу, їх можна покрити золотим або срібним кольором
  • дайте меблі висохнути й після цього обробіть поверхню прозорим лаком для блиску

Ідеї для оновлення старих меблів: фото

93f647ec42a1d36431408d19802a14c5 38e13Відновлення старої тумби. Фото: з відкритих джерел

f3ab024991753316e7ec96a9afb2bce4 99a56

Ось так може виглядати стара тумба. Фото: з вільних джерел

11d876f7a24ea75d2508e0c239487a2d 797fe

Шафа декорована геометричним орнаментом. Фото: з відкритих джерел

ee77ffd1f2ff8496ec6ac299f3ad9240 d60fc

Тумба розмальована акриловими фарбами. Фото: з відкритих джерел

440adef2c7cbe882cafe9c168d7a5d29 037d4

Такі креативні стільчики можна зробити для діток. Фото: з вільних джерел

039ee68bdebc088df623c6c776fbb197 68eed

Такі стільці можна зробити, пошивши декоративні подушки для дому. Гарні подушки шиє бахмутянка Ангеліна Шостак. Фото: з відкритих джерел

ddd76472a8da70231cac001c1fbf998b 734bb

Комод декорована чорною акриловою фарбою та поталлю золотого кольору. Фото: з відкритих джерел

f3c33496c489bf68bd6b81d1cb685532 5465e

Ті, хто вміють плести із лози можуть скористатися такою ідеєю. Фото: з відкритих джерел

272051115c852646bd6aa5ce9b36cb16 8054e

Так креативно можна прикрасити дім звичайною пластмасовою бочкою, розмалювавши її з дітьми. Фото: з відкритих джерел

b30c0418bad1342a818528b8a2d9ed9b 2d0cf

Дзеркало прикрашене фарбованими камінцями. Фото: з відкритих джерел

Як Штучний інтелект може покращити Вашу квартиру?

Покращити помешкання можна й іншим способом, наприклад побачити, як оселя виглядала б за допомогою вмінь штучного інтелекту. Зробити це можна в програмі roomGPT.io. Користувачу необхідно пройти реєстрацію, а після цього вибрати в якому стилі він хотів б бачити помешкання. 

Далі користувач завантажує картинку, а штучний інтелект генерує ідеї, як можна покращити квартиру. Ми взяли фото старої квартири у Львові й спробували її оновити. Ось такий варіант пропонує ШІ.

Приклад роботі ШІ з квартирою. Ось так було до, а так стало після. Фото: ОЛХ, roomGPT.io

Ось так штучний інтелект покращив кухню в столиці. Фото: ОЛХ, roomGPT.io

Квартира згенерована ШІ у Дарницькому районі. Фото: ОЛХ, roomGPT.io

За допомогою штучного інтелекту можна придумати власні ідеї для покращення, замінити штори на нові, їх можна недорого придбати на барахолках, або придбати кімнатну рослину, чи розмалювати старий стіл. 

Відтворювати точний дизайн спроєктований ШІ непотрібно, однак побачене може надихнути на зміни в інтер’єрі.

Барахолки з меблями для дому: де шукати?

Якщо меблів в кімнаті й зовсім немає, то можна придбати їх задешево на барахолках. Наприклад, на платформі ОЛХ є різні бюджетні пропозиції столів, диванів та шаф. До речі, саме тут часто купляють вінтажні меблі та переробляють їх, дизайнери інтер’єрів. Для покупки радимо користуватися безпечною оплатою.

Такі речі, як полички для книг, підставки, тумбочки із дзеркалами можна знайти на місцевих барахолках, в залежності від міста, де ви живете зараз. У Києві, наприклад, можна відвідати Дарницьку або Блошиний ринок на Куренівці. Тут можна знайти цікаві антикварні речі. Покращити оселю може навіть звичайний вазон, а дбати про своє ментальне здоровя важливо, тож не відмовляйте собі в творчості.

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 22 Листопада 2024
Гарні новорічні фільми заряджають на увесь рік / скриншот

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері та прикрашені ялинки, а й фільми для усієї сім’ї

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з 10 різних фільмів від провідних студій Netflix, Hallmark та Disney, які подарують новорічний настрій.

Новорічні фільми у 2024-2025

З кожним днем новорічні та різдвяні свята стають все ближчими, і вже час налаштовуватися на відповідний настрій. І саме новорічні фільми здатні створювати та передавати незабутню атмосферу свята. Вони також об’єднують цілі покоління, розповідаючи їм казкові історії з життя різних героїв.

Цього Різдва 

Кадр з мультфільму “Цього різдва” / скриншот

“Цього Різдва” — це дебютний анімаційний повнометражний фільм Річарда Кертіса, який подарує дух Різдва. Стрічка покаже пов’язані між собою історії кохання, дружби та сім’ї. Вона вийде на Netflix 6 грудня 2024 року.

Фільм був адаптований самим Кертісом за трьома дитячими книжками й знятий ним же, людиною, що стоїть за культовими фільмами “Реальна любов” і “Ноттінг Хілл”. Режисером фільму є Саймон Отто, який зняв “Як приручити дракона”, а продюсувала стрічку студія Locksmith Animation.

Ця святкова комедія вирізняється поєднанням зворушливих персонажів, дотепного гумору та атмосферності. Унікальний стиль Кертіса додає глибини, яка знайде відгук як у дорослих, так і в дітей. Фільм підходить для сімейного перегляду: малечу захоплять пригоди Санти та його друзів, а дорослим сподобається теплий гумор і сентиментальний дух, характерні для творчості Кертіса.

Цей анімаційний фільм стане чудовим подарунком для всієї родини й обов’язковим для перегляду під час різдвяних свят.

Снігова сестра

Новорічна казка “Снігова сестра” вийде на платформі Netflix / скриншот

“Снігова сестра” — це новорічний фільм для усієї сім’ї за мотивами бестселера Маї Лунде та Лізи Айсато. Стрічка розповідає історію Джуліана, хлопчика, який після втрати старшої сестри втрачає віру в магію Різдва. 

Наближається Святвечір, і головному герою Джуліану вже виповняється одинадцять років. Зазвичай Різдво — це найкращий день у році, повний ласощів і мандаринів, сімейного кола і мерехтливих вогників. Але цього року все інакше: Джуліан і його сім’я оплакують смерть старшої сестри, і хлопчикові здається, що Різдво для нього скасували. Згодом він зустрічає дівчинку Гедвіку, яка обожнює Різдво і повертає надію маленькому хлопчику. Історія зачіпає теми горя, втрат і пошуку радості перед обличчям труднощів, що робить цей фільм цікавим як для дітей, так і для дорослих.

“Снігова сестра” буде доступною на Netflix з 29 листопада 2024 року. Не пропустіть цю чарівну і зворушливу різдвяну казку, яка подарує вам нові теплі спогади.

Палкий сніговик

Лейсі Чаберт і Дастін Мілліган зіграли головні ролі в фільмі “Палкий сніговик” / фото з відкритих джерел, Netflix

“Палкий сніговик” — різдвяна комедія, яка перенесе усю сім’ю в магічний світ, де реальність зустрічається з фантазією. Фільм режисера Джеррі Чіккорітті з Лейсі Чаберт і Дастіном Мілліганом у головних ролях вже доступний на Netflix.

Історія розповідає про Кеті, молоду жінку, яка після двох років смутку через втрату чоловіка, раптово оживляє сніговика. Виявляється, він не тільки добрий і наївний, але й неймовірно привабливий. З кожним днем сніговик допомагає Кеті знову відкрити для себе радість, кохання і, найголовніше, віру в магію Різдва. Вони разом переживають зимові святкування, розкриваючи перед собою красу життя і любові… але, на жаль, незабаром сніговик розтане.

Лейсі Чаберт, що зіграла головну героїню, зірка багатьох різдвяних романтичних комедій, знову тішитиме глядачів своїм теплом і харизмою. Дастін Мілліган додає нотку чарівності, а Крейг Робінсон подарує кілька комічних моментів. Всі разом вони створюють чудовий тандем, що робить фільм ще більш привабливим для глядачів різного віку.

“Палкий сніговик” — це фільм, який може стати ідеальним для тих, хто шукає легку та зворушливу романтичну комедію на Різдво. Він поєднує в собі елементи гумору, магії та сентиментальності, нагадуючи такі класичні зимові фільми, як “Джек Фрост” або “Кохання у великій кількості”.

Різдво за викликом

В центрі сюжету рятувальники, які зутрічатимуть свята на роботі / скриншот

Тепла і зворушлива різдвяна історія, що розповідає про героїзм, відданість і спільноту серед рятувальників — це все про новий фільм “Christmas on Call” від студії Hallmark, що вийде вже 22 листопада.

Фільм розповідає про лікарку Ганну Вільямс, яка нещодавно переїхала до Філадельфії. Вона знаходить втіху в місті, проводячи час з оптимістичним фельдшером Весом Салліваном. Обоє працюють у стресових умовах.

Hallmark давно показує різноманітні способи святкування Різдва, і ми хочемо поділитися, як рятувальники, незважаючи на свою складну роботу та графіки, знаходять способи відзначати свята з новими традиціями та близькими”, — каже віце-президент Hallmark Media Дженніфер Крамер.

Зустрінемося наступного Різдва

Романтична комедія про велике кохання / фото з відкритих джерел, Netflix

Різдвяна романтична комедія, що перенесе вас у святковий Нью-Йорк. У головних ролях — Крістіна Міліан та знаменитий акапельний гурт Pentatonix. Фільм, режисером якого є Расті Кундієв, вже доступний на Netflix з 6 листопада 2024 року.

Героїня на ім’я Лейла прагне здійснити свою різдвяну казку і знайти чоловіка своєї мрії. Щоб здійснити це, вона вирушає на шалений квест через Нью-Йорк, щоб здобути квиток на передноворічний концерт гурту Pentatonix, на який вже неможливо купити квитки. Фільм поєднує романтику, музику та святкову атмосферу, що робить його ідеальним для перегляду в передсвятковий період.

“Зустрінемося наступного Різдва” сподобається шанувальникам романтичних комедій та різдвяних фільмів. Музика додає фільму унікальний музичний акцент, який приверне увагу не тільки фанатів гурту, але й тих, хто цінує різдвяну атмосферу та святкові звуки. Це ідеальний фільм для тих, хто хоче поринути в атмосферу Різдва з ноткою романтики та музичної магії.

Майже різдвяна історія

Герої чарівного мультфільму / скриншот

У 2024 році Disney+ дарує глядачам справжню зимову казку з анімаційним фільмом “Майже різдвяна історія”.

Це історія про сову на ім’я Мун, яка опиняється в різдвяній ялинці, що відправляється до Рокфеллер-центру в Нью-Йорку. В спробах втекти з галасливого міста, Мун знайомиться з маленькою дівчинкою Луною, і разом вони вирушають в дивовижну подорож, розкриваючи магію свят й знаходять нову надію на Різдво. Майже різдвяна історія вийде на платформі Disney+ 6 грудня 2024 року.

Режисер Давид Лоері вирішив створити цей фільм в унікальному стилі, що нагадує дитячу творчість, використовуючи картон і папір для візуалізації Нью-Йорка. Цей підхід відображає його дитячі спогади, коли він разом з батьком створював картонні замки та міста. Вибір картону як основного елементу естетики фільму став ключовим моментом для всього проєкт, що надає фільму особливої теплоти та магії.

Святкові джентльмени

Романтична комедія від режисера Пітера Саллівана поповнила різдвяні фільми на платформі Netflix / фото з відкритих джерел, Netflix

Романтична комедія від режисера Пітера Саллівана, яка виходить на Netflix 20 листопада 2024 року. Фільм розповідає емоційну і святкову історію про колишню танцівницю, яка вирішує поставити унікальний різдвяний виступ, щоб врятувати театр своїх батьків. Але є одна умова — в ньому виступатимуть лише чоловіки. 

У головних ролях — Чед Майкл Мюррей та Брітт Робертсон, а також Максвелл Колфілд.

Загалом же стрічка пропонує свіжий погляд на святкові традиції, що додає новий штрих до жанру різдвяних фільмів. Чарівний сюжет та захоплюючі виступи акторів Чеда Майкла Мюррея і Брітти Робертсон подарують вам теплі та безтурботні миті, які ідеально підходять для святкового сезону.

Наш маленький секрет

“Наш маленький секрет” / фото з відкритих джерел, Netflix

У фільмі режисера Стівена Герека виконання головних ролей взяли на себе Ліндсі Лохан, Ієн Гардінг і Крістін Ченовет. Вони розкажуть історію двох колишніх закоханих, які змушені провести Різдво разом після того, як дізнаються, що їхні нові партнери — брат і сестра. Це призводить до низки незручних і комічних ситуацій, які обіцяють розсмішити та розчулити глядачів. “Наш маленький секрет” буде доступний на Netflix з 27 листопада 2024 року.

Сюжет, наповнений непорозуміннями та смішними ситуаціями, обіцяє подарувати безліч радісних та емоційних моментів в різдвяний вечір.

Святкові розбишаки

“Святкові розбишаки” / фото з відкритих джерел, Hallmark

“Святкові розбишаки” — прем’єра в рамках святкової програми Countdown to Christmas 2024 на каналі Hallmark. Вона також може подарувати святковий настрій навіть у найхолодніший день. У головних ролях: Ліндсі Фонсека, Даніелла Моне, Крістофер МакНеллі та Джаг Бал. Цей фільм розповідає святкову та емоційну історію, яка обіцяє подарувати багато сміху та чудового настрою в цей святковий сезон.

Сюжет фільму розповідає про двох найкращих подруг Тоні та Брі, які працюють в одному магазині вже багато років. Проте, одного разу вони вирішують змінити свою рутину та відправитись на секретні різдвяні вечірки.

Ідеальний вибір для шанувальників святкових романтичних комедій. Сюжет, сповнений гумору, емоцій і святкової атмосфери, подарує вам веселі миті й стане чудовим доповненням до різдвяних свят

Наша різдвяна історія

Постер до фільму / фото з відкритих джерел, Hallmark

Ще одна різдвяна романтична комедія від студії Hallmark, яку будуть транслювати під час святкової програми Countdown to Christmas 2024. У центрі сюжету — пара, яка розповідає про те, як вони зустрілися та закохалися. Прем’єра фільму відбулась 2 листопада 2024 року.

У цьому фільмі ми спостерігаємо за Дейвом та Нелл, які розповідають свою історію хлопцеві своєї доньки Крісу. Ця розповідь переносить нас в одне особливе Різдво, коли доля постійно зводила їх разом та водночас тримала окремо. 

Намагаючись знайти один одного, Дейв і Нелл не підозрюють, що стали суперниками на роботі, адже їх об’єднали для організації різдвяного фестивалю для міста. Водночас Кріс стикається зі своїми власними проблемами у стосунках, намагаючись вперше відкрити свої почуття та сказати “Я тебе люблю” своїй дівчині Джо. 

Цей фільм надихає на позитивні зміни та дає зрозуміти, що кохання завжди знаходить шлях у найнеочікуваніші моменти.

Над текстом працювала практикантка Катерина Палій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!



Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 22 Листопада 2024
Субсидії для населення / фото ілюстративне, pixabay

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно відвідувати ЦНАПи.

Детальніше про те, як оформити субсидію не виходячи з дому, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Житлова субсидія 2024

Держава продовжує допомагати громадянам з оплатою житлово-комунальних послуг, надаючи їм субсидію — особливий вид соціальних виплат, який покриває певну частину витрат домогосподарства. Вони розраховуються індивідуально для кожної сім’ї.

Як подати заяву на субсидію через “Дію”

Перше, що потрібно зробити для того, щоб подати заяву на отримання субсидії — це зайти на портал “Дія” та авторизуватися. Вже на сайті потрібно знайти розділ “Пенсії, пільги та допомога”, а потім обрати послугу “Заява на субсидію”.

Вже після відкриється спеціальна форма. В ній треба вказати адресу, наявність заборгованостей за комунальні послуги, а також послуги, на які потрібна допомога. Додатково треба вказати:

  • номер особового рахунку та повну назву компанії, яка надає послуги;
  • дані про доходи всіх членів домогосподарства, які проживають за вказаною адресою. Зазначається, що ця норма актуальна для всіх, окрім тих, чия інформація є в держреєстрах;
  • інформацію про транспортні засоби, майно, купівлю валюти, а також депозитні рахунки, якщо їхня сума перевищує 100 тисяч гривень.
  • дані про аліменти (якщо є), нерухомість і сплачені послуги;
  • за наявності, інформацію про лічильники.

У разі потреби можна завантажити скан-копії або фото додаткових документів, наприклад:

  • довідку про доходи, якщо вони не зафіксовані у держреєстрах;
  • договір оренди житла;
  • документи, які підтверджують складні життєві обставини тощо.

Після оформлення заявки, необхідно вказати найбільш комфортний варіант отримання виплат: банківська картка або відділення “Укрпошти”. 

Коли всі дані в заявці будуть вказані, її можна підписати та надіслати. Вона надійде до Пенсійного фонду України, чиї представники перевірять заявку та призначать субсидію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]

16:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро