Безплатні літні табори для дітей-переселенців

Семаковська Тетяна 09:31, 18 Липня 2023

Літні табори для дітей існують для того, щоб після навчального року у дитини була можливість присвятити свій час спілкуванню з однолітками, оздоровленню та іграм. Особливо це може буде корисно молодим переселенцям. Саме в такому форматі адаптація проходить легше та швидше. Наша редакція запитала у Бахмутської міської ради, чи існує можливість у дітей відвідати безплатні літні табори цього року.

Як дітям-переселенцям потрапити у безплатні літні табори — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

У зв’язку із воєнними діями та нестабільною безпековою ситуацією по всій Донецькій області, відвідувати табори для дитячого відпочинку немає можливості. Але необхідність цього літнього дозвілля не тільки залишилася,  але й збільшилася. Важливо не ігнорувати безплатні можливості відпочинку для дітей переселенців, це може допомогти їм знайти нових друзів, опрацювати емоційні травми та сприятиме соціалізації.

Літні табори для дітей допоможуть в адаптації та соціалізації. Джерело: Відкриті джерела

Літні табори для бахмутян

Управління соціальної освіти Бахмута протягом літа 2023 року проводить різні заходи для дітей переселенців по всій країні. В рамках цих заходів бахмутяни можуть взяти участь в онлайн або офлайн активностях для дітей на безоплатній основі. 

Наприклад, нещодавно завершив свою роботу онлайн майданчик для школярів  «Позашкільник», а на базі освітніх осередків при центрах підтримки мешканців Бахмута в містах Київ, Дніпро, Полтава, Харків, Кривий Ріг, Жовті Води, Одеса протягом червня 2023 проводилися заходи щодо відпочинку дітей офлайн. Для того, щоб дізнатися програму та проконсультуватися щодо участі у таких заходах, потрібно зв’язатися з осередком у тому місті, де ви перебуваєте. Детальніше про їх діяльність та контакти ми описували у матеріалі: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні.

Нагадаємо, що підлітки-дівчата з Бахмута можуть поїхати у безкоштовний табір в Дніпрі

Бахмутська міська рада сприяє проведенню онлайн та офлайн заходів для дітей. Джерело: Відкриті джерела

Крім того, вже 250 бахмутян від 6 до 12 років отримали путівки в дитячий медичний центр психологічної реабілітації «Джерело», який знаходиться у місті Києві. А в рамках проєкту «Пізнай Львівщину» учні середньої та старшої школи можуть відпочити у Львівський області. 

Для того, щоб взяти участь у таких літніх таборах або програмах для дітей переселенців потрібно звернутися до своїх навчальних закладів. Бахмутська міська рада надсилає оголошення про ці можливості через адміністрації шкіл, класних керівників або батьківські чати.

Харчування, проживання та дозвілля є безплатними для родин. Батьки або опікуни мають покрити тільки вартість дороги. Тривалість зміни залежить від  кожного окремого дитячого табору або центру. Заявка на участь подається в онлайн форматі, а список необхідних документів складається зі свідоцтва про народження, документу щодо певного статусу чи пільг. Важливо зауважити, що статус ВПО є пільговим. 

Для того, щоб потрапити у дитячий табір чи на програму, зв’яжіться з адміністрацією школи або із вчителями. Джерело: Depositphotos

Табори та програми для переселенців

Багато бахмутян зараз знаходяться у Дніпрі, в цій області заборонено відкривати зміни у таборах для дітей через безпекову ситуацію. Проте, місто відкрило 22 літніх майданчики для дітей від 4 до 16 років. Діти можуть провести там 10 днів та отримати насичену навчальну та розважальну програму.

Важливо знати, що кожен такий майданчик знаходиться поряд з укриттям та під час повітряної тривоги діти перебувають саме там. Для участі варто написати Департаменту молодіжної політики й національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради у соціальних мережах або зв’язатися будь-яким іншим зручним способом. 

Дитячі табори або програми можна знайти в кожній області України. Джерело: Depositphotos

 

Крім того, велика кількість літніх таборів працюють на заході країні. Одним з таких є Gen.Ukrainian Camp у Карпатах, який допомагає дітям впоратися із психологічними травмами, спричиненими повномасштабною війною. Також, благодійна організація “СОС Дитячі містечка” організувала 14-денний ресурсний проєкт, який спрямований на психологічну підтримку, відпочинок та відновлення дітей, які постраждали внаслідок війни. 

Не зважаючи на те, в якій області ви зараз знаходитеся, ви маєте можливість взяти участь у  безплатних літніх таборах та програмах для дітей. Важливо перевіряти соціальні мережі та сайти міської ради, департаментів освіта або молодіжної політики, зв’язатися із вчителями, адміністраціями шкіл та з місцевими громадськими організаціями. З початку повномасштабного вторгнення табори для дітей надають своїм учасникам можливість не тільки весело проводити свій час, але й отримати психологічну допомогу під час перебування там. А це дуже важливо для кожної дитини. 

В таборах дитина зможе отримати психологічну та емоційну підтримку. Джерело: Depositphotos

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Травня 2025
Пенсіонери та посвідчення / фото dtkt.ua

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у Пенсійному фонді України (ПФУ).

Про це повідомили представники Міністерства соціальної політики України.

Пенсії громадян на ТОТ

Пенсії українців, які залишилися на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей і понад рік не отримували виплат, зберігатимуться на рахунках ПФУ. Відповідна норма передбачена законом про Державний бюджет на 2025 рік, але набуде чинності не раніше 1 липня.

Це рішення стосується виключно пенсіонерів, які:

  • мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з ТОТ Донецької або Луганської областей (станом на 24.02.2022);
  • отримували пенсію як ВПО до початку повномасштабного вторгнення;
  • не користувалися рахунком в “Ощадбанку” понад рік;
  • або не проходили фізичну ідентифікацію в банку понад шість місяців.

Як зазначають у Міністерстві соціальної політики України, всі нараховані кошти повністю залишаються у власності пенсіонера або його спадкоємців. Зміни стосуватимуться лише форми зберігання — з особистих банківських рахунків громадянина або громадянки на спеціальні рахунки у ПФУ.

Для отримання доступу до коштів після набуття чинності відповідною урядовою постановою потрібно буде звернутися до Пенсійного фонду із заявою. Вся сума буде виплачена одноразово.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у […]

12:00, 24.05.2025 Скопіч Дмитро

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]