Як переселенцям бюджетно покращити житлові умови без особливих витрат: інструкція

Семаковська Тетяна 18:56, 21 Квітня 2023

валик 62ab5Через війну багато бахмутян були змушені покинути свої домівки, чимало людей зараз живуть в гуртожитках, бо не мають змоги орендувати квартиру. Гуртожитки, в які потрапляють люди часто далекі від хороших умов, обдерті меблі чи старі стіни не рідкість. Втім, тут може допомогти штучний інтелект (ШІ).

Показуємо, як за допомогою ШІ або вмілих рук можна покращити свою квартиру без особливих фінансових витрат. 

Покращите умови життя – покращиться емоційний стан 

Донеччанка Тетяна Красько розповідала редакції «Бахмут. IN. UA», що опікується шелтером для переселенців на Полтавщині. Жінка зазначає, що гуртожиток, який надали для проживання людям, потребує ремонту. Люди після приїзду часто перебувають в депресії, й не мають можливості самостійно оновити кімнату, втім деякі все ж беруться до справи після роботи із психологом.

«На одному із занять де ми займалися арттерапією потрібно було написати, які є проблеми. Біля мене сидів чоловік років 40. Він скептично спочатку відносився до цього, але писав свої проблеми: робота, житло…Й питав навіщо це все писати, а потім визнав, що його родині зараз потрібна підтримка. Цей момент мене дуже вразив. Зараз він робить ремонт у своїй кімнаті», — ділиться Тетяна Красько.

Люди покращують свої житлові умови, щоб створити затишок, а зробити це можна різними способами.

Як зробити свою квартиру, кімнату чи навіть ліжко кращим?

5e63e073b6951381b0a2718159aa04e0 40aa9

Старий комод може перетворитися у сучасну стінку. Фото: з відкритих джерел

Якщо ви живете в орендованому, житлі, гуртожитку, чи просто винаймайте ліжко — завжди можна зробити свій куток привабливішим для себе. Річ у тому, що наше сприйняття оточуючого також позитивно або негативно впливає на наш емоційний стан. Тож, облаштовувати своє житло доцільно. Можна скористатися бюджетними порадами, як от оновлення меблів.

До цього заняття можна долучити всю родину включно з дітьми. Якщо в квартирі чи гуртожитку ви маєте старий стіл, кухонну шафку, чи просто старе дзеркало на комоді, яке вже не шкода використати для експериментів — тоді можна спробувати себе в ролі творця. 

Що потрібно для оновлення меблів?

DSC 9856 75528

Пензлик. Фото: з відкритих джерел

Переважно старі меблі вироблені з ДСП (ред. деревинностружкова плита) або МДФ (ред. плита яка виготовляється з дуже дрібної тирси, дрібнішої за ту, що використовують для ДСП). Такі меблі можна фарбувати без особливих зусиль. Наводимо перелік інструментів, які знадобляться:

  • акрилова фарба
  • наждачка
  • пензлик
  • акрилова шпаклівка
  • прозорий лак для дерева
  • рідка золота або срібна поталь для прикраси, якщо є металеві елементи
  • ідея декору, якщо ви будете його використовувати
  • будь-яка ганчірка, щоб витирати пензлик
  • Розчинник для  фарб (щоб очистити пензлик після  фарби, або в проміжку між фарбуваннями, якщо ви використовуєте різні кольори). 

Покривати меблі новою фарбою краще на вулиці на свіжому повітрі, якщо ви живете в селі чи в домі, де є власна зелена територія — то винесіть річ. У випадку, якщо такої можливості немає, то потрібно широко відчинити вікна в кімнаті. Уявімо, що ми ладнаємо стару кухонну шафку.

Читайте також: Онлайн-вечірка чи тур у Карпати: як відсвяткувати випускний у 2023 році

2fd823fb191f92c4b02a655abdc17272 c1466

Оновлений комод. Фото: з вільних джерел

Далі беремося за головне:

  • очистьте річ, яку потрібно пофарбувати, приберіть пил
  • візьміть наждачку та відшліфуйте шафку, щоб поверхня була чистою, без слідів
  • протріть насухо й починайте фарбувати пензликом, краще наносити фарбу в декілька шарів
  • якщо є ручки із металу, їх можна покрити золотим або срібним кольором
  • дайте меблі висохнути й після цього обробіть поверхню прозорим лаком для блиску

Ідеї для оновлення старих меблів: фото

93f647ec42a1d36431408d19802a14c5 38e13Відновлення старої тумби. Фото: з відкритих джерел

f3ab024991753316e7ec96a9afb2bce4 99a56

Ось так може виглядати стара тумба. Фото: з вільних джерел

11d876f7a24ea75d2508e0c239487a2d 797fe

Шафа декорована геометричним орнаментом. Фото: з відкритих джерел

ee77ffd1f2ff8496ec6ac299f3ad9240 d60fc

Тумба розмальована акриловими фарбами. Фото: з відкритих джерел

440adef2c7cbe882cafe9c168d7a5d29 037d4

Такі креативні стільчики можна зробити для діток. Фото: з вільних джерел

039ee68bdebc088df623c6c776fbb197 68eed

Такі стільці можна зробити, пошивши декоративні подушки для дому. Гарні подушки шиє бахмутянка Ангеліна Шостак. Фото: з відкритих джерел

ddd76472a8da70231cac001c1fbf998b 734bb

Комод декорована чорною акриловою фарбою та поталлю золотого кольору. Фото: з відкритих джерел

f3c33496c489bf68bd6b81d1cb685532 5465e

Ті, хто вміють плести із лози можуть скористатися такою ідеєю. Фото: з відкритих джерел

272051115c852646bd6aa5ce9b36cb16 8054e

Так креативно можна прикрасити дім звичайною пластмасовою бочкою, розмалювавши її з дітьми. Фото: з відкритих джерел

b30c0418bad1342a818528b8a2d9ed9b 2d0cf

Дзеркало прикрашене фарбованими камінцями. Фото: з відкритих джерел

Як Штучний інтелект може покращити Вашу квартиру?

Покращити помешкання можна й іншим способом, наприклад побачити, як оселя виглядала б за допомогою вмінь штучного інтелекту. Зробити це можна в програмі roomGPT.io. Користувачу необхідно пройти реєстрацію, а після цього вибрати в якому стилі він хотів б бачити помешкання. 

Далі користувач завантажує картинку, а штучний інтелект генерує ідеї, як можна покращити квартиру. Ми взяли фото старої квартири у Львові й спробували її оновити. Ось такий варіант пропонує ШІ.

Приклад роботі ШІ з квартирою. Ось так було до, а так стало після. Фото: ОЛХ, roomGPT.io

Ось так штучний інтелект покращив кухню в столиці. Фото: ОЛХ, roomGPT.io

Квартира згенерована ШІ у Дарницькому районі. Фото: ОЛХ, roomGPT.io

За допомогою штучного інтелекту можна придумати власні ідеї для покращення, замінити штори на нові, їх можна недорого придбати на барахолках, або придбати кімнатну рослину, чи розмалювати старий стіл. 

Відтворювати точний дизайн спроєктований ШІ непотрібно, однак побачене може надихнути на зміни в інтер’єрі.

Барахолки з меблями для дому: де шукати?

Якщо меблів в кімнаті й зовсім немає, то можна придбати їх задешево на барахолках. Наприклад, на платформі ОЛХ є різні бюджетні пропозиції столів, диванів та шаф. До речі, саме тут часто купляють вінтажні меблі та переробляють їх, дизайнери інтер’єрів. Для покупки радимо користуватися безпечною оплатою.

Такі речі, як полички для книг, підставки, тумбочки із дзеркалами можна знайти на місцевих барахолках, в залежності від міста, де ви живете зараз. У Києві, наприклад, можна відвідати Дарницьку або Блошиний ринок на Куренівці. Тут можна знайти цікаві антикварні речі. Покращити оселю може навіть звичайний вазон, а дбати про своє ментальне здоровя важливо, тож не відмовляйте собі в творчості.

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]